Sokołów Podlaski

Maluchy mają ciasno, a w liceum pusto…

Przedszkole w Kosowie Lackim działa w dwóch oddalonych od siebie miejscach: w szkole podstawowej i w budynku ośrodka zdrowia. Rodzice maluchów domagają się, by placówkę przenieść do nowoczesnego budynku zajmowanego przez liceum i gimnazjum.

Temat wypłynął na sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki 28 kwietnia. Wywołały go matki przedszkolaków. - Do nas jako rodziców docierają tylko strzępki informacji. Mówi się o przeniesieniu przedszkola na piętro szkoły podstawowej. My uważamy, że to złe rozwiązanie. Chcemy wiedzieć, gdzie będzie się mieścić przedszkole, w jakich warunkach będzie pracowało, czy wreszcie nie będzie dzielone – twardo zaznaczyła jedna z mieszkanek miasta.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Kosowska młodzież obraduje

W piątek, 29 kwietnia, w LO w Kosowie Lackim odbyła się kolejna, czwarta już sesja Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki z udziałem radnych z PLO w Kosowie, ZSZ w Kosowie i PG w Kosowie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Miesiąc bez kar i zmiana godzin otwarcia

Maj to w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim miesiąc bez kar.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pożegnanie maturzystów

Nic równie mocno nie łączy smutku i radości jak pożegnanie absolwentów. Tego typu uroczystość miała miejsce 29 kwietnia w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Kosowie Lackim.

Szkołę ukończyła dziesiąta już w historii kosowskiego ogólniaka grupa uczniów. W rozpoczynających się w samo południe uroczystościach wzięli udział uczniowie LO i ZSZ w Kosowie Lackim, rodzice uczniów klasy trzeciej, nauczyciele i inni pracownicy oraz zaproszeni goście: ksiądz Tomasz Pełszyk – proboszcz kosowskiej parafii, Stanisław Kuziak – przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki, Longina Oleszczuk – radna powiatowa, kierownik w UMiG Kosów Lacki, Angelika Grabowska – pracownik UMiG.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Święto 3 Maja w Sokołowie Podlaskim

- Tylko zgoda, współpraca i wzajemny szacunek mogą przywrócić jedność naszego narodu – mówił senator Waldemar Kraska podczas sokołowskich obchodów 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w konkatedrze. W kazaniu ks. prałat Andrzej Krupa nawiązał do historii Polski, w szczególności do przypadającej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski.
Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli przez miasto, składając kwiaty w Miejscach Pamięci Narodowej. Przy ostatnim na trasie przemarszu Pomniku Czynu Niepodległościowego zatrzymali się na dłużej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 346