Sokołów Podlaski

Kolejne światowe sukcesy Marii Jasko

18 czerwca w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Nowym Jorku na Manhattanie, odbyły się międzynarodowe zawody w karate: Otwarte Mistrzostwa Obu Ameryk. Wśród reprezentantów Polski znalazła się Maria Jasko - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Kosowie Lackim, na co dzień trenująca w Ostrowskim Klubie Karate Kyokushinkai.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Rodzinna zabawa

19 czerwca mieszkańcy Bielan i okolic tłumnie wypełnili plac przy świetlicy wiejskiej w Bielanach-Jarosławach. Odbył się tam III Piknik Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Nowina Bielany-Jarosławy. Impreza miała na celu aktywizację i integrację środowiska lokalnego. Sprzyjająca pogoda, miła atmosfera, liczne atrakcje dla dzieci sprawiły, że wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Szkolny Dzień Ekologiczny

Jak ważna jest ekologia, nikogo nie trzeba przekonywać. Cenią ją też uczniowie LO w Kosowie Lackim. Od kilku lat systematycznie organizują różnego rodzaju akcje i podejmują inicjatywy, aktywnie działając w ramach szkolnego koła ekologicznego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Udowadniają, że lubią czytać

W piątek, 10 czerwca, społeczność Publicznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kosowie Lackim udowodniła, że czyta i lubi czytać. Kosowskie szkoły ponadgimnazjalne włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Uczniowie obydwu szkół chętnie wzięli udział w akcji, zresztą nie tylko oni. Przestronny górny hol w budynku szkoły okazał się doskonałym miejscem wspólnej lektury i relaksu międzylekcyjnego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ocalone z transportów Dzieci Zamojszczyzny

14 czerwca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu odbyło się otwarcie wystawy pt. „Ocalone z transportów Dzieci Zamojszczyzny”. Spotkanie połączone było w wykładem autorki wystawy, dr Beaty Kozaczyńskiej.

Beata Kozaczyńska jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii, adiunktem w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Swoje zainteresowania koncentruje wokół problematyki wysiedleń na Zamojszczyźnie i losów jej mieszkańców w czasie II wojny światowej. Jest stypendystką ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 362