Siedlce

O bezpieczeństwie z uczniami ZS w Żeliszewie Podkościelnym

Realizujący od początku września działania w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” policjanci pionu prewencji KMP w Siedlcach wykazują bardzo dużą inicjatywę. W spotkaniu, które odbyło się 20 października na terenie Zespołu Szkół w Żeliszewie Podkościelnym, uczestniczyli asp. Edyta Barycka i asp. szt. Janysz Cabaj z siedleckiej komendy.

„Bądź widoczny na drodze” to jedno z działań prowadzonych przez policję w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Problem bezpieczeństwa dzieci jest szczególnie istotny na terenach wiejskich, gdzie najmłodsi uczniowie często docierają do szkoły pokonując pieszo kilka kilometrów. Jest to bardzo ważny problem o tej porze roku, gdy warunki jazdy na drogach ulegają znacznemu pogorszeniu. Wcześnie zapadający zmierzch, mgła, śliska nawierzchnia to czynniki decydujące o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego, a w tym tych najmłodszych podążających „do” i „ze” szkoły.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pomóż w ustaleniu tożsamości

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na zdjęciach.

Poszukiwany mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie w ostatnim czasie na terenie Siedlec kilku przestępstw na szkodę kobiet. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania w chwili obecnej policja nie może podać żadnych innych szczegółów dotyczących tej sprawy.  Jeżeli ktoś z Państwa rozpoznaje tą osobę, proszony jest o kontakt z siedlecką komendą pod nr tel. 25-643-23-60 lub 997.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wyróżnieni nauczyciele (fotorelacja)

21 październik odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W jej trakcie zostały wręczone nagrody i odznaczenia nauczycielom oraz pracownikom szkół i placówek z terenu działania Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.


MT
Więcej w ŻS z 28 października

{gallery}Siedlce/2016/pazdzirnik1/nauczyciele{/gallery}

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zagłosuj na Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach

Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej bierze udział i znalazł się w finale 6. edycji Konkursu [eS] na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia. - Jedną z nagród w Konkursie [eS] przyznaje publiczność, dlatego bardzo prosimy wszystkich naszych znajomych, przyjaciół, sojuszników, klientów i pracowników o oddanie na nas głosu – mówi Katarzyna Rola–Skorupska, kierownik ZAZ.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sztuka w zgodzie z naturą

Od 21 do 24 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach odbędą się VIII Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne.

Warsztaty mają na celu integrację środowisk osób niepełnosprawnych, inspirują do twórczego myślenia, rozbudzają wśród młodzieży wrażliwość artystyczną. W tym roku skierowane zostaną na sztukę, która w swojej rozmaitości potrafi żyć w zgodzie z naturą. Uczestnicy warsztatów poznają różnorodność form ekologii i sposoby wykorzystywania ich w twórczości artystycznej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Trwa Festiwal Nauki i Sztuki

80 spotkań zaplanowano w programie 18. Festiwalu Nauki i Sztuki. Siedlecki święto wiedzy i praktyki oficjalnie zainaugurowano w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał prof. Zbigniew Karczmarzyk, prorektor ds. rozwoju na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Tradycyjnie wręczono też pierwszą turę „Niezapominajek”. Nad wszystkim czuwał dr Ryszard Kowalski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Medale Polskiej Niezapominajki w XIV edycji otrzymały następujące osoby i instytucje: Tadeusz Wojciech Kur, Krzysztof Koper, Cezary Pióro, Hanna Jadwiga Marciniak, Artur Baranowski, Marta Rybińska, Lilianna i Dariusz Kosteccy, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie, Teresa Świerubska, Maciej Omelaniuk, Barbara Mileszczyk, Jan Grabski, Rafał Siwek, Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach, Zespół Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 463