Siedlce

Zatrzymali poszukiwanego

31 sierpnia na ul. Świętojańskiej podczas interwencji policyjni wywiadowcy zatrzymali poszukiwanego przez sąd 23-letniego siedlczanina. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Uniwersytet Dziecięcy – rusza nabór

Rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 w Uniwersytecie Dziecięcym działającym od 2011 roku przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Z tej ciekawej formy zdobywania wiedzy skorzystać mogą dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Biblioteka Pedagogiczna i MCDN po przeprowadzce

Nowa lokalizacja w centrum miasta, przestronne sale konferencyjne i świetnie wyposażone sale multimedialne to atuty nowej siedziby Biblioteki Pedagogicznej i Mazowieckiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Nowoczesne pomieszczenia, z których korzystać będą siedleccy nauczyciele, studenci i uczniowie, odwiedziła dzisiaj członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zakończenie kursu samoobrony dla pań

28 sierpnia o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Siedlcach odbyło się uroczyste zakończenie specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet. Prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski, prowadzący zajęcia Marcin Lazurek oraz komendant miejski policji w Siedlcach mł. insp. Marek Fałdowski wręczyli paniom certyfikaty jego ukończenia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zabawa na całego w Wiosce Dziecięcej (fotorelacja)

To był dzień pełen zabawy i uśmiechu. W siedleckiej Wiosce Dziecięcej SOS odbył się festyn rodzinny pod hasłem: „Witaj, szkoło” połączony z oficjalnym otwarciem nowego placu zabaw.

Mieszkańcy Wioski bawili się wspólnie z dziećmi z Siedlec. Odwiedzili ich także podopieczni kierowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce Placówki Wsparcia Dziennego w Trzcińcu, którzy przygotowali pokaz swoich umiejętności tanecznych (grupa pod kierunkiem Kai Łuczak) oraz teatralnych (pod kierunkiem Agnieszki Zdanowskiej). Obecni byli także Grażyna Hadjiraftis, dyrektor krajowego biura stowarzyszenia, i Stanisław Kaliński, wójt gminy Skórzec, która współpracuje z siedlecką Wioską.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Z sesji RM: pomnik znów budzi emocje, ostra krytyka planu rozwoju publicznego transportu zbiorowego, wojska NATO w Siedlcach…

29 sierpnia trwała sesja Rady Miasta Siedlce. Radni m.in. zajmowali się przyjęciem „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego na lata 2014-2022 dla miasta Siedlce i gmin, z którymi Miasto Siedlce zawarło porozumienia w zakresie prowadzenia transportu publicznego”. Radny Jacek Garbaczewski i radny Mariusz Dobijański mieli sporo uwag do co rzetelności opracowania planu i jego przydatności. Jak odbijali piłeczkę projektanci i jakie kierunki rozwoju zakłada plan - w kolejnym ŻS.

RM uchwaliła też zmiany w trybie udzielania i rozliczania dotacji dla publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych prowadzonych w Siedlcach. Do zmian w uchwale przyczyniły się wnioski po kontrolach, jakie przeprowadzono w niepublicznych przedszkolach. Kontrole wykazały bowiem liczne nieprawidłowości w rozporządzaniu dotacjami z miasta.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 202