Siedlce

Ludowcy rozpoczęli kampanię wyborczą

Hasło, z którym Polskie Stronnictwo Ludowe idzie do wyborów to "Razem budujemy Mazowsze".

Na oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej, oprócz kandydatów w wyborach samorządowych i sympatyków PSL, przybyli liderzy partii: europoseł Jarosław Kalinowski, poseł Krzysztof Borkowski, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Spotkanie ludowców miało miejsce 28 października w sali NovegoKina .

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pomysłów u nich dostatek

Młodzi i zdeterminowani. Już nieraz dali o sobie znać na siedleckiej scenie politycznej. Liczą na co najmniej cztery mandaty w radzie miasta. Nowa Prawica idzie do walki o władzę z bardzo rozbudowanym programem wyborczym.

Główne założenia programu przedstawiciele komitetu zaprezentowali 27 października, nietypowo jeśli chodzi o miejsce - bo w Pracowni Rannych Pantofli. Wśród młodych kandydatów pretendujących do rady miasta, wyróżnia się zwłaszcza jedna postać - zdecydowany lider - Paweł Wyrzykowski. Jest on odpowiedzialny za kampanię, startuje w okręgu nr 2.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Z wizytą w Miejskim Przedszkolu Nr 9

29 października przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Siedlcach zaprosiły na spotkanie policjantów siedleckiej KMP. W jego trakcie maluchy z uwagą wysłuchały rad gości dotyczących ich bezpieczeństwa.

Edukacja z zakresu bezpieczeństwa to bardzo ważny obszar działalności policji. Realizując założenia Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej”, funkcjonariusze KMP w Siedlcach kładą bardzo duży nacisk na edukację dotyczącą bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Wynikiem troski o najmłodszych są właśnie spotkania z nimi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zmiana organizacji ruchu przy siedleckich cmentarzach

Od 1 listopada od godziny 6.00 do 2 listopada do godz. 17.00 będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu umożliwiająca sprawny dojazd do siedleckich cmentarzy. Kierowcom radzimy zapoznać się wcześniej ze zmianami. Zaoszczędzi to sporo czasu i nerwów.

Dojazd na cmentarz centralny przy ul. Cmentarnej będzie odbywał się podobnie jak w latach poprzednich. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Piłsudskiego: ul. Szkolną i Przerwy-Tetmajera; Cmentarną do ul. Wojskowej i ul. 10 Lutego do Piłsudskiego.
Przystanek autobusowy dla wysiadających zostanie zlokalizowany przy ul. ks. Popiełuszki, natomiast przystanek dla wsiadających – przy ul. 10-go Lutego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Linie specjalne MPK na cmentarze

Siedleckie MPK od 31 października do 2 listopada uruchamia pięć linii specjalnych, którymi będzie można dojechać na siedleckie cmentarze.

Linie specjalne będą kursowały następującymi trasami:
LS1: 10-Lutego - Piłsudskiego - Starowiejska - JANOWSKA/powrót Janowska-Starowiejska-Piłsudskiego-Wojskowa-Sokołowska-Popiełuszki;
LS2: KURPIOWSKA - Monte Casino - Piłsudskiego - Starowiejska – JANOWSKA (powrót tą samą trasą);
LS3 LEŚNA - Unitów Podlaskich - Partyzantów - Składowa - Grabianowska - Południowa - Starzyńskiego - Starowiejska – JANOWSKA (powrót tą samą trasą);
LS4: CHROBREGO - Dąbrowskiego - Bema - Kazimierzowska - Starowiejska – JANOWSKA (powrót tą samą trasą);
LS5: PIASKI ZAMIEJSKIE - Warszawska - Piłsudskiego - Starowiejska – JANOWSKA (powrót tą samą trasą).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sukces chóru z PG nr 4

Chór Dziewczęcy Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlcach pod dyrekcją Dariusza Różańskiego zdobył II miejsce w kategorii „Chóry dziecięce” na X Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantat”, który w dniach 24-26 października odbywał się w Warszawie. W tegorocznej jubileuszowej edycji festiwalu wzięło udział 27 zespołów z 12 krajów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 227