Siedlce

Nietrzeźwa za kierownicą

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie w najbliższym czasie 19-letnia mieszkanka gm. Wiśniew zatrzymana przez policjantów na ul. ks. Niedziałka w Siedlcach. Kobieta poruszająca się vw golfem miała w organizmie ponad 0,9 promila alkoholu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Podaruj życie

Bezcenna pomoc wcale nie wymaga nieziemskiego wysiłku. Wystarczy zarejestrować się jako dawca szpiku. Okazja nadarzy się w najbliższy weekend (29-30 listopada) w Galerii Siedlce, gdzie odbędzie się akcja pod nazwą „Podaruj Komuś Życie na Święta”.

Rejestracja jako potencjalny dawca polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi. Pamiętaj: zabierz ze sobą dokument z numerem PESEL!
Osoba, która będzie mogła zostać dawcą i uratować komuś życie, zostanie najpierw poddana gruntownym badaniom medycznym, które zweryfikują, czy dawca jest zdrowy lub jego schorzenia nie wykluczają możliwości oddania szpiku. Dopiero 2 tygodnie po badaniach następuje oddanie komórek macierzystych bądź szpiku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Seniorzy seniorom

Tegoroczny program Gminnego Dnia Seniora w Mordach był bardzo bogaty. Oprócz spektaklów były występy zespołów ludowych oraz spotkanie z historykiem.

W uroczystości wzięli udział seniorzy skupieni w 6 kołach działających na terenie gminy Mordy (w Wyczółkach, Klimontach, Czepielinie, Radzikowie, Krzymoszach i Mordach), a także zaproszeni goście. Byli wśród nich: Mirosław Łukowski – burmistrz Mordów oraz przedstawiciele Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Siedlcach: Zofia Jaszczuk – przewodnicząca, Jadwiga Jasińska – skarbnik, Teresa Pachnik – przedstawicielka Komisji Socjalno-Bytowej OO PZERiI. W sumie na widowni Sali Teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach zasiadło prawie 130 osób. – Nasz dzień seniora obchodziliśmy tydzień po Ogólnopolskim Dniu Seniora, który przypada w naszym kraju 14 listopada. W tym roku zdecydowaliśmy się na pokazanie twórczości seniorów innym seniorom – zaznaczył Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pijany i bez uprawnień

Za jazdę pod wpływem alkoholu i bez uprawnień do kierowania odpowie w najbliższym czasie 22-letni mieszkaniec gm. Mokobody zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Mokobodach. Mężczyzna poruszający się oplem tigra miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i spowodował kolizję drogową.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Mordy: przed wyborem

"Dość już niewykorzystanych szans" – ten manifest mógłby stanowić cytat z wypowiedzi obu kandydatów na burmistrza. W niektórych kwestiach nasi rozmówcy zdają się mówić jednym głosem. Obaj panowie deklarują np. pozyskiwanie środków unijnych, chcą kanalizować gminę i zadbać, by każdy maluch znalazł miejsce w przedszkolu…

W II turze zmierzą się Jan Paweł Ługowski i Andrzej Piotrowski.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Potrącenie na pasach

24 listopada na ul. Siedleckiej w Skórcu doszło do wypadku, w którym na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącony została 70-latek. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 237