REKLAMA

Węgrów. Kolejne historyczne odkrycie!

13:19, 12.07.2017 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

W Węgrowie odkryto kolejną ciekawostkę. Na ulicy Piłsudskiego, tuż przy Rynku Mariackim wykopano fragmenty ciągu pieszego najprawdopodobniej z przełomu XVII i XVIII wieku.

Historycznego odkrycia dokonano przy okazji przebudowy ulic w centrum miasta. Wykopane drewniane fragmenty to najprawdopodobniej ciąg pieszy, który służył mieszkańcom miasta na przełomie XVII i XVIII wieku. Dokładny czas konstrukcji ustalą jednak dopiero badania dendro. W tej chwili trwa dalsze odkopywanie znaleziska. Jak informuje naczelnik Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska Tomasz Głażewski podobne pojedyncze elementy zostały wydobyte podczas przebudowy Rynku Mariackiego. Spodziewano się więc większych podkładów.

Nadzór archeologiczny z ramienia Urzędu Miasta prowadzi firma Isis. – Teraz musimy ustalić dalszy plan działania. Chcemy uchwycić całość poczynając od skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ulicą Zwycięstwa w stronę Rynku Mariackiego. W dalszym etapie udokumentujemy to i pobierzemy próbki do badania. Wtedy powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat samego przeznaczenia wykopaliska – mówi archeolog Małgorzata Bienia.  

Jak dodaje pani archeolog odkrycie nie powinno wstrzymać prac nad przebudową centrum Węgrowa. Po pobraniu próbek i utrwaleniu wykopaliska, drewniane podkłady zostaną zdjęte.

 

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018