Sokołów Podlaski

Pożegnanie absolwentów

24 kwietnia w liceum w Kosowie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom klasy III.

Na tę wyjątkową uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie LO i ZSZ. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły, którego uroczyście dokonała klasa mundurowa, i odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie klasy III wchodzący w skład szkolnego pocztu sztandarowego przekazali sztandar szkoły swoim następcom z klas I, a ci, przyjmując sztandar, zobowiązali się go otaczać należnym szacunkiem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Jak można zaoszczędzić?

Na sesji w Sterdyni wójt Grażyna Sikorska i radni zastanawiali się, co zrobić z niewykorzystanymi pomieszczeniami w ośrodku zdrowia. Połowa budynku stoi pusta, a ogrzewać trzeba całość. Na spotkaniu pani wójt poinformowała też, że wkrótce w Sterdyni rozpocznie działalność nowa firma medyczna.

(...)Umowa z NZOZ Starówka, która mieści się w pomieszczeniach dotychczasowego ośrodka zdrowia podpisana została na pięć lat. Ale samorząd musi dokładać do utrzymania placówki. - Ryczałt miesięczny dla firmy za wynajem, w który wliczone są opłaty za wszystkie media i czynsz wyliczony został na kwotę 2300 zł plus VAT miesięcznie. Jednak za 2014 r. dopłata gminy do funkcjonowania przychodni wyniosła 20,8 tys. zł – mówiła w lutym pani wójt.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Monika Sawicka gościła w Repkach

Spotkania autorskie są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Potrzebne są zarówno pisarzom, jak i czytelnikom. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich.

15 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Repkach odbyło się spotkanie z pisarką Moniką Sawicką, autorką bestsellerowych powieści „Kruchość porcelany”, „Mimo wszystko”, „Serwantka”, współzałożycielką Fundacji „Vade-Mecum – chodź ze mną”, właścicielką Wydawnictwa „Magia słów”. Sawicka napisała 7 powieści, wszystkie tytuły są dostępne w gminnej bibliotece. Jej książki są skierowane przede wszystkim do kobiet.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Mundurowi spotkali się z seniorami

Kolejne spotkanie z seniorami odbyło się w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Jego głównym tematem było zachowanie w sytuacji, kiedy trzeba udzielić pomocy innej osobie. Rozmawialiśmy również o programie mazowieckiej policji „B&N” czyli „B jak bezpieczny i N jak niechroniony”.

W czwartek, 23 kwietnia, w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Bezpieczny Senior. Mają one różną tematykę, lecz głównym wątkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym. Podczas czwartkowego spotkania, tematem wiodącym było przybliżenie słuchaczom, jak należy zachowywać się w przypadku udzielania pierwszej pomocy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Uczcili Jana Pawła II

Minęło już 10 lat od śmierci Papieża Polaka. Mieszkańcy gminy Repki godnie upamiętnili to wydarzenie. Przepięknego śpiewu i głębokich tekstów mogliśmy posłuchać 19 kwietnia w kościele pw. Świętej Trójcy w Wyrozębach.

W niedzielne przedpołudnie w kościele pw. Świętej Trójcy w Wyrozębach, po mszy św. o godzinie 11, odbył się uroczysty koncert dziękczynny za dar kanonizacji i cały pontyfikat Jana Pawła II. Podczas mszy św. zabrzmiało rzadko wykonywane „Ave Maria” Michała Lorenca, które zaśpiewała sopranistka Teatru Muzycznego w Łodzi Bogumiła Dziel-Wawrowska oraz „Panis Angelicus” na sopran i skrzypce. Koncert ten był wspomnieniową muzyczną podróżą przez pontyfikat kardynała z Krakowa Karola Wojtyły. Scenariusz do koncertu opracował Ryszard Nowaczewski, który przemyślną narracją przeprowadził słuchaczy przez nauczanie Piotra naszych czasów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 264