Zamknij

Zabezpieczono ponad 100 sztuk podrabianej odzieży

17:24, 20.09.2017 KS
Skomentuj

Ponad 100 sztuk różnego rodzaju odzieży, w tym bluzki, t-shirty, skarpety, legginsy zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją podczas realizacji w Mińsku Mazowieckim oraz gminie Siennica, w miejscu zamieszkania dwóch kobiet w wieku 27-30 lat, w związku z podejrzeniem wprowadzania do obrotu podrabianych znaków towarowych przy wykorzystaniu portali z ogłoszeniami.

Policjanci pracują cały czas przy tych sprawach i sprawdzają wszystkie okoliczności związane ze sprzedażą podrabianej odzieży. Funkcjonariusze przypominają, że taki proceder jest prawnie zabroniony i grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy pracowali nad namierzeniem osób, które wykorzystując sieć internetową i portale z ogłoszeniami, oferowały do sprzedaży markową odzież po zaniżonych cenach, co mogłoby wskazywać na fakt, że były to nieoryginalne produkty.

Śledząc internetowe oferty, policjanci namierzyli dwie kobiety, które mogły zajmować się opisywanym procederem. Podczas dwóch kolejnych realizacji, w Mińsku Mazowieckim i gminie Siennica, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad setkę odzieży różnego rodzaju, w tym: bluzki, T-shirty, skarpety i legginsy, opatrzone metkami znanych zagranicznych producentów. Po wstępnej ocenie, okazało się, że są to podróbki.

Funkcjonariusze przypominają wszystkim, którzy próbowaliby w opisywany sposób handlować podróbkami, że taka sprzedaż jest karana. Określa to art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej:

1.Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%