Siedlce

Komunikat – rozpoznaj swój rower

Na poniższym zdjęciu prezentujemy rower zabezpieczone przez funkcjonariuszy KMP w Siedlcach 5 grudnia br. na ul. Kilińskiego. Jeżeli ktoś w jednośladzie tym rozpoznaje swoją własność, proszony jest o kontakt z tutejszą jednostką.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Warsztaty bożonarodzeniowe

16 i 17 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie oraz w filii GOK w Starym Krzesku odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla seniorów, dzieci i młodzieży, które poprowadziła twórczyni ludowa Ewa Sadło.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sesja miejska: budżet 2015, pensja prezydenta, spór o plan naprawczy

Stosunkiem głosów 19 za, 3 przeciw, 1 wstrzymujący się radni miasta Siedlce uchwali przyszłoroczny budżet. Przeciw byli przedstawiciele Bezpartyjnych Siedlec. Na sesji wywiązała się długa dyskusja na temat planu naprawczego, którego realizacja obudziła krytykę ze strony radnego Andrzeja Sitnika i Mariusza Dobijańskiego.

Kontrowersje wzbudził m.in. fakt, że to właśnie firma Magellan kupiła od miasta nieruchomość na błoniach siedleckich. Radny Dobijański nazwą tę instytucję parabankiem. – To sprzedaż w drodze przetargu, a nie pożyczka. Odkupimy błonia. To nie jest żaden parabank, ale normalna instytucja finansowa – tłumaczył skarbnik Kazimierz Paryła.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Powiat: ustalono składy komisji stałych

19 grudnia odbyła się II sesja Rady Powiatu Siedleckiego. Podczas obrad ustalono termin wyboru Zarządu Powiatu oraz wybrano składy komisji stałych. Dwoje radnych złożyło ślubowanie.

Ślubowanie złożyli Benon Kukla (wszedł do rady za Wojciecha Klepackiego, który piastuje funkcję wójta Wodynie) i Kazimierz Prochenka.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Informacja w sprawie poszukiwań Joanny Patrycji Kałabun

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi okoliczności związanych ze sprawą poszukiwań 31-letniej mieszkanki naszego miasta Komenda Miejska Policji w Siedlcach oświadcza, że sprawa poszukiwawcza Joanny Patrycji Kałabun jest cały czas prowadzona i pracują przy niej najbardziej doświadczeni funkcjonariusze tutejszej jednostki.

Dotychczas wykonano szereg sprawdzeń oraz zweryfikowano każdą przekazaną nam informację. Policjanci zajmujący się tymi poszukiwaniami przez 24 godziny na dobę wykonują ogromną pracę, jednak mając na uwadze charakter tych ustaleń, o ich szczegółach – ze względu na dobro sprawy poszukiwawczej – nie możemy na razie informować.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

„Błękitne berety” w Zespole Szkół nr 4

Trzy „mundurowe” klasy licealne siedleckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 spotkały się w przedświąteczny piątek z żołnierzami – kombatantami misji pokojowych ONZ. Była to niezwykła lekcja patriotyzmu i wychowania – coś, na co zwraca się szczególną uwagę w szkole przy ulicy Bema 4.

W spotkaniu udział wzięli czynni (w pustynnych mundurach) i emerytowani wojskowi, członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, w tym chorąży rezerwy Ireneusz Chodowiec, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia (prezes koła siedleckiego) – były dowódca patrolu saperskiego i rozminowania z wojen na Bałkanach i Bliskim Wschodzie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 247