Siedlce

Dyrektorka zostanie zwolniona. Mirosław Bieniek ją zastępuje.

Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stoku Lackim najprawdopodobniej zostanie zwolniona. Jest to wynik afery, w której Jolancie Jagiełło pracownicy placówki zarzucili między innymi nepotyzm, mobbing i przyznawanie fikcyjnych premii. Sprawę naświetlała m.in. stacja TTV. Postępowanie w sprawie zarzutów, pod którymi podpisało się 21 osób, jest w toku. Jak przyznaje siedlecka prokuratura, część zgłoszonych oskarżeń znajduje potwierdzenie.

Obecnie dyrektorkę placówki zastępuje Mirosław Bieniek, były wójt gminy Siedlce. Jak zaznacza były starosta siedlecki Zygmunt Wielogórski, szybka decyzja o zatrudnieniu zastępcy miała na celu zapobiegnięcie paraliżowi poradni.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Jest okazja, żeby pójść do więzienia

Zakład Karny w Siedlcach można odwiedzić 7 lutego w godz. 12-14. Otwarcie bram zakładu jest jednym z elementów obchodów święta Służby Więziennej, które przypada na 8 lutego. Cel zwiedzania? Zapoznanie społeczeństwa z pracą penitencjarną.

Akcja OISW "(Nie)poznane w więzieniach" polegać będzie na otwarciu w dniach 7-8 lutego warszawskich i mazowieckich więzień dla wszystkich zainteresowanych, zapoznanie z nieznanymi i nieudostępnianymi dotąd miejscami, między innymi 170-letnim więzieniem w Siedlcach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Będzie kredyt na kolejne bloki STBS?

Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego liczy na to, że 2 lutego uda się w końcu uzyskać kredyt komercyjny niezbędny do przeprowadzenia kolejnych inwestycji.

STBS już od jakiegoś czasu przymierza się do budowy trzech nowych budynków w dwóch lokalizacjach.
Dwa nowe 24-mieszkaniowe bloki mają wkrótce powstać na Gospodarczej 15. Gotowy jest już projekt budowlany, brak natomiast finansowania i wykonawstwa.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Bezrobocie spada. Jakie wsparcie oferuje PUP?

Na koniec 2014 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Siedlcach było zarejestrowanych 3 314 bezrobotnych. To prawie o tysiąc osób mniej niż w analogicznym okresie 2013 roku.

Ostatnie dane PUP odnośnie stopy bezrobocia dotyczą listopada ubiegłego roku. Wówczas wskaźnik ten wyniósł w mieście Siedlce 9,4%, w kraju - 11,3%, na Mazowszu - 9,8%.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Lech, Czech i Rus w Mordach

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na spektakl pt. „Lech, Czech i Rus”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Półmetek ferii w Mordach

Pierwszy tydzień zimowej przerwy dobiega końca. W najbliższą sobotę, 24 stycznia, w Leśniczówce (gm. Mordy) odbędzie się „Półmetek ferii”. Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach we współpracy z sołectwem Leśniczówka oraz Spółdzielnią Mieszkaniową w Leśniczówce.

Na sobotni dzień pełen atrakcji zaplanowano m.in. gry i zabawy sprawnościowe, konkurencje muzyczne i konkursy z nagrodami. Początek o godz. 16.00 w świetlicy w Leśniczówce.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 255