Zamknij
REKLAMA

3 zasady wyboru OC

00:00, 02.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
3 zasady wyboru OC. Fot. depositphotos

Każdy posiadacz pojazdu samochodowego doskonale wie, że ciąży na nim, nałożony przez obowiązujące regulacje prawne, obowiązek ubezpieczenia od odpowiedzialni cywilnej OC. Ze względu na tak olbrzymi popyt tego rodzaju polis większość działających na krajowym rynku towarzystw ubezpieczeniowych wyspecjalizowało się właśnie w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych. Ponieważ sposób naliczania składki ubezpieczeniowej nie jest wprost określony w ustawie, decydują o niej sami ubezpieczyciele. Biorąc pod uwagę ryzyko ubezpieczenia i w oparciu o warunki takie jak dla przykładu marka samochodu, jego przeznaczanie, pojemność silnika, okres bezszkodowej jazdy czy czas posiadania prawa jazdy - ustalają konkurencyjne na rynku zniżki dla swoich klientów. Mając tak olbrzymi wybór ofert towarzystw ubezpieczeniowych, warto przed podpisaniem umowy poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z zadami jakimi należy się kierować w wyborze najkorzystniejszej polisy.

  • Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych

Na aktualnym rynku branży ubezpieczeń komunikacyjnych znaleźć można ponad siedemdziesiąt ofert polisy OC, które wariantami i ceną różnią się od siebie. Najłatwiej do nich dotrzeć przeglądając internetowe strony firmowe poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Żeby skrócić czas warto skorzystać z niezwykle przydatnego narzędzia internetowego jakim jest porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych.

  • Symulacja wysokości składki

Trzeba mieć świadomość, że indywidualne warunki określone przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe wpływają na wysokość składki ubezpieczenia OC. Żeby móc jeszcze przed podpisaniem umowy zorientować się w koszcie wybranej polisy koniecznie trzeba skorzystać z pomocy internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego. Na stronie kalkulatora ubezpieczeń samochodu wystarczy uzupełnić wymagane dane takie jak na przykład marka samochodu, pojemność silnika, data uzyskania prawa jazdy czy okres bezszkodowej jazdy, by w przeciągu kilku chwil wygenerowała się symulacja wartości należnej składki za wybrany wariant polisy.

  • Promocyjne oferty

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych dla zachęcenia potencjalnych klientów do skorzystania z polecanych usług proponuje konkurencyjne na tle innych ubezpieczycieli oferty. Niekiedy ciekawym rozwiązaniem może okazać się bonus przy wykupie polisy OC w postaci usługi Assistance czy Zielonej Karty.

Przy wyborze wariantu polisy trzeba również pamiętać, że dla osób, które decydują się na zwarcie umowy ubezpieczenia komunikacyjnego drogą online w większości przypadków oferowane są dodatkowe promocje.  

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018