Sokołów Podlaski

Uczniowie witają jesień

22 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Czekanowie odbyło się uroczyste Powitanie Jesieni i Święto Pieczonego Ziemniaka. Z tej okazji przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przywózkach i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kożuchowie.

Gości przywitał dyrektor szkoły Mieczysław Dziatkowski. Atrakcji było co nie miara, uczniowie z klasy trzeciej pod opieką Krystyny Kosieradzkiej przygotowały inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na Straganie”, dzieci z pomocą Ewy Kłopotowskiej tworzyły „Ziemniaki-Cudaki”, czyli figurkę wykonaną z ziemniaków i innych warzyw.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wyprawa przedszkolaków do Garnka

15 października dzieci z Gminnego Przedszkola w Zespole Szkół w Sterdyni wyruszyły podziwiać uroki jesiennego lasu. Przewodnikiem wycieczki był pracownik Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, Janusz Kur, który we wspaniały sposób przekazywał dzieciom wiedzę przyrodniczą.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ślubowanie klasy I

15 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przywózkach odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na „pełnoprawnych” uczniów. Z tej okazji dzieci z klasy pierwszej z pomocą uczennic starszych klas i pod czujnym okiem wychowawczyni przygotowali program słowno-muzyczny, na którym to ślubowanie pierwszoklasistów się dokonało.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Anna Wyszomirska, która powitała całą społeczność szkolną oraz zgromadzonych gości. Podczas części artystycznej nasi najmłodsi uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze i rozwiązywali zagadki. Kolejnym punktem programu był egzamin wiedzy o naszym kraju, wiedzy matematycznej i sprawności ruchowej. Ostatnim zadaniem było wypicie napoju mądrości i odwagi. Swoją postawą i zaangażowaniem dzieci starały się pokazać, iż zasługują na miano ucznia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

„Świętymi bądźcie”

Społeczność parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Rozbitym Kamieniu obchodziła kolejny Dzień Papieski szczególnie uroczyście.

Zaraniem uroczystości była właściwie pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa-Łagiewnik w dniach 26-27 września, której towarzyszyła modlitwa w rozlicznych intencjach, zaś centralnym punktem jej programu stało się odebranie z rąk kardynała Stanisława Dziwisza relikwii świętego Jana Pawła II ( fragmentu szaty z cząstką jego krwi) w celu umieszczenia ich w miejscowej świątyni. W pielgrzymce pod przewodnictwem proboszcza parafii, ks. Andrzeja Ułasiuka, uczestniczyli parafianie, władze samorządowe i wszyscy posługujący w miejscowej świątyni.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ślubowanie pierwszoklasistów

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły.

13 października w Zespole Oświatowym im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla pierwszoklasistów – ślubowanie. Przystąpiło do niego 17 uczniów, w tym pięcioro sześciolatków. Dzieci zaprezentowały program artystyczny. Pokazały scenkę pt. „W Smerfetkowie”, gdzie wcieliły się w rolę Smerfów, które nie chcą chodzić do szkoły. Następnie już jako uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 223