Zamknij
REKLAMA

Wicemarszałek Maria Koc o rządach Prawa i Sprawiedliwości

21:53, 24.11.2017 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek, 21 listopada, wicemarszałek Senatu Maria Koc podsumowała dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. I choć, jak zapewnia, nie jest łatwo pracować w totalnej opozycji, program wyborczy jest realizowany zgodnie z planem.

Do najważniejszych, zrealizowanych obietnic Maria Koc zaliczyła działania z zakresu rozwoju, rodziny i bezpieczeństwa. Wśród nich wicemarszałek wyróżniła takie osiągnięcia m.in. jak: (…)

Nie było łatwo

– Dwa lata to dużo, ale w przypadku działań rządu, dużą część programu wyborczego, z jakim szliśmy do wyborów parlamentarnych, udało się nam się zrealizować – mówiła podczas spotkania wicemarszałek Koc. – (…) Nie mniej realizujemy to, co zamierzaliśmy, bo takie są oczekiwania Polaków. Ich ocena przekłada się natomiast na bardzo wysokie notowania PiS, które sięgające  47% poparcia. To rekordowe notowania – dodała.

Konferencja prasowa była także znakomitą okazją, by ocenić pracę wicemarszałek Marii Koc w Senacie. Jak podkreśla, pracy jest mnóstwo, bo obowiązków nie ubywa i dotyczy to nie tylko Senatu, ale także Węgrowa. Tylko w ciągu 2016 i 2017 roku biuro senatorskie odwiedziły 1342 osoby, pani wicemarszałek spotkała się też ze 120 interesantami i licznymi samorządowcami, także tymi, spoza okręgu wyborczego.  – Jeśli mogę, to pomagam – zaznacza.

Obietnice wicemarszałek mogą ocenić najlepiej sami mieszkańcy powiatu węgrowskiego. Tu efekty dobrej współpracy Marii Koc z samorządowcami widać na przykładzie inwestycji drogowych, z których należy chociażby wymienić: (…)

Co dla Węgrowa?

– Ważną dla mnie inwestycją, o którą także zabiegałam była budowa strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Finansowanie jest już zapewnione w ustawie modernizacyjnej, powstał projekt, lada chwila będzie ogłoszony przetarg na budowę. Mam nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku zadanie ruszy. Budowa ma trwać około 2 lat, więc możemy się spodziewać, że w niedługim czasie będzie jej otwarcie. Drugą, istotną dla mnie sprawą jest budowa nowego budynku Urzędu Skarbowego, bowiem ten, który się mieści w zabytkowym gmachu, wymaga kapitalnego remontu, przy czym i tak po odnowieniu nie spełniałby standardów. Miasto Węgrów podjęło już uchwałę o przekazaniu na rzecz Izby Skarbowej działki przy ulicy Kościuszki. Jestem po rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem i jednocześnie szefem Krajowej Administracji Skarbowej Marianem Banasiem, stąd wiem, że będzie robiony projekt budowy.  Mam nadzieję, że Izba Skarbowa szybko przystąpi do budowy obiektu, wtedy miasto odzyska stary gmach i będzie mogło go wyremontować, a następnie przeznaczyć na jakąś inną działalność – wyjaśnia Maria Koc.

(…) Zapytana o zbliżające się wybory samorządowe i kandydatury stanowisk na radnych, wójtów i burmistrzów z terenu powiatu węgrowskiego, pani wicemarszałek nie chciała zdradzić szczegółów. – Nie skupiamy się na personaliach, jeszcze nie mówimy o nazwiskach. Rzeczywiście stworzyliśmy 5 komitetów terenowych Prawa i Sprawiedliwości i dokonaliśmy już wyborów zarządów tych komitetów, które się pokrywają z okręgami wyborczymi do powiatów, ale czasu mamy jeszcze wiele. Dziś wieczorem (we wtorek-przypis red.) mamy zebranie wszystkich członków PiS z powiatu węgrowskiego. Nowy zarząd zbierze się, dokona oceny komitetów tych samorządowców, którzy startowali z naszych list i będzie podejmował decyzje. Nic nie jest przesądzone – podsumowuje wicemarszałek Koc.

Więcej na ten temat, w aktualnym wydaniu Życia Siedleckiego

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018