Sokołów Podlaski

Jest dwóch dyrektorów

Naczelny Sąd Administracyjny uznał w czerwcu, że wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk naruszył przepisy, unieważniając w sierpniu 2014 roku konkurs na dyrektora tamtejszego Zespołu Szkół. Wyrok jest prawomocny. Konkurs wygrał wówczas Krzysztof Kotowicz. Ale rok temu wójt ogłosił kolejny konkurs i dyrektorem na pięć lat została Jolanta Kondraciuk. Co będzie teraz?

Kierujący Zespołem Szkół w Jabłonnie Lackiej przez 10 lat Krzysztof Kotowicz wygrał w sierpniu 2014 r. konkurs na dyrektora tej placówki. Do rywalizacji stanęła wtedy jeszcze nauczycielka z ZS Katarzyna Bartosiak, uchodząca wtedy za osobę promowaną przez wójta. (…) Wójt Wiesław Michalczuk podjął jednak decyzję o unieważnieniu tego konkursu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

„Kosowska Malwa” w tym roku dla Witolda Radomskiego

Wyróżnienie przyznawane jest za wyróżniające się osiągnięcia artystyczne oraz popularyzujące i pielęgnujące kulturę Kosowa Lackiego i Podlasia.

„Kosowska Malwa”, nagroda zainicjowana w roku 2002 przez Jolantę Wdowińską, ówczesną dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, wznowiona została w roku 2014 przez obecną dyrektor Ewę Rutkowską w zmienionej, rozszerzonej formule. Dotychczas otrzymali ją bp. Antoni Pacyfik Dydycz, dr Izabella Galicka i Hanna Sygietyńska – odkrywczynie obrazu El Greco oraz historyk literatury, regionalista – Artur Ziontek.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Caritas otrzymał akt notarialny

We wtorek, 19 lipca, w sokołowskim starostwie uroczyście przekazano dokument, potwierdzający sprzedaż obiektów dawnego ZOL w Wyrozębach Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Ma tam powstać dom dziecka

Podpisany kilkanaście minut wcześniej dokument dyrektorowi Caritas, ks. doktorowi Łukaszowi Gołębiewskiemu wręczyli: starosta sokołowski Leszek Iwaniuk i członek zarządu powiatu Teresa Olszewska. To efekt kilkumiesięcznych negocjacji, zakończonych jednomyślną zgodą Rady Powiatu Sokołowskiego na sprzedaż za 1 proc. wartości budynków, które po przeniesieniu na początku 2013 r. do Sokołowa Podlaskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wyrozębach stały puste.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zarząd Związku Miast Polskich będzie obradował w Sokołowie Podlaskim

Wybór miejsca nie jest przypadkowy – w tej kadencji członkiem zarządu Związku Miast Polskich jest burmistrz Bogusław Karakula. Samorządowcy na piątkowym posiedzeniu zajmą się m.in. planowaną przez rząd reformą oświatową.

Samorządowcy pobyt w Sokołowie Podlaskim – w piątek, 22 lipca - rozpoczną od zwiedzenia Parku Przemysłowego. O godz. 14 w Sali konferencyjnej urzędu miasta rozpocznie się pierwsza część obrad, w której udział wezmą także przedstawiciele miast z południowego Podlasia. Członkowie zarządu ZMP zajmą się przygotowywana przez rząd reformą w systemie edukacji. Obejrzą prezentację przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zapoznają się z wynikami ankiety w miastach członkowskich i wraz z zaproszonymi na posiedzenia gośćmi dyskutować będą o skutkach planowanych zmian i wspólnym stanowisku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wciąż nie mają wody

Mieszkańcy Kupientyna-Kolonii w gminie Sabnie nie mają dostępu do bieżącej wody. Problem szczególnie dotkliwy staje się latem, ale rozwiązania nie widać…

W ubiegłym roku długotrwała susza doprowadziła do tego, że w studniach m.in. w miejscowości Kupientyn-Kolonia zabrakło wody. Problem dotyczy też m.in. mieszkańców sołectwa Kostki-Pieńki. Władze gminy przekonywały, że budowa wodociągu dla niewielkiej grupy odbiorców jest niezasadna. Po pierwsze ze względów ekonomicznych – bo koszt budowy kilku kilometrów sieci byłby ogromny. Po drugie – przy tak długim odcinku wodociągu i stosunkowo niewielkim poborze woda płynęłaby ze studni do odbiorców przez ok. trzy tygodnie, a to sprawiłoby, że nie spełniałaby norm sanitarnych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 366