Siedlce

Zatrzymany z narkotykami

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 27-letniego siedlczanina, który w miejscu publicznym spożywał alkohol. Funkcjonariusze podczas interwencji dodatkowo znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Koalicja przystała na argumenty opozycji

Po bardzo długiej i gorącej dyskusji na temat zmian w statucie rady opozycyjnej mniejszości udało się wynegocjować, by wzięto pod uwagę jej głos. Rzecz toczyła się o swobodę wypowiedzi radnych.

Podjęta dziś (27 lutego) przez radę uchwała dotycząca zmian w statucie będzie zobowiązywać radnych do składania interpelacji i zapytań na piśmie lub drogą elektroniczną do Biura Rady Miasta, przy czym zapytania nie mogą być złożone później niż 24 godziny przed rozpoczęciem sesji. Kontrowersje w opozycji wzbudziło jednak inne „obostrzenie”. Początkowo projekt uchwały zakładał, że zgłaszający zapytanie będzie miał prawo na zadania tylko jednego pytania uzupełniającego, a nad zapytaniem i udzieloną odpowiedzią nie będzie dyskusji. W efekcie dzisiejszej debaty zdecydowano wprowadzić autopoprawkę, która umożliwi zadanie 3 pytań.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

O antykomunistycznym podziemiu

W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza we wtorek, 3 marca, na godz. 18 na wykład połączony z pokazem multimedialnym.

Prelekcja będzie poświęcona podziemiu antykomunistycznemu na Południowym Podlasiu w latach 1944-1948. Temat zaprezentuje dr Wiesław Charczuk, który omówi działalność podziemia przeciwko władzy komunistycznej, reakcje komunistów na opór zbrojny, relacje między podziemiem polskim i ukraińskim oraz bilans walk między władzą ludową a podziemiem antykomunistycznym.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gmina Siedlce: nowi przewodniczący, likwidacja GZEAS-u

Nową przewodniczącą Rady Gminy Siedlce została Elżbieta Łęczycka. Jej pierwszym zastępcą wybrano Ludwika Kamińskiego. Długą dyskusję na sesji wywołał zgłoszony przez wójta projekt likwidacji Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Radni odrzucili projekt, by móc lepiej pochylić się nad zasadnością decyzji. W sesji aktywnie uczestniczyli też mieszkańcy. Gminny przedsiębiorca nie otrzymał zgody radnych na przekształcenie statusu jego działki pod usługi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ku czci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę, 1 marca, po raz piąty obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Niedzielny maraton zumby w Mordach

Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn 8 marca odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach maraton zumby.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 264