Siedlce

Noc z Satyrą

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na „Noc z Satyrą” organizowaną 30 maja w ramach Nocy Bibliotek.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Szkolenie techników kryminalistyki

W dniach 20-21 maja w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Siedlcach odbył się cykl szkoleń dla funkcjonariuszy policji z zakresu techniki kryminalistycznej. Uczestniczyli w nim eksperci Laboratorium Kryminalistycznego KWP z/s w Radomiu oraz wykładowcy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Organizatorem szkolenia była Komenda Miejska Policji w Siedlcach, a w jego przygotowanie i przeprowadzenie czynnie włączyli się funkcjonariusze zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Siedlce.

Nowelizacja przepisów, ciągle zmieniające się sposoby działania przestępców oraz doskonalenie wiedzy zawodowej to główne determinanty, które wpłynęły na zorganizowanie dwudniowego szkolenia dla funkcjonariuszy policji z zakresu techniki kryminalistycznej. Odbyło się ono w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Siedlcach przy ul. Asłanowicza 2, a poprowadzili je Eksperci Laboratorium Kryminalistcznego KWP z/s w Radomiu oraz wykładowcy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Twoje dane – twoja sprawa

W środę, 20 maja, w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. G. Narutowicza w Siedlcach odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa, skuteczna ochrona danych osobowych”. To już V edycja przedsięwzięcia realizowanego pod patronatem generalnego inspektora danych osobowych.

Celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej wśród uczniów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Jakość potwierdzona

Trzy kierunki oferowane przez Collegium Mazovia zostały poddane ocenie. Dwa z nich trafiły pod lupę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a kolejny – Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych.

Czynności kontrolne mają na celu potwierdzenie jakości kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów oraz udzielenie zgody na dalsze ich prowadzenie.
Jakość kształcenia jest ważnym aspektem działalności uczelni, do której władze szkoły przywiązują ogromne znaczenie od początku jej funkcjonowania. System ten uwzględnia m.in. uwagi zgłaszane przez studentów i absolwentów szkoły, a także pracodawców. Szczególnie istotne są uwagi ekspertów instytucji akredytujących przekazane w trakcie przeprowadzonych wcześniej kontroli, a także te zawarte w raportach z wizytacji kierunków.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zdrowo i wesoło

20 maja w Szkole Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie I Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Żyjmy zdrowo i wesoło” w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów siedleckich szkół podstawowych w trzech kategoriach: dzieci 5- i 6-letnie, kl. I-III, kl. IV-VI.
Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego stylu życia, zachęcanie uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowia, promowanie wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania i korzyści z tego płynących, a także uświadamianie, jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna dla ogólnej kondycji ucznia i jego funkcjonowania w szkole.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zawsze wybieram rodzinę

Kilkudziesięciu wolontariuszy skupionych wokół kilku organizacji, dwa miesiące przygotowań, a finalnie - tłumy babć, matek, dziadków, ojców i dzieci... Element łączący? Chęć zamanifestowania siły, która drzemie w rodzinie. 31 maja na ulice Siedlec wyjdzie IV Marsz dla Życia i Rodziny.

"Zawsze wybieram rodzinę" - hasło tegorocznego marszu ma przypominać, że w natłoku przeróżnych obowiązków, zainteresowań i pasji warto pamiętać o największym polu do "popisu" dla każdego człowieka, jakim jest grunt rodzinny.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 290