Sokołów Podlaski

Zabrakło dowodów…

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach umorzyła śledztwo w sprawie podejrzanych transakcji majątkowych, których przed śmiercią dokonał mieszkaniec Przywózk Sławomir W. Najcenniejsze składniki majątku mężczyzny trafiły w ręce rodziny policjanta, który kilka dni wcześniej złapał Sławomira W. na jeździe po pijanemu…

O tej kontrowersyjnej sprawie pisaliśmy już kilkakrotnie. 1 października 2014 r. dwaj policjanci z sokołowskiej komendy Tomasz G. i Marcin J. zatrzymali do kontroli drogowej Sławomira W. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, stracił prawo jazdy. Dwa dni później panowie spotkali się u notariusza, gdzie Sławomir W. sprzedał policjantom za 10 tys. zł swoją 80-arową działkę. 6 października 2014 r. mieszkaniec Przywózk u notariusza podpisał umowę sprzedaży posesji, na której mieszkał i działki. Za 80 tys. zł całość kupił brat policjanta Tomasza G. - Mariusz G. 3 grudnia tego samego roku Sławomir W. zaciągnął dwie pożyczki – po 30 tys. zł każda. Pieniądze pożyczali mu Mariusz G. oraz żona policjanta Magdalena G. Termin spłaty przypadał na grudzień 2016 r. Gdyby pożyczający pieniędzy nie oddał, pożyczkodawcy mieli prawo przeprowadzić egzekucję na kwotę 90 tys. zł z nieruchomości (lasu) stanowiącego zabezpieczenie. Ale wycinka drzew z działki Sławomira W., a przy okazji i z sąsiedniej, należącej do Krzysztofa K. ruszyła już w listopadzie 2014 r.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Baza LPR w Sokołowie Podlaskim otwarta

W południe, 24 listopada, uroczyście zainaugurowała działalność Baza Śmigłowcowej Służby Ratowniczej HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim.

Sokołowska baza nosi nazwę „Ratownik 19”, kierować nią będzie Paweł Świnarski. Powstała w błyskawicznym tempie i jak podkreślali obecni na uroczystości samorządowcy - było to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób i współpracy ponad podziałami.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pasażerowie niezadowoleni z cięć kursów PKS Sokołów

- Zdajemy sobie sprawę, że ci, którzy przyzwyczaili się przez lata do kursów o określonych godzinach mogą być niezadowoleni. Ale zawiesiliśmy tylko te najmniej rentowne połączenia. Trudno utrzymywać kurs, jeśli autobusem jeżdżą 2 czy 3 osoby – tłumaczy prezes PKS Sokołów Rafał Pieniak.

W ostatnich tygodniach do naszej redakcji trafiło kilka skarg od mieszkańców z różnych części powiatu sokołowskiego, oburzonych tym, że PKS zlikwidował kilka połączeń autobusowych. Mieszkańcy gminy Jabłonna Lacka odczuli brak autobusu, który o 6.50 jechał do Mołożewa, a potem do Warszawy. – Około 12 osób jeździło nim do pracy w Jabłonnie, a potem zabierał dzieciaki do Sokołowa do szkoły – poinformowała nas Czytelniczka.
- Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Włodek, Zawad, Skorupek, Remiszewa Dużego i Małego do szkoły do Sokołowa dojadą, ale już z niej nie wrócą, bo kurs popołudniowy został odwołany – poskarżyła się nam mieszkanka gminy Repki. - Ten autobus miał długą trasę, przez wiele miejscowości, więc chyba był w miarę ekonomiczny, a teraz nikt się martwi, jak taki nastolatek trafi do domu. Jeszcze ten, którego rodziców stać, żeby wyjechać po niego do Repek, albo taki, który ma prawo jazdy i samochód, jakoś sobie poradzi. Ale są dzieciaki, które wędrują kilka kilometrów (teraz i zimno, i ciemno) z Repek, bo autobusu o 15.45 już nie ma.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sokołów: apel do NFZ podzielił radnych

Radni klubu PiS nie wzięli udziału w głosowaniu nad apelem do Narodowego Funduszu Zdrowia o wypłatę nadwykonań wypracowanych przez szpital w 2016 r. Jak podkreślali, zaprotestowali w ten sposób nie przeciwko samemu pomysłowi, ale przeciw treści dokumentu oraz temu, że został on przyjęty na zwołanej naprędce sesji nadzwyczajnej.

Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sokołowskiego, zwołanej w poniedziałkowe popołudnie, 14 listopada, radni zajęli się trzema głównymi sprawami. Dwie z nich – RIT i zmiany w budżecie - nie wywołały kontrowersji. Inaczej było ze sprawą apelu do NFZ o wypłatę nadwykonań wypracowanych przez sokołowski SP ZOZ w tym roku. Chodzi o kwotę 2,5 mln zł. Szef klubu PiS Ryszard Domański już na początku obrad złożył wniosek, by sprawę apelu przełożyć na sesję zwyczajną, zaplanowaną za dwa tygodnie - 28 listopada. Proponował, by treść dokumentu ,który przygotował zarząd powiatu, skonsultować z radnymi na komisjach i wypracować wersję, którą będą mogli poprzeć wszyscy. Ale zarząd nie wyraził zgody na zdjęcie tego punktu z porządku obrad.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sokołów Podlaski: oficjalnie i na sportowo

O jednoczenie się dla osiągania wspólnych celów dla dobra Ojczyzny i lokalnej społeczności apelował burmistrz Bogusław Karakula podczas uroczystości 11 listopada.

Pierwszym punktem piątkowych uroczystości była msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele pw. Św. Jana Bosko przez sokołowskich księży. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Radziszewski. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Czynu Niepodległościowego w Parku im. Adama Mickiewicza. Tam głos zabrał burmistrz Bogusław Karakula, który przypomniał, że 11 listopada w Polsce to symbol miłości Ojczyzny i walki o wolność, to symbol wiary i zwycięstwa. Święto niepodległości obchodzimy w listopadzie, który to jest szczególnym miesiącem i służy refleksji nad trudną i dramatyczną historią naszego kraju.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 377