Siedlce

Kopciuszek w Mordach

Dużym sukcesem okazała się premiera spektaklu „Kopciuszek. Wersja współczesna” w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej „Skrzaty”. Odbyła się ona 22 czerwca w Sali Teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

„Ludzie… i miejsca prawdziwe” Bogusława Skarusa

Dlaczego Kirgizi mają złote zęby, mimo że to ubogi naród? Z jakiego powodu częstują oni przybyłych kumysem – zawsze, wszędzie i za darmo? Po co porywa się w tamtych stronach panny? Na te i inne pytania odpowiedział Bogusław Skarus podczas otwarcia swojej wystawy fotograficznej zatytułowanej „Jedwabny Szlak. Kirgistan – Tadżykistan – Afganistan – Uzbekistan” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Birety do góry!

25 czerwca zakończył się kolejny – piąty już – rok akademicki na Uniwersytecie Dziecięcym działającym przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Ponad setka małych studentów podczas 11 spotkań zgłębiała tajniki wiedzy. Teraz czas wypocząć, by 1 października wrócić w pełni sił i zapału w mury uniwersyteckie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Z myślą o rodzinach

Już po raz czwarty odbył się w Mordach Dzień Rodziny, który jest wspólnym świętowaniem Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Także w tym roku dla dzieci i dorosłych Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach przygotował liczne atrakcje.

Scena dla wszystkich
Jak co roku, pierwsza część imprezy – występy artystyczne – odbywa się pod hasłem „Dzieci – dorosłym. Dorośli – dzieciom”. Na scenie w sali teatralnej Dziecięca Grupa Teatralna „Skrzaty” zagrała w spektaklu „Kopciuszek. Wersja współczesna”. Następnie układy taneczne zaprezentowały trzy grupy tańca nowoczesnego Indigo Dance Art w choreografii Kai Łuczak. W tej części odbyła się także premiera skeczu kabaretu Koziary pt. „Jeden z pięciu”.
Druga część imprezy odbyła się przed domem kultury. Dzieci z rodzicami i dziadkami wzięli udział w rodzinnych warsztatach sadzenia sukulentów oraz licznych konkurencjach z nagrodami. Nie zabrakło także malowania twarzy i słodkiego poczęstunku. Dzień Rodziny zwieńczyła projekcja filmowa.

Było rodzinnie
W tym roku Dzień Rodziny zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach we współpracy z kwiaciarnią Kwiatowe Impresje w Mordach. Impreza trwała 5 godzin. – Mimo mistrzostw Europy w piłce nożnej (grała Polska ze Szwajcarią) przybyło blisko 80 osób, które w rodzinnym gronie spędziły z nami sobotnie popołudnie – poinformował prowadzący imprezę Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało „Życie Siedleckie”.

M-GOK

{gallery}Siedlce/2016/czerwiec2/dzien_rodziny_mordy{/gallery}

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Biblioteki i rowery

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance, Biblioteka Publiczna w Stoku Lackim i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach zaprosiły swoich sympatyków do uczestnictwa w akcji Odjazdowy Bibliotekarz.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Turniej tańca nowoczesnego w Mordach

W poniedziałek, 27 czerwca, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się I Wewnętrzny Turniej Tańca Nowoczesnego „Indigo Dance Art”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 432