Z Siedlec do Warszawy w 58 minut. Nowy rozkład pociągów.


Nowy rozkład jazdy pociągów wejdzie w życie 15 grudnia i będzie aktualny do 8 marca 2014 roku.

W nowym rozkładzie Siedlce zyskają bezpośrednie połączenie kolejowe z Łodzią przez Warszawę, Żyrardów, Skierniewice i Koluszki. Z Siedlec pociąg odjedzie o godzinie 19, a do stacji końcowej dotrze na 22.42. Niewielkim zmianom ulegną również połączenia spółki PKP InterCity.

Pociągiem "Polonez", który wyruszy o godzinie 07.11 będzie można dojechać do Warszawy w 58 minut. W Mińsku Mazowieckim pociąg zamelduje sie o godzinie 07.37, a w Warszawie o 08.02. Pociąg TLK "Podlasie" do Terespola wyruszy o 08.24, zaś z Terespola do Warszawy Zachodniej z godziny 12.12, zostanie przesunięty na godzinę 14.08. Pociąg "Polonez" z Warszawy Zachodniej do Terespola zostanie przesunięty z godziny 16.38 na godzinę 17.18 .

Trasa pociągu TLK "Aleksandria", który kursował z Terespola do Krakowa Płaszowa została skrócona. Pociąg dojedzie tylko do Warszawy, a z Siedlec wyruszy o godzinie 15.57. Siedlce zyskają również kolejne połączenie z Terespolem. Oprócz pociągów TLK "Podlasie", TLK "Polonez" i IR "Bug", do przygranicznego miasta dojedziemy też pociągiem TLK "Kraszewski", który jeździł dotychczas do Białej Podlaskiej. Z Siedlec pociąg dojedzie tam o godzinie 20.56.

W nowym rozkładzie jazdy pociągi TLK "Podlasie", TLK "Kraszewski" i TLK "Aleksandria", dotąd kursujące na jednostkach typu ED74 produkowanych w Bydgoskiej firmie PESA, zostaną zastąpione przez składy wagonowe. Niespodzianka czeka również pasażerów pociągów Kolei Mazowieckich jeżdżących na trasie Czeremcha - Tłuszcz i Tłuszcz -Czeremcha. Połączenie te będą obsługiwały nowoczesne pojazdy Kolei Mazowieckich 222M.

Tekst i foto: Mateusz Gadziński

Na zdjęciu pociąg  TLK "Podlasie" z Terespola do Warszawy Zachodniej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
0 # siedlce 2013-12-11 20:14
Średnia prędkość 87 km/h - ha ha ha ha ha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tomi 2013-12-12 10:57
Czyli nic nowego. To wszystko już było zanim powstały koleje mazowieckie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane