Zamknij
REKLAMA

Wielki powrót do średniowiecza, czyli Turniej Rycerski w Liwie

20:42, 08.08.2017 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Już w sobotę 12 sierpnia, na zamku w Liwie odbędzie się XVI Ogólnopolski Turniej Rycerski. W imprezie o charakterze artystyczno-edukacyjnym co roku biorą udział rycerze i damy z Polski oraz goście z zagranicy. 

Uczestnicy poprzez stroje, tańce, muzykę i walki rycerskie oraz wydarzenia historyczne odtwarzają życie z czasów średniowiecza. Głównym celem organizatorów jest krzewienie szlachetnych idei dawnego rycerstwa. Turniej rozpocznie się o godz. 11. Wtedy to zostaną zaprezentowani zawodnicy, grupy bojowe oraz bractwa rycerskie.

O 11.30 zaplanowany jest turniej „Samowtór” 1x1 (walki par). O godz. 13 będzie można obejrzeć walkę piątek bohurtowych (walki dowolną bronią białą z czasów średniowiecza), a o godz. 14.30 walki „O tytuł Fechmistrza Liwskiego” (pojedynki na miecze). Potem zaś odbędą się pokazy sokolnicze. Po nich, około godz. 17 trójki rycerskie będą walczyć o zdobycie flagi, natomiast o godz. 17.30 średniowieczni wojownicy staną do konnej konfrontacji (pokazy walk i sprawności rycerzy konnych). Na godz. 19 zaplanowana jest potyczka mistrzów (walki grupowe rycerzy pieszych), a godzinę później odbędzie się gala adeptów Akademii Fechtunku VIRTUS (walki juniorów na miecze sportowe). Około godz. 21.15 w fullkontaktowej walce na miecze wezmą udział najlepsi zawodnicy w konkurencjach rycerskich w Polsce. Turniej rycerski zakończy się pokazem firedance i pokazem sztucznych ogni.

W trakcie turnieju równolegle będzie można wziąć udział w warsztatach walki na miecze sportowe, w grach i zabawach średniowiecznych, a także skorzystać ze strzelnicy łuczniczej i obejrzeć pokaz gotowania, rzemiosła, garncarstwa i kowalstwa. Wstęp 10 zł, dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne – bezpłatnie.

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018