Sokołów Podlaski

Drogowy koncert życzeń

Sokołowskie starostwo zorganizowało debatę na temat remontów dróg powiatowych. Ale spotkanie zdominowało licytowanie się, w której gminie są gorsze drogi oraz wzajemne przytyki. Bo pieniędzy - m.in. na przykrycie asfaltem bruków, których w powiecie wciąż leży 22 km - na razie w budżecie nie ma.

W poniedziałek, 25 maja, w samo południe w sali konferencyjnej sokołowskiego starostwa zasiedli samorządowcy ze wszystkich gmin. (…) O zorganizowanie debaty i rzeczową dyskusję na temat stanu dróg w powiecie kilka razy apelowali do przewodniczącego Jarosława Puściona radni opozycji.

Starosta: mamy też szpital i budowę hali…
Starosta Leszek Iwaniuk (…) podkreślił, że wydział dróg w sokołowskim starostwie stara się rozwiązywać pilne problemy i robić to oszczędnie. Stąd m.in. zakup koparko-ładowarki do kopania rowów i traktora, do którego samorząd dokupi wkrótce kosiarki.
- Dzięki tej koparce udało się w ostatnich miesiącach oczyścić i wykopać 40 km rowów. Nawet tam, gdzie droga jest w nie najlepszym stanie, odpowiednie jej odwodnienie poprawi sytuację - przekonywał Leszek Iwaniuk. Dodał, że w ostatnich czterech latach na terenie powiatu wybudowano lub przebudowano 56 km dróg, 4 mosty, powstało też 6 km nowych chodników. Zaznaczył, że prowadzenie inwestycji w takim zakresie, mimo pozyskiwania funduszy z zewnątrz, nie byłoby możliwe, gdyby nie współfinansowanie zadań na drogach powiatowych przez gminy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015

Wiele ciekawych nagród i niespotykanie atrakcyjna rywalizacja czeka zespoły reprezentujące szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne naszego powiatu. Początek akcji już w poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 12 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim.

W poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 12 zespoły reprezentujące szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne naszego powiatu wezmą udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. W tym roku spotkamy się na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Podsumowaniem tej niecodziennej rywalizacji będzie Zryw Wolnych Serc. Punktualnie o godz. 14 zatrzymamy się, aby odczytać odezwę PaT i trwać w zadumie, wybijając rytm wolnych serc. Podczas odczytania odezwy będziemy gościć przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Społeczna debata o bezpieczeństwie

Trwa kolejna edycja policyjnego programu debat mających pomóc w zapobieganiu przestępczości i innym zjawiskom patologii społecznej na terenie województwa mazowieckiego. Jest to kontynuacja spotkań zapoczątkowanych w 2012 roku. W Sokołowie Podlaskim kolejna debata odbędzie się już 3 czerwca.

W środę, 3 czerwca, o godz. 12 w Oratorium bł. Filipa Rinaldiego, przy kościele pw. św. Jana Bosco, odbędzie się kolejna debata poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Tegoroczny cykl spotkań odbywający się pod hasłem „Wspólnie bezpieczniej” jest ukierunkowany szczególnie na bezpieczeństwo osób starszych oraz partnerstwo w tym obszarze z ludźmi młodymi, którzy zarówno swoją postawą, jak i wrażliwością mogą na to bezpieczeństwo skutecznie oddziaływać. Dlatego też organizując debatę, skupiamy swe wysiłki na środowisku osób starszych (w tym kluby seniora, uniwersytety III wieku) i młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Tajemnicze samobójstwo na Majorce

Młody mężczyzna, mieszkaniec miasta, powiesił się 4 maja w rejonie stawu na ul. Lipowej w Sokołowie Podlaskim. Pozostawił trzy listy pożegnalne. W jednym wskazał, gdzie chce być pochowany.

O przyczynie desperackiego czynu 21-letniego Damian z Sokołowa Podlaskiego właściwie nic nie wiadomo. Sąsiedzi niechętnie o tym mówią, zachowują się arogancko, gdy ktoś pyta o Damiana.
Jego mama przed laty, gdy jej syn był jeszcze dzieckiem, została oskarżona o ukrywanie zabójców swojego męża i zacieranie śladów zbrodni. O tej sprawie głośno było w regionie. (…)

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Licealiści na polu bitwy

Miniony czwartek, 21 maja, klasa mundurowa oraz fascynaci wojskowości z innych klas LO w Kosowie Lackim spędzili na polu bitwy. Szkoła zorganizowała dofinansowany ze środków pozabudżetowych wyjazd na paintball.

Uczniowie podzieleni na grupy rywalizowali ze sobą w zdobywaniu fortec, bronili własnej flagi i zdobywali flagi przeciwnika, odbijali zakładników. Młodzi „żołnierze” szybko zorientowali się, że oprócz celnego oka, szybkości i mistrzowskiego kamuflażu równie ważna jest odpowiednia taktyka, dokładne zaplanowanie akcji, przydzielenie członkom drużyny zadań zgodnie z predyspozycjami, dobry dowódca szybko podejmujący właściwe decyzje na polu bitwy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 270