Remis w Wielkim Meczu Piłkarskim. Zawodowcy dogonili Artystów

23:33, 17.09.2017 KS

Zawodowa Reprezentacja Siedlec zremisowała 2:2 z Reprezentacją Artystów Polskich. Wynik nie był tego dnia najważniejszy, ponieważ głównym zadaniem imprezy była pomoc Pawłowi Matłaczowi.

Były bramkarz Pogoni Siedlce jest na trudnej i wyboistej drodze do odzyskania pełnej sprawności. Matłacz doznał poważnej kontuzji ponad dwa lata temu w meczu IV ligi. Od tamtej pory jego życie uległo diametralnej zmianie. Rola Matłacza w Wielkim Meczu Piłkarskim była niemożliwa do przecenienia. Tuż przed meczem podziękował wszystkim kibicom za wsparcie jego sprawy, a także dał gwizdkiem sygnał do rozpoczęcia gry. - Wierzę, że Paweł jak przystało na sportowca wygra mecz o swoje zdrowie - powiedział Robert Chojecki, który aktywnie włączył się w pomoc wychowankowi Pogoni. Radny miasta Siedlce już planuje kolejną edycję halowego turnieju piłkarskiego "Gramy dla Pawła".

Wielki Mecz Piłkarski miał wiele smaczków i nie sposób je wszystkie wymienić. W rolę konferansjera wcielił się Remigiusz Jezierski, który po zakończeniu kariery piłkarskiej przeszedł do telewizji, w której z powodzeniem komentuje mecze piłkarskie. W kadrze RAP znalazł się Piotr Świerczewski. Jego licznik występów w biało-czerwonych barwach zatrzymał się na 70. Trenerem Zawodowej Reprezentacji Siedlec był z kolei Bartosz Tarachulski, pełniący w Pogoni rolę asystenta Adama Łopatki.

Rezultat meczu nie był najważniejszą sprawą, ale z racji kronikarskiego obowiązku należy przybliżyć. Artyści zaczęli od mocnego uderzenia. Już po 6 minutach prowadzili 2:0, a mogli wyżej. Po stronie gości widać było zgranie, doświadczenie i większą kulturę gry. Siedleccy Zawodowcy otrząsnęli się po około kwadransie. Gospodarze z każdą minutą coraz chętniej atakowali, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Na wyrównanie przyszło poczekać do ostatnich chwil spotkania. Piotr Woźnica ustrzelił dublet i ustalił wynik na 2:2. Rezultat godny spotkania towarzyskiego, w którym chodziło o coś więcej niż sport.

Wokół meczu odbyło się multum wydarzeń pobocznych. Minuta ciszy ku chwale poległych w czasie radzieckiej agresji, konkurs karnych w przerwie dla oficjeli i sponsorów, przekazanie pamiątkowej koszulki Pawłowi Matłaczowi, wspólne zdjęcia, a na koniec pamiątkowy tort. Działo się wiele. Zabawy i frekwencji nie popsuła nawet niepewna pogoda. Oby jak najwięcej takich imprez!

Mecz towarzyski: Zawodowa Reprezentacja Siedlec – Reprezentacja Polskich Artystów 2:2 (0:2)

Bramki: Piotr Woźnica 72 k, 80 – Patryk Czerniejewski 4, Przemysław Cypryański 6

Zawodowa Reprezentacja Siedlec: 1. Marcin Aleksiejewicz – 2. Tomasz Araszkiewicz, 3. Andrzej Bujalski, 4. Karol Kozak, 5. Kamil Piwowarski, 6. Piotr Woźnica, 7. Jarosław Głuchowski, 8. Dariusz Strus, 9. Jakub Soszyński, 10. Leszek Kuczyński, 11. Michał Gawryś, 12. Krzysztof Głowienkowski, 13. Jarosław Neścior, 14. Jerzy Kowalczyk, 15. Rafał Soszyński, 16. Tomasz Buda, 17. Sebastian Klocek, 18. Michał Koć, 19. Krzysztof Dworniak, 20. Marcin Janasz, 21. Marcin Kozak, 22. Wojciech Bolesta, 23. Paweł Mężyński, 24. Łukasz Jarkowski, 25. Radosław Popławski, 26. Piotr Grzebieliszewski, 27. Michał Kocon, 29. Bartosz Kosyl

Reprezentacja Polskich Artystów: 1. Grzegorz Jędrzejewski – 5. Rafał Mroczek, 6. Robert Cichoń, 8. Krzysztof Wieszczek, 9. Przemysław Cypryański, 11.Rafał Maserak, 12. Maks Rzemiński, 13. Marcin Mroczek, 16. Piotr Kieraga, 18. Michał Szyc, 23. Robert Moskwa, 24. Adam Wolski, 26. Adrian Budakow, 28. Patryk Czerniejewski, 44. Adrian Woźny, 77. Piotr Świerczewski