Zamknij
REKLAMA

Dzielnicowi KMP Siedlce spotykają się z seniorami

14:42, 27.11.2017 | kom. Agnieszka Świerczewska, KMP w Siedlcach
REKLAMA
Skomentuj

Dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w ramach projektu „Akademia dzielnicowego – razem dla lokalnego bezpieczeństwa” organizują kolejne spotkania z grupami lokalnych społeczności.

26 listopada w ramach projektu dzielnicowi rewiru I Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach - mł. asp. Wojciech Wantusiak oraz mł. asp. Marek Siepliński zorganizowali dwa spotkania z grupami seniorów w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach. Dzielnicowi, których rejony służbowe sąsiadują ze sobą, połączyli siły, aby dotrzeć do jak największej liczby seniorów. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza tejże parafii, po zakończeniu nabożeństw mogli przedstawić seniorom najbardziej popularne metody działania oszustów - „na wnuczka” , „na policjanta", „na gazownię” itp, również w formie prezentacji multimedialnych. Ponadto policjanci w związku z powtarzającymi się włamaniami do mieszkań przypomnieli mieszkańcom osiedli zasady bezpiecznego zachowania. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne propagujące wiedzę na temat oszustw oraz tzw. "portfele" zaprojektowane specjalnie na potrzeby prowadzonej kampanii.

W każdym ze spotkań uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Po ogólnej prelekcji dzielnicowi prowadzili również rozmowy indywidualne z mieszkańcami miasta, którzy zgłaszali jakiekolwiek problemy. W ramach projektu „Akademia dzielnicowego – razem dla lokalnego bezpieczeństwa” kolejne spotkanie planowane jest w Domu nad Stawami w Siedlcach. Odbędzie się ono we wtorek, 28 listopada, o godz. 11.00. Zachęcamy mieszkańców miasta do wzięcia udziału w prelekcji.

(kom. Agnieszka Świerczewska, KMP w Siedlcach)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018