Zamknij
REKLAMA

Jak stworzyć dobrą stronę internetową – 8 kroków do sukcesu

11:26, 26.07.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Kiedy decydujemy się na jakąkolwiek działalność w Sieci, warto jest na samym początku pomyśleć o tym, co będzie dla nas w tym aspekcie najważniejsze. Z całą pewnością, nie możemy tutaj pominąć kwestii związanej ze stworzeniem dobrej strony internetowej. Nie ma co się okłamywać, kiedy ktoś decyduje się na to, aby przysłowiowo „robić internety” nie może pominąć kwestii związanej ze stworzeniem strony internetowej. Jak jednak stworzyć ją we właściwy sposób? Na co zwracać uwagę? Poniżej przedstawiamy osiem kroków do sukcesu, jeśli mowa o stworzeniu dobrej i rentownej strony internetowej.

Zanim jednak przejdziemy do tego, co dokładnie należy zrobić, aby stworzyć skuteczną i co najważniejsze zarabiającą stronę internetową, przyjrzyjmy się temu, jak obecnie przedstawiają się statystyki związane z marketingiem internetowym. Szczegółowe informacje na eksperckim blogu http://www.the-first.pl/blog/.

Umówmy się, stronę internetową, zawsze tworzymy po coś – najczęściej po to, aby pokazać jak najszerszemu gronu nasz produkt. Według badań, przeprowadzonych przez Think Storage, 87% użytkowników Sieci, zanim zdecyduje się na zakup konkretnego produktu, szuka o nim informacji – właśnie w Internecie. Dlatego tak bardzo ważne jest zbudowanie wokół strony firmowej odpowiedniego content marketingu. W 2016 budżety przeznaczone na tego typu działania wzrosły o ponad 41% w stosunku do roku 2015.

1. Informuj na bieżąco

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza strona była dobrze oceniana przez wyszukiwarki, musimy jak najczęściej aktualizować informacje, które się na niej znajdują. Takie działanie, bardzo sprzyja podnoszeniu widoczności naszej strony internetowej w rankingu Google. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie stworzyć odpowiedniej jakości treści informacyjnych, zawsze możemy poprosić o pomoc w tej kwestii firmy, które świadczą usługi copywriterskie.

2.Kluczowe są słowa i frazy

To, na co koniecznie należy zwrócić bardzo dużą uwagę, jeśli chodzi o stworzenie odpowiedniej jakości strony, to dobór fraz i słów kluczowych. To ważne, ponieważ jeśli, dla przykładu, prowadzimy stronę dotyczącą mechaniki samochodowej, będzie nam zależało na tym, aby jak najwięcej osób zainteresowanych tym tematem, trafiło właśnie do nas. Nikt jednak nie będzie wiedział o istnieniu naszej strony, jeśli nie pokażemy, że ona jest. Dobór odpowiednich fraz i słów kluczowych, to takie „przedstawienie się” naszej strony i zaznaczenie jej obecności w Sieci. Jeśli słowa i frazy kluczowe mają odpowiednie zagęszczenie i nasycenie, wówczas Google pokaże nasz serwis bardzo wysoko w naturalnych wynikach wyszukiwania.

3.Optymalizacja obrazu

to, na co też warto jest zwracać uwagę, jeśli chodzi o tworzenie strony internetowej, to kwestia grafik, które są na niej umieszczane. Jeśli strona oferuje wszelkiego rodzaju, wysokiej jakości obrazy czy animacje, one także powinny posiadać odpowiednie alt tytuły czy tagi. To z pewnością korzystnie wpłynie na podniesienie widoczności naszej strony w naturalnych wynikach wyszukiwania.

4.Dobre backlinki to gwarancja zwiększenia odsłon i ruchu na stronie

Czym dokładnie są wspomniane powyżej backlinki? To nic innego, jak linki zwrotne ( z ang. back - „wracać”), które przychodzą do witryny lub strony internetowej z innego miejsca w Sieci. Przykładem dobrej jakości backlinków, są wysokiej jakości artykuły, które pochodzą z katalogów stron. Jest wiele firm, które w swoich usługach mają także tworzenie tego rodzaju treści. Jeśli zatem zależy ci na tym, aby Twoja strona była dobrze oceniana przez wyszukiwarki a także na wygenerowaniu na Twojej stronie większego ruchu, koniecznie przemyśl to rozwiązanie. Więcej szczegółowych informacji na temat prawidłowego przydzielania linków znajdziesz tutaj: pozycjonowanie stron internetowych-http://www.the-first.pl/oferta/pozycjonowanie/pozycjonowanie-stron/

5.Linki wewnętrzne mają moc

Czym są linki wewnętrzne? To nic innego, jak hiperłącza, które umieszczane są na stronie. Linki takie, mogą prowadzić zarówno do innych treści w obrębie tej samej witryny. Takie działanie, zwiększa komfort i wygodę użytkownika, który porusza się po konkretnej stronie. Nie musi on bowiem za każdym razem wychodzić z danego artykułu czy zakładki, żeby przeczytać inny.

6.Bez Social Media nie dasz rady

Ten punkt, to absolutna konieczność. Nie wypromujesz strony w możliwie jak najlepszy sposób, jeśli nie pokażesz jej w Social Media. Obecnie, bardzo duża grupa osób dowiaduje się o istnieniu konkretnych stron, właśnie z kanałów social media. Stworzenie ciekawego fan page Twojej witryny, jest bardzo korzystne, jeśli chodzi o dotarcie do jak największej liczby użytkowników.

7.Dopasuj stronę do różnych urządzeń

Musisz pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii, kiedy projektujesz swoją stronę internetową: nie zawsze będzie ona odwiedzana przez użytkowników, którzy korzystają z komputerów. Coraz więcej osób, przegląda Internet za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. Dlatego też, bardzo ważne jest to, aby dopasować wygląd swojej witryny, także i do tych urządzeń. Może się bowiem okazać tak, ze strona będzie świetnie wyglądała na komputerze, ale na smartfonie czy tablecie, już niekoniecznie. Ważne jest, aby unikać tego typu sytuacji.

8. Dodaj swoją witrynę do Search Console

Jest to konsola wyszukiwania, który monitoruje i utrzymuje obecność witryny w wynikach wyszukiwania Google. Oferuje narzędzia pozwalające webmasterom złożyć i sprawdzić wiele aspektów serwisu, takich jak szybkość indeksowania, ilość wewnętrznych i zewnętrznych linków, sitemap (lista stron na miejscu), linki, etc.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018