Zamknij

Narkotyki i sądowy zakaz efektem kontroli wywiadowców

15:33, 04.11.2017 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Wywiadowcy z wydziału prewencji systematycznie wyłapują podejrzane osoby, które mogą ukrywać przy sobie środki odurzające i psychoaktywne. W ręce wywiadowców wpadł ostatnio 25-letni mińszczanin, który ukrywał przy sobie ponad 8 gramów marihuany. „Pecha” miał też 19-letni kierowca samochodu, z którym jechał 25-latek, bo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

25-latek usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, natomiast jego 19-letni kolega odpowie niebawem za naruszenie postanowienia sądu. Podejrzany o ukrywanie narkotyków przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji patrolując miasto i gminę, zwracają uwagę na wszelkie podejrzane zachowania, nie tylko młodzieży czy dorosłych, których nerwowość często zdradza, że mają oni przy sobie niedozwolone środki, ale też na samochody parkujące w ciemnych zaułkach, szczególnie w nocy.

Podczas właśnie takiej wieczornej kontroli samochodu, wywiadowcy zabezpieczyli 8 gramów marihuany, które ukrywał przy sobie pasażer kontrolowanego peugeota. Był nim 25-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Sprawdzenie w bazach danych pokazało, że kierujący autem też nie jest bez winy, bo 19-letni kierowca ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Narkotyki zabezpieczono, natomiast podejrzanego o ich posiadanie osadzono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W następnej kolejności 25-latkowi  przedstawiono zarzut karny posiadania marihuany wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Odpowiedzialności karnej nie uniknie jeszcze 19-letni kierowca. Za złamanie sądowego zakazu, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KPP w Mińsku Mazowieckim

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018