Zamknij
REKLAMA

By rycerz Matemaxus I odnalazł księżną Aleksandrę...

14:35, 07.12.2017 | Katarzyna Karpiarz, ZSP nr 4
REKLAMA
Skomentuj

5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach odbył się I Turniej Matematyczny „Matemaxus”.

Imprezę swoim patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Siedlce i Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Głównymi organizatorami i pomysłodawcami Turnieju są Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama  Mickiewicza w Siedlcach oraz Wydział Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach.

Rywalizacja uczniów odbyła się  w systemie pucharowym. Zwycięzcy zostali wytypowani w piątym etapie. Zadania na Turniej przygotowała komisja w składzie: dr Marek Siłuszyk, mgr Agnieszka Protasiuk, mgr Katarzyna Karpiarz, która również przeprowadziła turniej. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Wspólnie rozwiązywali kolejne zadania, które pomogły rycerzowi Matemaxusowi I trafić do księżnej Aleksandry.             Tegoroczna edycja odbyła się dla klas 4 i 7 szkół podstawowych. W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 10, SP 11, SP 12 i SP Żelków.

Podsumowanie Turnieju, na którym zostaną wręczone puchary  dyplomy oraz nagrody rzeczowe, odbędzie się 12 grudnia o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach.

(Katarzyna Karpiarz, ZSP nr 4)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018