Sokołów Podlaski

X Biesiada Podlaska

W niedzielę, 17 sierpnia, w Jabłonnie Lackiej odbyła się X Biesiada Podlaska. Imprezę rozpoczął występ kapeli Bondarczuka.

Zaproszonych gości i uczestników biesiady powitali organizatorzy: wójt gminy Wiesław Michalczuk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Barbara Gizińska, prezes Klubu Sportowego „Jabłonianka” Andrzej Strzałkowski. Licznie przybyli mieszkańcy oraz goście mogli skosztować wyśmienitych potraw regionalnych przygotowanych przez panie H. Toczyską, A. Panaszkiewicz, J. Radzikowską. Organizatorzy przygotowali pierogi oraz grochówkę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Z elektryka na kierownika

W lipcu zarząd powiatu stworzył nowe stanowisko kierownicze w Powiatowym Urzędzie Pracy. Czy to przypadek, że dostał je jedyny kandydat – asystent starosty Leszek Krakowski? Opozycja mówi o kumoterstwie.

O tym, że starosta sokołowski powołał na swojego asystenta Leszka Krakowskiego, zrobiło się głośno w lutym. Pytali o to rani na sesji. Leszek Iwaniuk tłumaczył wówczas, że statut powiatu pozwala na stworzenie takiego stanowiska. Nie chciał jednak ujawnić, ile jego asystent zarabia. Naszemu dziennikarzowi udało się ustalić, że Leszek Krakowski był zastępcą dyrektora DPS w Wirowie. Wcześniej pracował jako elektryk w tej placówce. Był także szefem BHP w jednej z firm medycznych na terenie gminy Repki.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wnuczek postrzelił babcię

11-letni wnuczek postrzelił z wiatrówki swoją babcię. Na szczęście postrzelenie nie było groźne w skutkach. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Piknik rodzinny

Ośrodek Edukacji Środowiskowej „Wiąz” i Hufiec ZHP im. J. Korczaka w Sokołowie Podlaskim zapraszają serdecznie na 5. Piknik Rodzinny „Wiązówka”, który odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia, o godz. 14 nad stawem przy Sokołowskim Domu Harcerza, ul. T. Kościuszki 11.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Otwarto plac zabaw w Kosowie Lackim

16 sierpnia o godz. 14.00 nastąpiło oficjalne otwarcie placu zabaw przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim. Było to miłe spotkanie integrujące lokalną społeczność, a także pokazujące, jak duże znaczenie dla mieszkańców ma realizacja tego typu inwestycji. Plac zabaw to dla dzieci nowa strefa aktywnej zabawy, dla opiekunów zaś miejsce na chwilę relaksu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 212