Sokołów Podlaski

Bal Klubu Seniora

We wtorek, 24 listopada, o godz. 17 w sali weselnej „Forest” w Brzozowie na zabawie tanecznej bawili się członkowie sokołowskiego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Złote gody w Jabłonnie Lackiej

25 listopada w Jabłonnie Lackiej odbyła się niecodzienna uroczystość. W ten jesienny słoneczny dzień w sali Gminnego Ośrodka Kultury spotkało się 7 par małżeńskich z terenu gminy, które przed 50 laty zawarły związek małżeński.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

W Wojewódkach o wiatrakach

W sobotę, 28 listopada, o godz. 12 w świetlicy wiejskiej w Wojewódkach Dolnych zaplanowano spotkanie informacyjne „Elektrownie wiatrowe, człowiek i środowisko”.

Organizują je dwa stowarzyszenia – Przyroda Ziemi Sokołowskiej oraz Nostra Futurae Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wojewódki Górne. W programie jest m.in. wystąpienie prof. Grzegorza Pojmańskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, poświęcone zagrożeniom związanym z eksploatacją i awariami turbin wiatrowych oraz Tomasza Wejmana ze stowarzyszenia PZS na temat udziału społeczeństwa w postępowaniach administracyjnych związanych z budową wiatraków. Organizatorzy na spotkanie zapraszają zwłaszcza mieszkańców gmin Bielany i Sokołów Podlaski. To ich na terenie planowana jest lokalizacja elektrowni wiatrowych, co budzi protesty.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

„ Bo wolność krzyżami się mierzy”

11 listopada to data bliska sercu każdego Polaka. Dzień radości, że żyjemy w czasach pokoju i niepodległości, a jednocześnie dzień zadumy nad burzliwymi dziejami naszej ojczyzny i bohaterami, którzy dla niej przelewali swą krew.

Tego dnia społeczność naszej gminy i parafii zebrała się w miejscowym kościele, aby przez udział we mszy świętej podziękować Bogu za Polskę. W Eucharystii, którą sprawował ks. proboszcz Andrzej Ułasiuk, wzięli udział przedstawiciele samorządu z wójtem Zbigniewem Woźniakiem na czele, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Rozbitego Kamienia, Bielan i Kowies, poczty sztandarowe Zespołów Oświatowych w Rozbitym Kamieniu i w Bielanach oraz dość liczna grupa wiernych.
W homilii wygłoszonej przez ks. prefekta zostały przypomniane słowa naszego narodowego wieszcza Adama Asnyka, który mówił: „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie sami doskonalsze wznieść; Na nich się jeszcze święty ogień żarzy i miłość ludzka stoi tam na straży, I wy winniście jej cześć!” oraz słowa św. Jana Pawła II, który mówił, że wolność nie jest nam jedynie dana – ona jest nam zadana! Liturgię ubogaciły patriotyczne śpiewy pod kierownictwem organisty.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gminne Obchody Dnia Seniora

Jak co roku w listopadzie obchodzimy Dzień Seniora. Tegoroczna uroczystość odbyła się 18 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Zebranych gości powitała dyrektor MGOK Ewa Rutkowska, składając wyrazy głębokiego szacunku i życzenia zdrowia, pomyślności, ludzkiej życzliwości. Przekazała wszystkim seniorom serdeczne podziękowania za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w kształtowanie życia kulturalnego naszej lokalnej społeczności. Życzenia zdrowia, długich lat życia w gronie najbliższych, pogody ducha oraz spełnienia marzeń złożył również w imieniu władz samorządowych przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki Stanisław Kuziak oraz prezes Kosowskiego Klubu Seniora Teresa Kowalska, która zachęcała zebranych do wstąpienia w szeregi klubu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 302