Zamknij

5 sposobów na naukę niemieckiego poza Polską

14:23, 03.04.2018 S.J Aktualizacja: 10:03, 05.04.2018
Skomentuj

Język niemiecki jest coraz częściej wybieranym językiem obcym do nauki. Bliska odległość od naszych zachodnich sąsiadów powoduje, że wiele osób podejmuje pracę w Niemczech. Motywacją do nauki języka jest jednak nie tylko chęć podjęcia tam pracy.
Język niemiecki jest często wybierany, jako drugi język obcy do nauki, po języku angielskim. Znajomość języka niemieckiego umożliwia podjęcie nauki w tym kraju oraz pracy w niemieckich firmach mających swoje przedstawicielstwa w naszym kraju. Pewna część osób wybiera naukę języka niemieckiego, ponieważ urzekła ich bogata kultura niemiecka. Niemieccy autorzy mieli niebagatelny wpływ na dzieła będące klasyką literatury europejskiej. Powodów, dla których podejmuje się naukę języka niemieckiego, może być bardzo dużo. Podobnie jest ze sposobami na naukę niemieckiego.
Języka niemieckiego można uczyć się na wiele sposobów, na przykład korzystając z korepetycji online na preply.com (na stronie korepetycje niemiecki) lub wyjeżdżając do Niemiec.
Poniżej o pięciu sposobach na naukę języka niemieckiego poza naszym krajem.

  1. Popularną formą wyjazdów za granicę połączoną z nauką języka jest program work&travel, jest to program zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych. Inne kraje w tym Niemcy stworzyły podobne programy umożliwiające połączenie pracy, zwiedzania i nauki języka obcego. Program skierowany jest dla studentów, uczestnicy programu zwiedzają i podejmują pracę na terenie Niemiec. W programie bardziej od zdobycia doświadczenia zawodowego liczy się możliwość nauki języka niemieckiego w praktyce, w codziennych sytuacjach.
  2. Program Główka Pracuje– Cleveres Köpfchen skierowany dla tych, którzy chcą uczyć się zawodu i języka w Niemczech. W programie mogą brać udział osoby odpowiednio zmotywowane do nauki języka niemieckiego i wiążące swoją zawodową przyszłość z tym krajem. Maksymalny wiek uczestnika jest określany poprzez poszczególnych pracodawców biorących udział w programie. Do uczestnictwa w programie wymagana jest znajomość języka niemieckiego na poziomie B1.
  3. Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej – DAAD organizuje między innymi letnie kursy językowe dla studentów. Studenci otrzymują stypendium plus ryczałt za podróż. Najważniejsze kryteria, na których podstawie wybierani są studenci uczestniczący w kursie to: umotywowanie nauki języka niemieckiego, dobre wyniki na uczelni, znajomość języka niemieckiego na poziomie B1.
  4. Erasmus- to powszechnie znany program wymiany studentów. Program zaczął działać w 1987 roku i jego główne cele pozostały od tego czasu niezmienne. Studenci chcący uczestniczyć w tym programie w Niemczech są zobligowani do tego, aby znać język niemiecki na poziomie B1. Dla studentów organizowane są kursy przygotowawcze, które nie ograniczają się tylko do nauki języka, ale zawierają elementy wiedzy o tym kraju.
  5. Programy Au Pair umożliwiają pobyt w rodzinach niemieckich i naukę języka. Programy tego typu już od wielu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych osób z Polski. W ramach programu młode osoby opiekują się dziećmi, pomagają w drobnych pracach domowych, a w zamian za to otrzymują zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe i naukę języka niemieckiego. Jest to praktyczna możliwość poznawania języka niemieckiego, au pair bierze udział w uroczystościach ?rodzinnych, wyjazdach i innych wydarzeniach rodzinnych. Bardzo często osoba ta jest traktowana jak członek rodziny. Nawiązują się przyjaźnie i długotrwałe znajomości. Niemcy to jeden z najpopularniejszych krajów wybieranych do wyjazdów w ramach programu Au Pair.

Nauka języka niemieckiego poza Polską ma wiele zalet. Pozwala osłuchać się z językiem w jego naturalnym brzmieniu. Nieustanny kontakt z językiem niemieckim pozwala na szybkie przełamanie bariery językowej. Nauka języka odbywa się w przyjemnej atmosferze. Nauka w kraju, gdzie występuje dany język, jest efektywna i przynosi dobre rezultaty w krótkim czasie. Według specjalistów najefektywniejszą formą nauki języka obcego jest otaczanie się nim z każdej strony. A gdzie o to najłatwiej jak nie tam, gdzie język jest używany do komunikacji. Wyjazdy połączone z nauką języka niemieckiego są także doskonałą okazją do tego, aby poznać nowych niemieckojęzycznych znajomych. Takie znajomości są często kontynuowane już po przyjeździe, poprzez rozmowy na przykład na Skype. Daje to dodatkowe korzyści, takie jak możliwość dalszej kontynuacji nauki języka niemieckiego.

 

Materiał promocyjny.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%