Siedlce

Włamywacz aresztowany na 2 miesiące

Najbliższe 2 miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 18-letni mężczyzna zatrzymany w ostatnich dniach przez siedleckich policjantów. Tymczasowo aresztowany usłyszał zarzuty 17 kradzieży z włamaniami do obiektów handlowych, których dokonał na terenie Siedlec. Za przestępstwa te grozi mu obecnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ze skalpelem w Ghanie

W walizkach - 180 kg operacyjnego sprzętu, w głowie - zapewne niezliczone myśli, w zamiarze  - pomóc jak największej ilości osób i "dotknąć" czarnego lądu. Doktor Kryspin Mitura z siedleckiego szpitala miejskiego odbył podróż do Ghany, gdzie razem ze współtowarzyszami wykonał prawie setkę operacji przepukliny pachwinowej.

Aby wyruszyć do Afryki z konkretnym celem ratowania zdrowia i życia ludzi, trzeba było rocznych przygotowań, setek maili, wielu rozmów z przedstawicielami organizacji pozarządowych i firm. Efekty są takie, że w ciągu 9 dni roboczych udało się zoperować 95 chorych, na których wykonano 106 procedur chirurgicznych. Pozytywnego "promieniowania" tej akcji nie sposób jednak ubierać w statystyki. Szacunkom nie poddaje się też wartość tego, co "zostaje" w osobach, które całkowicie bezinteresownie - jadą, by pomagać. Jedyny "interes" w tym przypadku to realizacja marzeń.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Co mają do zaoferowania?

Przedstawiciele komitetów wyborczych mieli szansę przekonać do siebie przedsiębiorców. Posłużyła im ku temu specjalna debata zorganizowana przez Wschodnią Izbę Gospodarczą. Były obietnice i przedwyborcze rozgrywki. Nie zbrakło też emocji. Wzięcia udziału w spotkaniu odmówił PiS. Nowa Prawica nie otrzymała zaproszenia.

- Z oddłużeniem dadzą sobie radę ci, którzy tworzą Bezpartyjne Siedlce, państwo zarządzacie tym miastem już cztery kadencje - nadmienił w pewnym momencie debaty Andrzej Sitnik, kandydat na prezydenta Siedlec. - Niech pije piwo ten, kto go naważył. Niech władza oddłuży, skoro zadłużyła - zareagowała obecna wiceprezydent Anna Sochacka. Jak się okazuje każdy chciałby pić to piwo. Długi, choć nie małe, nie odstraszają kandydatów…

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zdolni czy pracowici?

Prezydent Wojciech Kudelski wręczył stypendia najbardziej wyróżniającym się uczniom siedleckich szkół w drugim semestrze roku szkolnego 2013/2014.

Uroczystość wyjątkowo miała miejsce w Sali "Podlasie" Miejskiego Ośrodka Kultury (zwykle odbywa się w urzędzie miasta). Osobiście z rąk prezydenta listy gratulacyjne dla rodziców odebrali stypendyści I stopnia. Stypendyści II stopnia otrzymają nagrody w swoich szkołach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nauczycielu Dobry, co mam czynić?

W I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej połączono z obchodami Dnia Papieskiego. 15 października odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasy maturalne.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

O historii gminy Zbuczyn

19 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbyła się promocja książki pt. „Dzieje gminy i samorządu w Zbuczynie” autorstwa Wiesława Charczuka i Leszka Zugaja.

Wiesław Charczuk to doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, znany lokalny historyk regionalista, który ma na swoim koncie wiele prac z najnowszej historii naszego regionu. Natomiast drugi z autorów to doktorant na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, autor opracowań historycznych dla samorządów gminnych i powiatowych z zakresu historii administracji. Książka została wydana przez Urząd Gminy Zbuczyn i Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 223