Zamknij
REKLAMA

Świetlica społeczna w Węgrowie już otwarta

10:18, 15.03.2017 | OPR. A.K/FOT. FUNDACJA WENGROOVE
REKLAMA
Skomentuj

Fundacja Wengroove rozwija swoje skrzydła. Od marca dzieci z terenu Węgrowa mogą bezpłatnie korzystać ze świetlicy społecznej.

Zajęcia opierają się na filozofii Marii Montessori, a organizatorzy zapewniają, że w momencie zainteresowania ze strony rodziców świetlica będzie rozwijana i wyposażana w specjalistyczne pomoce rozwojowe. Świetlica powstała z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 12 lat. Zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek, środę i piątek w godzinach 16.00 – 19.00. Wtorkowe zajęcia będą prowadzone przez pedagoga i psychologa Magdalenę Wyszogrodzką. W środy i piątki zajęcia będzie prowadziła Beata Majewska – pedagog i nauczyciel Montessori, pełniąca jednocześnie funkcję koordynatora projektu z ramienia Fundacji Wengroove. – Jako że jest to świetlica społeczna i zajęcia odbywają się popołudniami, to stawiamy nacisk na swobodę dzieci, aby spędzały u nas czas w taki sposób, jaki chcą. Zależy nam na tym, żeby czuły się u nas dobrze i rozwijały swoje kompetencje społeczne, indywidualność, wewnętrzną motywację i samoświadomość. Ważną zasadą jest dla nas wolność w granicach, co oznacza, że dzieci w oparciu o swoją autonomię spędzają u nas czas, ale dbają też o to, aby inne dzieci czuły się w ich towarzystwie dobrze. Jeśli dzieci będą miały potrzebę odrobienia lekcji to oczywiście służymy pomocą – mówi Beata Majewska.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Węgrowie. Na świetlicę społeczną nie ma zapisów, a zajęcia odbywają się na zasadzie otwartych drzwi. Organizatorzy zapewniają, że zależy im na rozwoju tego przedsięwzięcia, a ich głównym celem jest wyposażenie otoczenia w pomoce rozwojowe, dzięki którym dzieci samodzielnie będą mogły rozwijać kompetencje matematyczne, językowe i kulturowe. Dzieci w wieku przedszkolnym będą miały natomiast możliwość rozwoju sensorycznego i praktykowania życia codziennego.
Fundacja Wengroove zachęca do wsparcia działań Fundacji przekazując jeden procent: KRS: 0000270261 z dopiskiem: Fundacja WenGroove 4962, bądź dokonując dowolnej darowizny bezpośrednio na konto fundacji: 90 1090 2688 0000 0001 2371 1727 (BZ WBK), w tytule wpisując: darowizna na cele statutowe.

 

(OPR. A.K/FOT. FUNDACJA WENGROOVE)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018