Siedlce

Nietrzeźwy za kierownicą forda

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie w najbliższym czasie 27-letni mieszkaniec pow. siedleckiego zatrzymany do kontroli drogowej 23 października przez policjantów z KP w Mokobodach na ulicy Siedleckiej w Suchożebrach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Minister Siemoniak o siedleckim wojsku

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak 23 października przyjechał do Siedlec. Jego wizyta skoncentrowała się wokół trzech celów: oględziny jednostki wojskowej, spotkanie ze studentami bezpieczeństwa narodowego i poparcie Jacka Kozaczyńskiego jako kandydata na prezydenta.

Siemoniak odwiedza jednostki wojskowe we wschodniej Polsce w ramach prac nad zwiększeniem bezpieczeństwa. Jednym z założeń planu jest doposażenie tych jednostek. - Od roku 2016 przewidujemy tutaj nowy sprzęt, a to oznacza naturalny rozwój. Bardzo dobrze się stało, że ta jednostka uniknęła likwidacji. Dzisiaj ściana wschodnia jest nam bardzo potrzebna i mamy dobry punkt wyjścia. Nad szczegółami będziemy pracowali - mówił podczas konferencji prasowej. - Infrastruktura jest bardzo stara, nie inwestowano w nią. Wschód zawsze był niedoinwestowany, chcemy to naprawić. Myślę, że to dobre wiadomości dla Siedlec. Postrzegam to miasto jako bardzo otwarte na wojsko.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Na trudne czasy

23 października Siedleckie Towarzystwo Samorządowe przedstawiło swój program i kandydatów do wyborów. Swoje priorytety zaprezentowała Anna Sochacka ubiegająca się o fotel prezydenta miasta Siedlce.

Prezydent na trudne czasy i od trudnych spraw – tak o sobie mówiła Anna Sochacka, sprzeciwiając się jednocześnie straszeniu, że miasto upada. – Bo tego nie widać i nie trzeba tego tak eksponować. Miasto jest wypłacalne, wszyscy dostają pensje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Włamywacz aresztowany na 2 miesiące

Najbliższe 2 miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 18-letni mężczyzna zatrzymany w ostatnich dniach przez siedleckich policjantów. Tymczasowo aresztowany usłyszał zarzuty 17 kradzieży z włamaniami do obiektów handlowych, których dokonał na terenie Siedlec. Za przestępstwa te grozi mu obecnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ze skalpelem w Ghanie

W walizkach - 180 kg operacyjnego sprzętu, w głowie - zapewne niezliczone myśli, w zamiarze  - pomóc jak największej ilości osób i "dotknąć" czarnego lądu. Doktor Kryspin Mitura z siedleckiego szpitala miejskiego odbył podróż do Ghany, gdzie razem ze współtowarzyszami wykonał prawie setkę operacji przepukliny pachwinowej.

Aby wyruszyć do Afryki z konkretnym celem ratowania zdrowia i życia ludzi, trzeba było rocznych przygotowań, setek maili, wielu rozmów z przedstawicielami organizacji pozarządowych i firm. Efekty są takie, że w ciągu 9 dni roboczych udało się zoperować 95 chorych, na których wykonano 106 procedur chirurgicznych. Pozytywnego "promieniowania" tej akcji nie sposób jednak ubierać w statystyki. Szacunkom nie poddaje się też wartość tego, co "zostaje" w osobach, które całkowicie bezinteresownie - jadą, by pomagać. Jedyny "interes" w tym przypadku to realizacja marzeń.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Co mają do zaoferowania?

Przedstawiciele komitetów wyborczych mieli szansę przekonać do siebie przedsiębiorców. Posłużyła im ku temu specjalna debata zorganizowana przez Wschodnią Izbę Gospodarczą. Były obietnice i przedwyborcze rozgrywki. Nie zbrakło też emocji. Wzięcia udziału w spotkaniu odmówił PiS. Nowa Prawica nie otrzymała zaproszenia.

- Z oddłużeniem dadzą sobie radę ci, którzy tworzą Bezpartyjne Siedlce, państwo zarządzacie tym miastem już cztery kadencje - nadmienił w pewnym momencie debaty Andrzej Sitnik, kandydat na prezydenta Siedlec. - Niech pije piwo ten, kto go naważył. Niech władza oddłuży, skoro zadłużyła - zareagowała obecna wiceprezydent Anna Sochacka. Jak się okazuje każdy chciałby pić to piwo. Długi, choć nie małe, nie odstraszają kandydatów…

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 224