Sokołów Podlaski

Ślubowanie pierwszoklasistów

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły.

13 października w Zespole Oświatowym im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla pierwszoklasistów – ślubowanie. Przystąpiło do niego 17 uczniów, w tym pięcioro sześciolatków. Dzieci zaprezentowały program artystyczny. Pokazały scenkę pt. „W Smerfetkowie”, gdzie wcieliły się w rolę Smerfów, które nie chcą chodzić do szkoły. Następnie już jako uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nauczyciele zasiedli w szkolnych ławach

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, był obchodzony w Zespole Oświatowym im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu we wtorek, 14 października.

Od rana wszystko wyglądało niby zwyczajnie, odbyły się trzy pierwsze godziny lekcyjne zgodnie z rozkładem zajęć, ale… prowadzili je uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i gimnazjaliści, zaś nauczyciele przedmiotów wcielili się w rolę uczniów. Dzieląc się wrażeniami z pierwszych doświadczeń, „nauczyciele” przyznali, że nie była to łatwa praca.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Smakowity festiwal

Sokołowski Ośrodek Kultury, Terenowy Zespół Doradczy w Sokołowie Podlaskim oraz Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim zapraszają na XIII Festiwal Kuchni Regionalnej „Jesień na Mazowszu i Podlasiu”, który odbędzie się 26 października. Początek o godz. 11.

„Jesień na Mazowszu i Podlasiu” to niezwykle smakowity festiwal! Na licznych stoiskach gospodynie z powiatu sokołowskiego prezentują najsmaczniejsze dania regionalne przygotowywane według tradycyjnych receptur. Królują potrawy z ziemniaka, czyli podlaskie byki, bęcwały, szlachcice i blacharze. Nie brakuje koszki ziemniaczanej i innych przysmaków, do których przygotowania użyto jesiennych plonów: warzyw i owoców.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Spotkanie z poezją

Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego i Klub Literacki Erato zapraszają na spotkanie z poezją pod hasłem „Oto widzisz, znowu idzie jesień...”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

5. edycja projektu edukacyjnego Jesteśmy Razem

21 października przedstawiciele władz Polski i Izraela, licealiści z obydwu krajów oraz polscy samorządowcy po raz piąty spotkają się, aby uczcić pamięć pomordowanych w obozie zagłady w Treblince. Oficjalną ceremonię poprzedzą warsztaty edukacyjne dla młodzieży oraz panel dyskusyjny z udziałem samorządowców poświęcony Janowi Karskiemu i jego działalności.

We wtorek, 21 października, o godz. 15 minutą ciszy rozpoczną się tegoroczne uroczystości przy pomniku głównym na terenie byłego obozu zagłady w Treblince. Już po raz piąty Polacy i Izraelczycy spotkają się w tym miejscu, aby wspólnie oddać hołd zamordowanym w obozie. W tym roku upamiętnimy zapomniane ofiary Zagłady – mniejszość romską, która zginęła w Treblince. Podczas uroczystości głos zabierze nowo mianowana ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 223