Siedlce

Miłość codzienna jest…

To dobro, choć nie jest tak szumne jak jego przeciwieństwa, dzieje się każdego dnia. Zorganizowany system pomagania, pod dobrze każdemu znaną nazwą Caritas, w Diecezji Siedleckiej funkcjonuje już od 25 lat.

Caritas Diecezji Siedleckiej został powołany dekretem biskupa Jana Mazura 14 kwietnia 1991 roku. Obecnie działa na terenie dwóch województw - mazowieckiego (Siedlce, Garwolin) i lubelskiego (Biała Podlaska, Parczew). W niedzielę, 22 kwietnia, bardzo uroczyście, ale i w duchu pokornej wdzięczności świętował swój jubileusz.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pożar domu w Przyworach Dużych

22 maja około godz. 23 zapalił się dom w Przyworach Dużych. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sarmacka Wiosna

W sobotę, 28 maja, w Mokobodach odbędzie się impreza plenerowa pod hasłem Sarmacka Wiosna. Jednak już dzień wcześniej o godz. 20.30 będzie można obejrzeć przemarsz grup rekonstrukcyjnych z pochodniami ul. Wiatraczną, Cmentarną oraz przez plac Chreptowicza.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Robert Maciąg odwiedził Siedlce

18 maja w Siedlcach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem o swoich podróżach opowiedział Robert „Robb” Maciąg.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Polska rodzina z Kazachstanu zamieszkała w Siedlcach

Państwo Wojciechowscy, repatrianci z Kazachstanu, od kilku dni są szczęśliwymi mieszkańcami Siedlec. Mieszkanie Polakom ze Wschodu ufundowała znana z działalności charytatywnej Fundacja Leny Grochowskiej.

Państwo Wojciechowscy – Viktor, Yelena i ich 28-letnia córka Olga – są pod wrażeniem naszego miasta. – Tu jest tak czysto i jest tyle przestrzeni, tyle jasności – mówią wzruszeni małżonkowie, którzy są wnukami Polaków wysiedlonych z zachodniej Ukrainy. – Ulga i zaskoczenie to chyba najlepsze słowa, aby wyrazić nasze samopoczucie – dodaje pani Olga. – Ulga, bo wszystko się nam tak pięknie tu ułożyło, a zaskoczenie, bo nie spodziewaliśmy się takiej życzliwości i codziennej chęci pomocy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Śródmieście do rewitalizacji

Trwają konsultacje społeczne dotyczące „Programu Rewitalizacji Miasta Siedlce”. W ramach procesu powstawanie dokumentu 19 maja odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Do 27 maja każdy ma możliwość wskazania własnej propozycji przedsięwzięcia poprzez wypełnienie specjalnej, dostępnej na stronie urzędu miasta fiszki. Aby postulat był poddany pod rozwagę w opracowaniu, ważne jest by dotyczył wybranego już obszaru do rewitalizacji, czyli terenu śródmiejskiego.

Jak tłumaczył na spotkaniu konsultacyjnym Marcin Ługawiak z firmy Lider Projekt, aby program rewitalizacji miał szansę „wstrzelić się” w obecny okres programowania unijnego (2014-2020), konieczne jest by skupiał się na kwestiach społecznych. Zmiana przestrzeni, odnowa parków czy remonty dróg mają więc zostać ukazane jako pewne środki do celu, którym jest poprawa warunków życia czy poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 416