Zamknij

Przedszkolaki z Halinowa spotkały się z dzielnicowym

15:43, 25.10.2017 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Dzielnicowy miast Halinów i Hipolitów spotkał się z przedszkolakami na edukacyjnej lekcji, mającej pokazać maluchom jak należy zachowywać się w przedszkolu i w domu. Dzielnicowy wspólnie z policjantką od szkolnej profilaktyki z wydziału zajmującego się problematyką nieletnich, pokazali przedszkolakom, na jakie niebezpieczeństwa trzeba zwracać szczególną uwagę.

W czasie prelekcji przedszkolaki dowiedziały się też wielu ciekawostek o zawodzie policjanta. Dzielnicowy przywiózł do przedszkola specjalny ubiór, który zakładają podczas zabezpieczeń policjanci z prewencji. Przedszkolaki mogły przymierzyć policyjną „zbroję” i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Młodszy aspirant Mariusz Lipski, podobnie jak jego koledzy dzielnicowi z mińskiej komendy i komisariatów, spotyka się systematycznie z wychowankami placówek oświatowych. Najbardziej wdzięczne są spotkania z przedszkolakami, które zawsze zadają najwięcej pytań i chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Ostatnie spotkanie dzielnicowy zorganizował w Przedszkolu Miejskim w Halinowie wspólnie z sierżantem sztabowym Dominiką Witek z zespołu do spraw nieletnich i patologii.

Policjanci podczas prelekcji z maluchami, oprócz treści związanych z bezpiecznym zachowaniem się w przedszkolu i w domu, rozmawiali dużo z najmłodszymi na temat swojego zawodu.

Dzielnicowy przywiózł ze sobą specjalistyczne wyposażenie policjanta prewencji, które przedszkolaki mogły przymierzyć.

W czasie spotkania w przedszkolu zwrócono uwagę najmłodszym na obowiązkowe noszenie elementów odblaskowych po zmroku.

 

KPP w Mińsku Mazowieckim

(KS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018