Zamknij
REKLAMA

Nadwiślański rajd rowerowy. Warto wziąć w nim udział!

14:29, 17.07.2017 | inf. pras./opr.JS
REKLAMA
Skomentuj

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Powiśla z Podłęża zapraszają na Rajd Rowerowy szlakami Powiśla Maciejowickiego. Wydarzenie organizowane jest 30 lipca z okazji ogólnopolskich obchodów Roku Rzeki Wisły.

Jak mówią słowa znanej polskiej pieśni ludowej „Płynie Wisła płynie po polskiej krainie…”, płynie przez wszystkie polskie serca, jest symbolem naszej polskości i tożsamości. Rok 2017 został ustanowiony Rokiem Rzeki Wisły z okazji 550 rocznicy pierwszego wolnego flisu po Wiśle. Na ogólnopolskie obchody składają się liczne wydarzenia organizowane we wszystkich województwach położonych nad Wisłą, do których dołącza się także powiat garwoliński. Nie bez powodu, bowiem  Wisła wyznacza jego zachodnią granicę , a nadwiślańskie miejscowości w gminach Maciejowice oraz Wilga leżały na szlaku żeglugi wiślanej. - Do współpracy w organizacji rajdu rowerowego  zaprosiliśmy Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla, które już od kilku lat organizuje tego typu inicjatywy na Powiślu Maciejowickim. Taka forma integracji nie tylko przyczynia się do aktywnego rodzinnego wypoczynku, ale pełni również funkcję edukacyjną, historyczną. Podczas rajdu będą obecni pasjonaci, którzy opowiedzą nie tylko o Wiśle, jej znaczeniu dla powiatu, historii i walorach przyrodniczych.  – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem, Beata Pasternak. 26-kilometrowa trasa rajdu będzie prowadziła przez nadwiślańskie miejscowości m.in: Kochów, Przewóz, Antoniówkę. Oprócz pedałowania w planach jest zwiedzanie Muzeum Ziemi Nadwiślańskiej oraz przeprawa promem na druga stronę Wisły. Na zakończenie imprezy przewidziane jest ognisko, wspólne śpiewanie z gitarą oraz konkurs wiedzy o Wiśle z nagrodami.
Rajd odbędzie się w niedzielę 30 lipca. Rozpocznie go msza św. odprawiona o godz. 9.00 w maciejowickim kościele, po czym od godz. 10.00 na rynku koło ratusza będzie można dokonać rejestracji. Koszt udziału w rajdzie to 2 zł – ubezpieczenie oraz 4 zł – bilet na przeprawę promem przez Wisłę (dla chętnych).
Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie pod nr tel.: 503 695 124 / 515 174 141 lub mailowo na adres pckip.mietne@gmail.com, przy zgłoszeniu konieczne jest podanie nr PESEL i adresu zamieszkania (do ubezpieczenia). Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronach: dworekmietne.pl, facebook.pl/s.r.powisla, garwolin-starostwo.pl, maciejowice.pl. Można tam znaleźć także kartę zgłoszeniową i zgodę rodziców, dla uczestników poniżej 14 roku życia, które należy mieć przy sobie na starcie rajdu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują starosta garwoliński i wójt gminy Maciejowice.

 

(inf. pras./opr.JS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018