Sokołów Podlaski

Za nami Dożynki Powiatu Sokołowskiego

Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów połączone było z imprezą 4 M – Mąka, Mięso, Miód, Mleko oraz z obchodami 90-lecia istnienia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim.

Uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa w kosowskiej świątyni. W homilii biskup mówił o etosie pracy rolnika, ale nawiązał też do tegorocznych wydarzeń jubileuszowych: 1050-lecia Chrztu Polski, 25-lecia istnienia diecezji drohiczyńskiej, a także Światowych Dni Młodzieży.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Szkoła w Jabłonnie Lackiej kończy 150 lat!

Trwają przygotowania do obchodów jubileuszu placówki, które zaplanowano na 1 października. W programie jest m.in. Bal Absolwentów.

Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Jabłonnie Lackiej zapraszają na obchody jubileuszu 150-lecia Szkoły w Jabłonnie Lackiej, które odbędą się 1 października 2016 r. Rozpocznie je o godz. 11 Msza Święta w jabłońskim kościele pw. WNMP, o godz. 12.30 w szkole rozpocznie się uroczysta Gala Jubileuszowa. W programie są oficjalne wystąpienia, występy artystyczne uczniów, przedstawienie historii placówki i spotkanie absolwentów z nauczycielami.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Policjo, zaglądaj tu częściej

Mieszkańcy domów położonych za sokołowską pływalną, obok zbudowanego kilka miesięcy temu skateparku za naszym pośrednictwem apelują, by w rejon ten częściej odwiedzały patrole…

Na terenie ogródka jordanowskiego, za krytą pływalnią w Sokołowie Podlaskim rozbudowano plac zabaw dla dzieci, powstała siłownia zewnętrzna i tak bardzo oczekiwany przez młodzież skatepark. Do naszej redakcji zadzwoniła jednak czytelniczka i zwróciła uwagę na to, co przeszkadza osobom mieszkającym w sąsiedztwie obiektów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Koncert i film w plenerze

W piątek, 26 sierpnia, Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na muzyczno-filmowy wieczór plenerowy. O godz. 20 rozpocznie się minikoncert z cyklu "...Wieczorową Porą". Wystąpi duet Anna Filipek (wokal) i Aneta Mroczek (piano). O godz. 21 zaprezentowana zostanie polska komedia "Dzień dobry, kocham cię".

Duet Anny Filipek i Anety Mroczek powstał przy współpracy nad programem o życiu i twórczości Anny German. Po cyklu koncertów Ania i Aneta występowały okazjonalnie grając muzykę, którą obie kochają, piosenki polskie, muzykę rozrywkową i poezję śpiewaną, a także wiele utworów zagranicznych w klimacie smooth jazzu i muzyki filmowej. W piątek Ania i Aneta wykonają klimatyczne piosenki w spokojnym tonie z zagranicznego repertuaru oraz muzykę filmową.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sterdyńskie dożynki w obiektywie

- To święto przypomina nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb – mówiła, dziękując mieszkańcom wsi za ich trud wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska.

Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta w sterdyńskiej świątyni, na którą mieszkańcy poszczególnych miejscowości przyszli z pięknymi wieńcami dożynkowymi. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod scenę plenerową koło GOKiS. Tam gości, wśród których był m.in. senator Waldemar Kraska, powitali wójt Grażyna Sikorska i przewodniczący Rady Gminy Sterdyń Kazimierz Pawluczak.
- Obchodzimy dzisiaj święto plonów naszej ziemi. Jest to jeden z najpiękniejszych dni w roku naszego rolnika. Dożynki to nasza wspaniała narodowa tradycja. Na przestrzeni wieków zmieniały swój charakter - jednak tak dawniej, jak i dziś są bardzo ważne dla wszystkich, bo przypominają, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb – mówił pani wójt.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 370