Sokołów Podlaski

Wigilia dla samotnych

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy najbardziej odczuwa się samotność. Dlatego też 17 grudnia dla osób z terenu miasta i gminy Kosów Lacki odbyła się już po raz dziewiętnasty „Wigilia dla Samotnych” organizowana jak co roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Przybyłe na wigilię osoby powitała kierownik MGOPS Monika Dykowska i dyrektor MGOK Ewa Rutkowska. Następnie w nastrój świąteczno-wigilijny wprowadził wszystkich program artystyczny przygotowany przez Marzenę Radomską-Wujek z MGOK Kosów Lacki. Na scenie swoje wokalne umiejętności prezentowali Oliwia Frąc, Karolina Wrzosek i Patryk Wrzosek działający przy ośrodku kultury w towarzystwie Mateusza Dolińskiego, który wykonał piękne aranżacje tradycyjnych kolęd.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sukces sterdyńskiej gimnazjalistki

8 grudnia w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbyły się eliminacje rejonowe Przedmiotowego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

„Wigilia w polskim domu”

17 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Bielanach zorganizowała warsztaty kulinarne pn. „Wigilia w polskim domu”. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej w Bielanach-Żyłakach. Zajęcia poprowadziła znakomita kucharka Bożena Cieślak, mieszkanka gminy Bielany.

Prawie czterdziestu uczestników warsztatów przywitał wójt gminy Zbigniew Woźniak. Tradycją spotkań kulinarnych jest to, że włodarz rozpoczyna je od przygotowania pierwszej potrawy. Tym razem miał trudne zadanie, gdyż musiał wyfiletować pstrąga.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Jarmark Bożonarodzeniowy

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na XIII Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę, 21 grudnia, w hali sportowej Liceum i Gimnazjum Salezjańskiego. Początek o godz. 11.

21 grudnia hala sportowa SLO zamieni się w Jarmark Bożonarodzeniowy. Po raz trzynasty artyści ludowi i nieprofesjonalni, rękodzielnicy oraz gospodynie wiejskie za całego powiatu sokołowskiego oraz sąsiednich powiatów zaprezentują swoje ozdoby i dekoracje świąteczne, potrawy regionalne, rękodzieło ludowe i artystyczne. Wszystko to będzie można kupić, by dodać swoim domom magii świąt bożonarodzeniowych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

15 lat minęło!

Prezentacja slajdów z różnych spektakli, występy młodych aktorów w świetnych scenkach kabaretowych oraz Mateusza Kuca, który przed laty miał w zespole swoje „pięć minut”, refleksyjna muzyka i piękne dekoracje związane z teatrem, atmosfera radości i wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia...

Wszystko to mogli zobaczyć i przeżyć nauczyciele, absolwenci i obecni uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 podczas uroczystości 15-lecia teatru szkolnego „Żekate”, która odbyła się 12 grudnia. Nie zabrakło tortu urodzinowego oraz podziękowań dla dyrekcji i nauczycieli.
Zatem trochę wspomnień... Teatr szkolny „Psikus” założyła we wrześniu 1999 r. Maria Janista. To ona została opiekunem grupy, reżyserem, scenografem. Początkowo do zespołu należeli harcerze z 91 HDT „Tanijas” oraz ówcześni pierwszoklasiści. Z wielką pasją rozwijali zdolności aktorskie, przygotowywali kabarety i pierwsze przedstawienie pt. „My z końca XX wieku”. Swoją pracę prezentowali podczas uroczystości szkolnych oraz Przeglądu Teatralnego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 235