Siedlce

O detektywach w Mordach

Ponad 100 osób uczestniczyło w spotkaniu autorskim z Arkadiuszem Niemirskim. Organizatorem wydarzenia była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach.

Arkadiusz Niemirski jest znany przede wszystkim jako kontynuator książek z serii o Panu Samochodziku (m.in. „Pan Samochodzik i przemytnicy”, „Pan Samochodzik i skarby wikingów”). Pisarz rozpoczął spotkanie od swojej krótkiej biografii. Zdradził uczestnikom, że nie kończył polonistyki, a zootechnikę i prawie zostałby doktorem w zakresie ekologii. Przypadkiem jednak stał się pisarzem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Collegium Mazovia z wyróżnieniem

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zainaugurował Tydzień Przedsiębiorcy. Podczas uroczystości dr Bożena Piechowicz odebrała wyróżnienie za współpracę.

23 października w centrali ZUS w Warszawie odbyła się inauguracja „Tygodnia Przedsiębiorcy”. Wydarzenie to jest elementem szerszego programu „ZUS dla biznesu”. Jednym z punktów programu tej uroczystości było wręczenie wyróżnień przedsiębiorcom oraz jednostkom współpracującym z ZUS. Wśród szóstki wyróżnionych znalazła się także nasza uczelnia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Rękodzieło z Centrum Integracji Społecznej

Szukając prezentów i dekoracji z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, warto zajrzeć do sklepu CISowskie Inspiracje. Sprzedawane jest tam rękodzieło Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej. Kupując je, wspierasz działania na rzecz osób długotrwale bezrobotnych i wykluczonych społecznie.

Sklep CISowskie Inspiracje istnieje od 2014 roku. Sprzedawane są tam m.in. produkty z sekcji florystycznej i wikliniarskiej. Nietuzinkowe i interesujące przedmioty rękodzieła, które zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby, można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Istnieje również możliwość zamówienia indywidualnego (np. na wiklinowy prezent). Sekcja wikliniarska posiada w ciągłej sprzedaży m.in. kosze o różnych gabarytach i przeznaczeniu, ozdobne osłony/koszyczki na butelki, dekoracyjne wianki, kule, gwiazdy, serca, kwiaty, choinki, anioły oraz bałwanki. Asortyment wzbogacają stroiki na świąteczne stoły, które przygotowuje sekcja florystyczna.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Robili wianki adwentowe

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach ruszył Klub Rękodzieła. Tematem pierwszych warsztatów były wieńce adwentowe.

Warsztaty rozpoczęły się od przedstawienia rysu historycznego oraz symboliki wieńców. Tę część poprowadził Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u. Sztuki wykonywania wianków uczyła Luiza Domańska z kwiaciarni Kwiatowe Impresje w Mordach. Na pierwsze spotkanie nowego klubu zgłosiły się osoby dorosłe, seniorzy i młodzież. – Cieszymy się, że wszystkie przygotowane stanowiska warsztatowe zostały zapełnione – mówi Domańska.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Droga ku Niepodległej

Od 1 do 21 grudnia na skwerze Kościuszki w Siedlcach będzie można oglądać wystawę plenerową „Legiony. Droga ku Niepodległej 1914-1918”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Bezpieczeństwo podczas imprez andrzejkowych

Przed nami tzw. ostatkowy weekend związany z obchodzonymi w naszym kraju andrzejkami. Jak co roku w okresie tym organizowanych jest wiele różnego rodzaju imprez rozrywkowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo, szczególnie w ruchu drogowym, na terenie garnizonu mazowieckiego – w tym również na terenie powiatu siedleckiego – przeprowadzone zostaną wzmożone działania pod kryptonimem „Alkohol, narkotyki”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 348