Sokołów Podlaski

Zamknięcie drogi

W dniach 6-8 lipca br. droga powiatowa nr 3921W na odcinku Bujały Mikosze – Morszków kolejny raz będzie zamknięta dla ruchu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Stypendia rozdane

24 czerwca był dniem szczególnym dla uczniów, którzy poprzez swoją ciężką pracę w II półroczu roku szkolnego 2014/2015 uzyskali wysokie wyniki w nauce i wyróżnienia sportowe.

Do sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Bielanach przybyli przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół oraz prymusi wraz z rodzicami, aby z rąk wójta gminy Bielany Zbigniewa Woźniaka odebrać stypendia. Włodarz pogratulował rodzicom i uczniom oraz stwierdził, że wysokie wyniki są efektem wytrwałej i systematycznej pracy młodzieży i nauczycieli, ale do sukcesów przyczyniają się również rodzice, którzy w edukacji swoich dzieci widzą ich przyszłość.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Byli wśród nas

W niedzielę, 28 czerwca, w Kosowie Lackim odbył się Festiwal Różnorodności Kultury Mazowsza i Podlasia oraz Tradycji Romskiej i Żydowskiej „Byli wśród nas”. Ideą przyświecającą organizatorom festiwalu było przybliżenie powojennemu pokoleniu mieszkańców kultury narodów, które zamieszkiwały tereny wschodniego Mazowsza i Podlasia przed II wojną światową.

Co roku tysiące turystów odwiedza były hitlerowski obóz zagłady w Treblince, aby oddać hołd pomordowanym tam Żydom, Romom, Polakom i przedstawicielom niemalże wszystkich narodów Europy. Poprzez festiwal mieszkańcy i goście Kosowa Lackiego mogli zobaczyć, jakie bogactwo wnieśli i wnoszą do polskiej kultury Żydzi i Romowie, a tym samym pokazać, jaką wielką stratą dla kultury była ich masowa zagłada.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Telewizja „od kuchni”

Kosowscy uczniowie oglądali na żywo program „Must Be the Music. Tylko muzyka” podczas nagrań kolejnej edycji programu.

„Must Be the Music. Tylko muzyka” to program typu talent show emitowany na kanale Polsat na licencji telewizji Sky One, od 2011 r. przyciągający przed odbiorniki telewizyjne miliony fanów. Uczniowie doskonale bawili się podczas występów nowych artystów. Mocno trzymali za nich kciuki wtedy, gdy czekali na wymarzone 4 razy TAK: po jednym od Elżbiety Zapendowskiej, Kory, Adama Sztaby i Piotra Roguckiego. Gorąco oklaskiwali zarówno zadowolonych ze swojego wyniku, jak i tych, którym tym razem się nie powiodło. Prowadzący program Maciej Rock i Paulina Sykut-Jeżyna wprowadzali doskonałą atmosferę podczas całego nagrania.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zakończyli rok szkolny

26 czerwca tego roku we wszystkich szkołach w Polsce miały miejsce uroczystości zakończenia roku szkolnego. Ta w Zespole Szkół w Kosowie Lackim była wyjątkowa, i to aż z dwóch powodów.

Po raz pierwszy w historii Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kosowie Lackim miała miejsce tego typu uroczystość. Pierwsi uczniowie tej szkoły otrzymali promocję do następnej klasy, co czyniło uroczystość wyjątkową, a uczniów – bohaterami historycznymi, jak żartowała dyrekcja szkoły podczas przemówienia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 279