Siedlce

Festiwalowe wspomnienia

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na koncert przygotowany na obchody święta miasta. Na scenie zobaczymy siedleckich artystów oraz znanych i lubianych przez publiczność wykonawców z kręgu muzyki tanecznej.

Koncert rozpocznie siedlecki Freestyle. Grupa powstała w 2013 roku. Założycielem, liderem i wokalistą formacji jest Grzegorz Tchórzewski, który na co dzień jest muzykiem i producentem. Freestyle łączy nowoczesne style muzyczne, jednak zespół lubi czasem korzystać z klasycznych dźwięków muzyki dance. Oprócz Grzegorza zespół tworzy dwóch tancerzy: Artur i Robert z sekcji tanecznej Breakdance, co daje mieszankę wybuchową na scenie. Wylansowali wspólnie m.in. takie piosenki, jak „Miłość i wiara”, „Znowu moja wina” oraz „Słodka kotka”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wypadek w zakładzie kamieniarskim w Leśniczówce

2 września około godz. 7.30 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o wypadku przy pracy, do którego doszło w zakładzie kamieniarskim w miejscowości Leśniczówka. Podczas rozładunku dwóch mężczyzn zostało przygniecionych przez płyty kamienne o wadze około 2 ton.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nightskating Siedlce

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce organizuje jedyny w swoim rodzaju nocny przejazd na rolkach ulicami naszego miasta, czyli I Nightskating Siedlce. Impreza odbędzie się w piątek, 4 września.

Początek imprezy o godz. 19:30 na placu Gen. Sikorskiego, gdzie odbywać się będą pokazy umiejętności wrotkarskich i konkursy.
Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, jednak ze względu na ograniczoną ilość i rozmiary zalecane jest posiadanie własnych rolek, kasków i ochraniaczy. Buty i rzeczy osobiste zostawimy bezpiecznie w depozycie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Obchody Dnia Służby Celnej na Mazowszu

4 września w Siedlcach odbędą się uroczyste obchody Dnia Służby Celnej organizowane przez dyrektora Izby Celnej w Warszawie.

Uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 10 w kościele garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Tysiąclecia. Po zakończeniu mszy ok. godz. 11 nastąpi przemarsz uczestników uroczystości w asyście kompanii honorowej i Orkiestry Wojskowej na skwer im. Tadeusza Kościuszki. Trasa przemarszu będzie poprowadzona ulicami Jana Kilińskiego i Kazimierza Pułaskiego. O godz. 12 na skwerze Tadeusza Kościuszki odbędzie się uroczysty apel połączony z wręczeniem wyróżnień i awansów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

W rocznicę września ‘39

Władze samorządowe Siedlec oraz harcerze z Hufca ZHP „Podlasie” uczcili 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej, składając kwiaty pod obeliskiem na placu gen. Władysława Sikorskiego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Słonecznie, rodzinnie, bez alkoholu i używek

W sobotnie popołudnie na placu parafii pw. Męczenników Podlaskich w Siedlcach odbył się I Rodzinny Piknik „Razem łatwiej” zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem „Szansa” w Siedlcach i parafię.

Zabawa piknikowa trwała w godz. 13-18. Była loteria fantowa, wspólne grillowanie, pyszny bigos z Chodowiaka, nadziewane babeczki z niespodziankami, popcorn, wata cukrowa. Dla dzieci czekał plac zabaw, dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami, tor przeszkód. Atrakcją dla maluchów były też megabańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną oraz malowanie twarzy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 318