Siedlce

Konferencja ministra Tchórzewskiego

Minister Krzysztof Tchórzewski na konferencji prasowej w Siedlcach (30 kwietnia) poinformował o zażegnaniu kryzysu na Śląsku oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jego resortem w najbliższym czasie. Zdementował też pojawiające się w mediach informacje o tym, jakoby podał się do dymisji.

W konferencji uczestniczyli również prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, pełnomocnik okręgowy PiS, wójt gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz i szef gabinetu ministra Paweł Mazurkiewicz.

- Ostatnie 5 miesięcy były dla mnie osobiście niezwykle trudne z powodu potężnej zapaści gospodarczej na Śląsku. Na moim wejściu groziła upadłość Kompanii Węglowej, a rząd nie mógł wyłożyć pieniędzy na płacę górników, bowiem na udzielenie pomocy publicznej musi być zgoda komisji europejskiej – rozpoczął minister. – Miałem przed sobą widmo braku wypłaty wynagrodzeń i utraty pracy przez 35 tys. ludzi. W wyniku upadku Kompanii Węglowej, upadłoby również 2750 firm, co oznaczałoby znalezienie się na bruku 100-120 tys. osób.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Śladami Sienkiewicza

Dokładnie w 170. rocznicę urodzin noblisty zostanie otwarta wystawa „Śladami Sienkiewicza” przygotowana wspólnie przez Archiwum Państwowe w Siedlcach i Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Kolejne zajęcia dla studentów UPH

Po raz kolejny studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach z kierunku bezpieczeństwo narodowe o specjalności służby policyjne uczestniczyli w praktycznych zajęciach zorganizowanych w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach. Tego typu praktyczne ćwiczenia są jedną z form realizacji porozumienia zawartego pomiędzy tutejszą jednostką policji i uczelnią. Udział w nich wzięło 29 słuchaczy Uniwersytetu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Miejmy się na baczności, by nie podzielili nam Mazowsza!

Nieco bezprzedmiotowa, ale za to informująca o tym „co by było gdyby” i opierająca się na zasadzie „warto rozmawiać”. Konferencja o potencjalnych konsekwencjach podziału Mazowsza paradoksalnie miała jednoczący charakter. Eksperckie oceny i twarde stanowisko przedstawicieli urzędu marszałkowskiego nie znalazły w Siedlcach zdecydowanych oponentów.

Jakość naszego życia by spadła, a może nawet mielibyśmy problem z tożsamością – takie między innymi wnioski płynęły z wystąpień ekspertów zaproszonych na konferencję w Siedlcach, której tytuł brzmiał „Podział województwa mazowieckiego – błąd społeczny i ekonomiczny?”. Celem spotkania, na którym zjawili się samorządowcy z całego regionu, była prezentacja skutków, jakie przyniósłby podział Mazowsza. Był też apel, by nie dokonywać operacji na otwartym sercu i sugestia, że aby w pełni rozpoznać skutki „rozkawałkowania” potrzeba by zaangażować ekspertów z zakresu jasnowidzenia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Chłopcy rozpalili ognisko w lesie

Jak co roku wiosna obfituje w pożary, które są wynikiem wypalania traw, ale też, jak było to w przypadku dwóch chłopców w wieku 6 i 12 lat, brakiem świadomości, że zabawa ogniem może zakończyć się nieszczęściem. Dzieci rozpaliły w lesie ognisko, jednak ogień w wyniku silnego wiatru przeniósł się na ściółkę, powodując jej pożar. Dzięki natychmiastowej interwencji policjantów z Komisariatu w Skórcu całe zdarzenie zakończyło się dla nich tylko na strachu, okopconych butach i włosach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Majowy weekend

Od 29 kwietnia do 3 maja policjanci na drogach województwa mazowieckiego będą prowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne, które mają ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych oraz zapobiec popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 408