Zamknij

Odwaga policjanta została doceniona przez burmistrza

14:55, 04.11.2017 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Tomasz Jakubowski podczas ostatniej sesji rady miasta w imieniu własnym, radnych i mieszkańców podziękował podkomisarzowi Mariuszowi Urlichowi z mińskiej dochodzeniówki za odwagę i stanowczą postawę oraz reakcję w czasie wolnym od służby.

Funkcjonariusz w sierpniu tego roku, podczas spaceru z rodziną, interweniował w parku miejskim. Widząc jak trójka mężczyzn dewastuje przenośne toalety, zwrócił im uwagę i powiadomił oficera dyżurnego. W wyniku kolejnych czynności „wandali” zatrzymano, a później aresztowano. Mariusz Urlich swoją postawą pokazał, że policjantem się jest, a nie bywa. Burmistrz pogratulował obecnym na sesji komendantom tak dzielnego funkcjonariusza.

Ostatnia Sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki miała bardzo podniosły charakter i była powodem do dumy dla kierownictwa mińskiej komendy: młodszego inspektora Sławomira Rogowskiego i jego zastępcy do spraw prewencji młodszego inspektora Sebastian Ciastonia. Komendantom podczas sesji towarzyszył jeszcze jeden stróż prawa, a był nim podkomisarz Mariusz Urlich z mińskiej dochodzeniówki.

Zaproszenie policjantów na sesję miało ścisły związek z obecnością Mariusza Urlicha. To właśnie ten policjant - w sierpniu tego roku, spacerując z rodziną po parku, zareagował na chuligańskie zachowanie trójki młodych mężczyzn, którzy dewastowali przenośne toalety. Policjant zwrócił uwagę „wandalom” i powiadomił oficera dyżurnego. Ryzykował, bo tego dnia był w czasie wolnym od służby i nie miał przy sobie żadnych policyjnych atrybutów, z którymi na co dzień policjanci pełnią służbę patrolową. Został zaatakowany, a mężczyźni skierowali swoją agresję w jego stronę. Został popchnięty i uderzony. Na szczęście z całej tej sytuacji wyszedł bez szwanku. W toku kolejnych czynności sprawców zatrzymano i przewieziono do zakładu karnego.

Na Sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki ten bohaterski wyczyn został doceniony. Policjant został nagrodzony i wyróżniony przez Burmistrza Marcina Tomasza Jakubowskiego. Przybycie na sesję było okazją do tego, aby osobiście podziękować podkomisarzowi Mariuszowi Urlichowi i przekazać mu uroczyście list gratulacyjny. Do serdecznych podziękowań włodarza Mińska Mazowieckiego, dołączyli przewodniczący Rady Miasta i radni.

Obecnym na sesji komendantom pogratulowano tak wspaniałego policjanta, który pokazał, że nawet w czasie wolnym od służby, trzeba być przygotowanym zarówno do niesienia pomocy innym, ale też do zdecydowanej reakcji w sytuacji, kiedy dochodzi do łamania prawa.

Podkomisarz Mariusz Urlich pokazał, że rota policyjnej przysięgi nie jest mu obca, a swoją postawą dał wyraz poświęcenia się z narażeniem własnego zdrowia i życia.

 

KPP w Mińsku Mazowieckim

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018