Sokołów Podlaski

Kiermasz Wielkanocny w Niecieczy

22 marca w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Niecieczy odbył się już po raz trzeci Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby – wszystkie wykonane własnoręcznie.

Rękodzielnicze dzieła: baranki, pisanki, kraszanki, stroiki, palmy i wiele innych dekoracyjnych przedmiotów przygotowali uczniowie, rodzice, nauczyciele i członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Niecieczy. Ponadto podczas kiermaszu można było zakupić słodkości przygotowane przez mamy naszych uczniów. Ciasto sprzedane było prawie do ostatniego kawałka, a wybierać było w czym: rogaliki, szarlotki, babeczki, serniki, keksy, bloki, muffinki i inne słodkości. Zapach tych wypieków roznosił się po całej szkole. Ciasta przyciągały smakoszy swoimi kształtami i barwami. Chętnych na smakołyki nie brakowało. Babeczki upiekły i pięknie przyozdobiły dzieci, które w sobotę uczestniczyły w zajęciach projektowych „Moja przyszłość”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

W Jabłonnie powitali Wiosnę

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Jabłonny Lackiej z klas I-III w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny. Autorami uroczystości szkolnej pod hasłem „Witaj Wiosno” byli uczniowie klasy Ib oraz wychowawczyni Teresa Błońska.

Pierwszaki dla starszych koleżanek i kolegów przygotowały inscenizację pt. „Wiosna tuż-tuż”. Młodzi aktorzy wcielili się w rolę zwierząt, ptaków oraz upragnionej pani Wiosny. Wystąpili w pomysłowych i barwnych strojach przygotowanych przez ich rodziców. Dzieci z zaangażowaniem recytowały wyuczone role, z radością śpiewały wiosenne szlagiery. Zgromadzona widownia wysłuchała utworu Antonio Vivaldiego „Cztery Pory Roku” – „Wiosna”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Darowane - sprzedane

Samorząd Kosowa Lackiego i mieszkańcy kilku wsi położonych wzdłuż drogi wojewódzkiej z Kosowa do Sokołowa chcą, by w przyszłości trasa biegła po śladzie dawnej linii kolejowej. Tiry pędziłyby bowiem z dala od gęsto zabudowanych wiosek. Ale gmina Sokołów, która w 2013 r. dostała od PKP działki potrzebne do budowy drogi, zaczęła je wyprzedawać.

O pomyśle budowy drogi wojewódzkiej po śladzie zlikwidowanej na początku lat 90. linii kolejowej Małkinia - Kosów Lacki - Sokołów Podlaski mówi się od kilkunastu lat. Obecna trasa, łącząca dwa ostatnie miasta jest bardzo kręta, a do tego biegnie przez kilka dużych wsi.

Do Kosowa budują
(…) Wieloletnie, uporczywe starania samorządowców z Kosowa Lackiego, zwłaszcza burmistrza Jana Słomiaka doprowadziły do tego, że władze województwa mazowieckiego oraz wojewoda znaleźli w ubiegłym roku pieniądze na budowę drogi od mostu w Małkini do Kosowa Lackiego. Prace na kilkunastokilometrowym odcinku są mocno zaawansowane (...)

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zdecydowane „Nie dla wypalania traw!”

Bezpieczeństwo to priorytet w Zespole Szkół w Kosowie Lackim, a wiosna to okres zwiększonej liczby pożarów we wsiach. Łącząc te dwie kwestie, w LO i ZSZ w Kosowie Lackim zorganizowano spotkanie uczniów z przedstawicielem straży pożarnej.

Spotkanie miało charakter profilaktyczny i edukacyjny. Maciej Stański, strażak ochotnik oddelegowany przez OSP w Kosowie Lackim, obalał mity dotyczące korzyści z wypalania wiosną suchych traw oraz podawał przykłady skutków i konsekwencji takiego działania, w tym konsekwencji prawnych oraz finansowych dla rolników. Z życia wzięte konkretne przykłady z naszego terenu mocno przemawiały do wyobraźni zebranych. Wielokrotnie padało „Nie dla wypalania traw!” i to nie tylko z ust naszego gościa.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Kobieta w ciąży ranna w wypadku

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów na ul. Wolności w Sokołowie Podlaskim. Jedną z poszkodowanych była kobieta w ciąży, która pozostała na obserwacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 258