Sokołów Podlaski

Taniec żydowski w MBP

Taniec żydowski, podobnie jak muzyka żydowska, rozwijał się i zmieniał na przestrzeni wieków. Często zapożyczano elementy popularnych, współczesnych tańców, wciąż jednak zachowywano niepowtarzalny, żydowski charakter. Taniec zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet był główną formą uwielbienia i świętowania.

4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim w ramach cyklicznych „Spotkań z kulturą żydowską” gościliśmy grupę artystów z Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Spotkanie muzyczne z fletnią Pana

22 września w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu odbyło się spotkanie z Olegiem Dowgalem, światowej sławy muzykiem Filharmonii Lwowskiej. W koncercie pt. „Z fletnią Pana w tle” wzięli udział uczniowie z Zespołu Oświatowego w Bielanach-Jarosławach oraz z Zespołu Oświatowego w Rozbitym Kamieniu.

Oleg Dowgal jest muzykiem Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie. W wolnym czasie komponuje muzykę, której inspiracją są ludowe utwory z rejonu Karpat. Występował w większości krajów byłego Związku Radzieckiego oraz we Francji, Niemczech, Belgii, Holandii. Od kilku lat znany jest również w Polsce. Koncertował m.in. z Ireną Jarocką, Stanem Borysem i Stanisławem Sojką.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Integracja, sport, czytelnictwo

W dniach 25-26 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim odbył się biwak dla uczniów klas czwartych.

Organizatorami spotkania byli: Ewa Góral, Barbara Kosieradzka, Katarzyna Bojar, Robert Jaszczuk i Lidia Bolesta, którzy za główny cel postawili sobie promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Oprócz tego dzięki licznym grom zespołowym i wizytom w ciekawych miejscach możliwa była integracja zespołów klasowych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Z Siedlec do Rozbitego Kamienia

27 września, w słoneczny jesienny dzień, odbył się XVI Mazowiecki Samochodowy i Motocyklowy Rajd Turystyczny.

Ponad 40 samochodów osobowych oraz 20 motocykli przemierzyło trasę z Siedlec przez Mokobody, Bielany do Rozbitego Kamienia. Na starcie załogi otrzymały przewodniki nawigacyjne zawierające trasę liczącą 5 punktów kontrolnych, na których uczestnicy musieli wykonać określone zadania. Po przybyciu na metę przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu zespoły musiały pokonać tor sprawnościowy i dokonać wymiany koła.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Biskup odwiedził kosowską szkołę

„Bądź pozdrowiony, gościu nasz” – takimi słowami znanej pieśni powitali uczniowie LO i ZSZ w piątek, 2 października, biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.

Na zacnego gościa przed wejściem do budynku szkoły wraz z dyrektorem szkoły czekały klasy mundurowe i to kosowscy żołnierze wprowadzili Jego Ekscelencję do obiektu.
Po wspólnym odśpiewaniu pieśni powitalnej przez wszystkich zgromadzonych: uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły dyrektor Hanna Przesmycka, wykorzystując prezentację multimedialną, przedstawiła wizytowane szkoły. Zaprezentowana została historia obydwu placówek wchodzących w skład Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, obiektów, którymi administruje szkoła, w tym hali i boiska wielofunkcyjnego, ważniejsze wydarzenia z życia szkoły, priorytety edukacyjne i wychowawcze, warsztaty, najbardziej znaczące osiągnięcia naukowe i pozanaukowe uczniów i wiele innych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 291