Sokołów Podlaski

Warsztaty malarskie w Rozbitym Kamieniu

W dniach 4-5 listopada w Zespole Oświatowym im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu odbyły się warsztaty malarskie w ramach „Trebieńskich dni z kulturą, rekreacją i rękodziełem” zorganizowane przez Stowarzyszenie Kultury i Turystyki Trebień.

Piętnastoosobowa grupa uzdolnionych dziewcząt naszej szkoły mogła poznać i wykorzystać w praktyce techniki malarstwa akrylowego. Zajęcia prowadzone przez naszą uczennicę, absolwentkę liceum plastycznego w Łomży Agatę Dmowską rozpoczęły się wykładem, który przygotował teoretycznie uczestników do dalszej pracy. Podczas wykładu uczennice zapoznały się krótko z historią malarstwa oraz z podstawowymi narzędziami i technikami malarskimi, takimi jak tempera, akwarela, gwasz, akryl, impast. Poznały również zasady tworzenia kompozycji, proporcji, perspektywy, relacji kolorystycznych i różnicowania światła w malarstwie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku

Dzielnicowy jest jak lekarz pierwszego kontaktu. Doskonale zna swoją okolicę, jej mieszkańców i ich problemy. Policjant dzielnicowy nie bierze udziału w spektakularnych akcjach kryminalnych, ale wykonuje codzienną żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Muzyczne Spotkania z Poezją

21 listopada w Galerii Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbędą się 21. Muzyczne Spotkania z Poezją „Skarabeusz”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego

13 listopada uczniowie z terenu gminy Jabłonna Lacka spotkali się na eliminacjach gminnych VII Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego. Do konkursu zgłoszono 12 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Premiera spektaklu „Sekret”

W Sokołowskim Ośrodku Kultury sokołowska młodzież skupiona w grupie teatralnej PaT wystawiła spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt. „Sekret”. Premiera była podsumowaniem sześcioletniej działalności programu PaT na terenie powiatu sokołowskiego. Spektakl najpierw obejrzeli uczniowie, a następnie rodzice.

13 listopada punktualnie o godzinie 13.00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury rozpoczął się program PaT/M z premierowym spektaklem edukacyjno-profilaktycznym „Sekret”, który opowiada o problemach wychowawczych w naszych rodzinach. Pokazuje, jak niejednokrotnie aspiracje rodziców do osiągania przez ich dzieci sukcesów mogą doprowadzać do nieszczęść. Aby spełniać oczekiwania rodziców, młodzi ludzie wkraczają w świat uzależnienia. Od teraz będą robili wszystko, aby spełniać rozkazy narkotykowych dealerów. Zatracają się w świecie uzależnień. Jednak miłość rodziców i zrozumienie wartości dzieci sprawia, że wspólnie pokonują problemy i dalej rozpoczynają nowe życie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 229