Siedlce

Zimowy zjazd integracyjny w Stoku Lackim

Uczniowie Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Dęblina, Łosic, Węgrowa, Siedlec, Łodzi, Bełchatowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego i Stoku Lackiego, Zespołu Szkół w Sokołowie Podlaskim oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dęblinie w ostatni weekend stycznia uczestniczyli w V Zimowym Zjeździe Integracyjnym organizowanym w SOSW Stoku Lackim.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Warsztaty biblijne

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Warszawie serdecznie zaprasza do udziału w Warsztatach Biblijnych, które odbędą się 16 lutego o godz. 10.00 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Siedlcach (ul. Bpa I. Świrskiego 54).

Podczas warsztatów zostanie omówiony List do Efezjan oraz Kazanie na Górze (Mt 5,1-7,28) – praca z tekstem. Prowadzącym będzie ks. Rafał Pietruczuk – specjalista w dziedzinie nauk biblijnych, wykładowca Instytutu Teologicznego w Siedlcach, przewodniczący komisji konkursowej etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zatrzymany sprawca rozboju

Policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy zatrzymali w minionym tygodniu 19-latka, który pod koniec grudnia ubiegłego roku wspólnie z innym sprawcą dokonał rozboju.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nie opłaciło się kłamać

Do siedleckiego sądu trafiła sprawa kobiety, która 3,5 roku temu złożyła fałszywe zeznania w sprawie o alimenty,….

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Uczelnia wykształci, szpital zatrudni

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach zagwarantuje zatrudnienie co najmniej 5 absolwentom pielęgniarstwa wykształconym przez Collegium Mazovia Innowacyjną Szkołę Wyższą. Tak wynika z porozumienia zawartego 3 lutego.

Collegium Mazovia już od 7 lat prowadzi zajęcia dydaktyczne w oparciu o bazę Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego. Obie strony postanowiły pójść o krok dalej… - Zauważyliśmy obszar, który można udoskonalić. W Polsce pielęgniarek jest mało, więc wydaje się, że znalezienie pracy w tym zawodzie nie powinno być trudne. Jednak nie do końca tak jest. Gwarancja pracy otrzymana już na poziomie nauki to atrakcyjna oferta dla studentów - mówi Marcin Kulicki, prezes szpitala wojewódzkiego. - Oczywiście liczba 5 to minimum. Będziemy otwarci na możliwości powiększenia zatrudnienia – dodaje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Andrzej Halicki w Siedlcach

- Siedlecka Platforma była ostatnimi laty zbyt hermetyczna, co nie pozwoliło na ofensywne, otwarte, śmiałe wyjście do rozmowy z mieszkańcami. Poskutkowało to słabym wynikiem w wyborach samorządowych. Siedlce powinny być miejscem pączkujących inicjatyw – mówił Andrzej Halicki, szef PO na Mazowszu.

Do Siedlec przyjechał 3 lutego, najpierw spotkał się z dziennikarzami, następnie z Marcinem Kulickim, prezesem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego, a wieczorem z członkami siedleckiej struktury Platformy. Posłowi towarzyszył Marek Kordecki.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 371