Siedlce

Konkurs piosenki religijnej w Dziewulach

23 października w kościele parafialnym w Dziewulach odbył się IX Gminny Konkurs Piosenki Religijnej. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zaprezentowało się ok. 130 wykonawców z placówek oświatowych z terenu gminy Zbuczyn, w tym ze Szkół Podstawowych ze Zbuczyna, Dziewul, Ługów Wielkich, Czurył, Izdebek-Kosnów i Krzeska-Królowej Niwy; z gimnazjów ze Zbuczyna, Borków Kosów, Krzeska-Królowej Niwy i Dziewul oraz z przedszkoli w Borkach Kosach i Zbuczynie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Spotkanie z Dorotą Warakomską

W gminie Zbuczyn realizowany jest projekt Aktywny Senior. W ramach ostatniego spotkania, które odbyło się 22 października, tym razem w OSP w Dziewulach, seniorzy mogli obejrzeć prawie dwugodzinną prezentację znanej dziennikarki, Doroty Warakomskiej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Działania „Trzeźwy poranek”

W środę, 22 października, policjanci z siedleckiej komendy przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nietrzeźwy za kierownicą forda

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie w najbliższym czasie 27-letni mieszkaniec pow. siedleckiego zatrzymany do kontroli drogowej 23 października przez policjantów z KP w Mokobodach na ulicy Siedleckiej w Suchożebrach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Minister Siemoniak o siedleckim wojsku

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak 23 października przyjechał do Siedlec. Jego wizyta skoncentrowała się wokół trzech celów: oględziny jednostki wojskowej, spotkanie ze studentami bezpieczeństwa narodowego i poparcie Jacka Kozaczyńskiego jako kandydata na prezydenta.

Siemoniak odwiedza jednostki wojskowe we wschodniej Polsce w ramach prac nad zwiększeniem bezpieczeństwa. Jednym z założeń planu jest doposażenie tych jednostek. - Od roku 2016 przewidujemy tutaj nowy sprzęt, a to oznacza naturalny rozwój. Bardzo dobrze się stało, że ta jednostka uniknęła likwidacji. Dzisiaj ściana wschodnia jest nam bardzo potrzebna i mamy dobry punkt wyjścia. Nad szczegółami będziemy pracowali - mówił podczas konferencji prasowej. - Infrastruktura jest bardzo stara, nie inwestowano w nią. Wschód zawsze był niedoinwestowany, chcemy to naprawić. Myślę, że to dobre wiadomości dla Siedlec. Postrzegam to miasto jako bardzo otwarte na wojsko.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Na trudne czasy

23 października Siedleckie Towarzystwo Samorządowe przedstawiło swój program i kandydatów do wyborów. Swoje priorytety zaprezentowała Anna Sochacka ubiegająca się o fotel prezydenta miasta Siedlce.

Prezydent na trudne czasy i od trudnych spraw – tak o sobie mówiła Anna Sochacka, sprzeciwiając się jednocześnie straszeniu, że miasto upada. – Bo tego nie widać i nie trzeba tego tak eksponować. Miasto jest wypłacalne, wszyscy dostają pensje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 224