Siedlce

Korwin spotkał się z mieszkańcami Siedlec

- Dziś niewolnik nie potrzebuje dzieci na starość, bo pan ma obowiązek utrzymać niewolnika do końca jego dni – mówił Janusz Korwin-Mikke w siedleckim OSiRze, krytykując system państwa opiekuńczego. Na spotkanie z kandydatem na prezydenta przybyło około 700 osób.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

„Ekonomik” najaktywniejszą szkołą w Polsce

Tytuł najaktywniejszej szkoły w ogólnopolskim programie Dzień Przedsiębiorczości po raz kolejny, jako jedyna szkoła z województwa mazowieckiego, otrzymało VI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Dzień Przedsiębiorczości to program organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W ostatnim roku szkolnym w Dniu Przedsiębiorczości wzięło udział blisko 45 tysięcy uczniów z ponad 678 szkół ponadgimnazjalnych w kraju. 24 marca w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości będąca zwieńczeniem XI edycji programu. Laureatom XI edycji Dnia Przedsiębiorczości wręczone zostały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością prezydent Bronisław Komorowski.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Rusza nabór do przedszkoli

7 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja dzieci do siedleckich przedszkoli. Podobnie jak w latach minionych rodzice będą mogli korzystać z elektronicznego systemu rekrutacji, co znacznie ułatwi zapisy dzieci do wybranych placówek. O tegorocznych zasadach naboru poinformowano na konferencji prasowej prezydenta miasta Siedlce, która odbyła się 26 marca.

Łączna oferta publicznych i niepublicznych przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych to 3 512 miejsc, w tym 2 045 w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto Siedlce i 1 467 w przedszkolach niepublicznych prowadzonych przez osoby fizyczne.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

9 podmiotów w Klastrze Spożywczym

26 marca w Pałacu Ogińskich podpisano umowę w sprawie powołania Klastra Spożywczego pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach a ośmioma innymi podmiotami wchodzącymi w skład Grupy Inicjatywnej (Miasto Siedlce, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Rozwoju Mazowsza S.A., Wschodnia Izba Gospodarcza, Mazowiecka Izba Rolnicza oraz przedsiębiorcy: Zakład Drobiarski w Stasinie sp. z o.o., Zakład Mięsny Mościbrody sp. z o.o., Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Miejskie Przedszkole nr 15 na podium

Dzieci z grupy teatralnej Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach zajęły pierwsze miejsce w V Multimedialnym Ogólnopolskim i Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych „Smykolandia” – Warszawa – Mokotów 2015.

Dzieci 5- i 6-letnie z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach: Antonina Janusz, Sandra Paryła, Aleksander Kalicki, Marta Polańska, Kacper Czarnigowski, Tomasz Gałachowski, Oliwia Zdunek, Zuzanna Myszka, Jakub Reczko, Jakub Tomczuk, Alan Pikulski, Szymon Jędruszczak, Krzysztof Saczewski, Maciej Gregorczyk, Stanisław Zagozda po raz kolejny wzięły udział w V Multimedialnym Ogólnopolskim i Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych „Smykolandia” – Warszawa – Mokotów 2015.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Potrącenie na pasach

25 marca około godz. 17:55 na przejściu dla pieszych znajdującym się w rejonie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Pułaskiego w Siedlcach doszło do potrącenia dwóch osób. Sprawca zdarzenia był nietrzeźwy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 275