Alikina w PGE MKK. Debiut zakończony porażką

19:20, 16.10.2017 KS

PGE MKK Siedlce przegrał 64:86 z Energą Toruń. W drużynie Teodora Mollova zadebiutowała Rosjanka Kristina Alikina.

Nowa koszykarka w szeregach MKK to 31-letnia silna skrzydłowa z Rosji. Alikina w przeszłości występowała w Enerdze Toruń, więc debiut w Spożywczaku miał dla niej wyjątkowy smak. Rosjanka ma spore braki treningowe, dlatego nie była w stanie pokazać pełni swoich możliwości.

Energa w pierwszej kwarcie wypracowała 10-punktową przewagę (23:13). Torunianki punktowały zarówno z dystansu, jak i spod kosza. PGE MKK miał spore problemy w defensywie. W drugiej kwarcie w grę gospodyń wdała się nonszalancja. Energa poczuła się zbyt pewna siebie, za co została skarcona. Torunianki schodziły na przerwę przy prowadzeniu 39:33.

Trzecia kwarta zupełnie nie wyszła siedlczankom. Trudno napisać cokolwiek konstruktywnego, kiedy drużyna traci aż 32 punkty w ciągu dziesięciu minut. - Po pierwszej połowie myślałem, że będzie bardzo dobry mecz. Nie myślę nawet tutaj o wygranej. Po prostu miał być dobry, ligowy mecz. W czwartej lub piątej minucie trzeciej kwarty odpuściliśmy to spotkanie i się zrobiło, co się zrobiło. Nie chcę komentować tego, co się stało. Przyjmuję winę na siebie, nie na zawodniczki. Powinniśmy walczyć do końca, my przestaliśmy walczyć - podsumował Mollov.

PGE MKK przegrał 64:86 i nadal pozostaje bez zwycięstwa na wyjeździe. Kolejna okazja do zdobycia pełnej puli już w sobotę 21 października. Siedlczanki podejmą o 18:00 Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Energa Toruń - PGE MKK Siedlce 86:64 (23:13, 16:20, 32:13, 15:18)

PGE MKK: Mollov 14, Lapszynski 11, Parysek-Bochniak 10, Trzeciak 10, Alikina 6, Stępień 6, Szmatowa 5, Kondus 2, Żukowska