Sokołów Podlaski

Wyremontują im chatę

Mieszkają w chacie pod strzechą, podczas deszczów i roztop na głowy leje się im woda. Do tej pory nie chcieli nic zmieniać w swoim życiu. Jednak okoliczni mieszkańcy zwrócili się o pomoc do wójta Ceranowa, by zrobił coś w sprawie Michałowskich.

Gospodarstwo 78-letniej Heleny i jej 53-letniego syna Kazimierza znajduje się w kompleksie lesnym niedaleko wsi Rytele-Wszołki w gminie Ceranów w powiecie sokołowskim. Nikt tu nie zagląda chyba, że latem grzybiarze. Ponad stuletni, drewniany dom rozsypuje się. Dach przecieka w każdym miejscu, więc gospodarz przykrył go folią. Prowizorka nie sprawdza się, bo kiedy pada i dobrze powieje, przeciwdeszczowa folia rwie się i spada ze strzechy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Zgrzyt w bastionie ludowców

Nie było jednomyślności wśród radnych gminnych podczas głosowania nad uchwałami o przyznaniu tytułów "Honorowy Obywatel Gminy Repki" oraz "Zasłużony dla Gminy Repki". A chodziło m.in. ministra rolnictwa Marka Sawickiego i wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską.

Uroczysta sesja rady gminy, która odbyła się 20 lipca, w hali sportowo-rekreacyjnej, związana była z obchodami 25-lecia samorządu gminy Repki i wręczeniem aktów nadania tytułów dla zasłużonych dla gminy. (…)

W złotej setce gmin
Na sesję rady gminy przybyli radni poprzednich kadencji, sołtysi, mieszkańcy gminy, a także przedstawiciele władz powiatu. Historię i zmiany jakie nastąpiły przez 25 lat istnienia gminy przedstawiła Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Stracili dożywotnio prawo jazdy…

O nieuchronności i dotkliwości kar mogli się przekonać kierowcy, którzy lekceważyli wyroki sądu i dodatkowo jeździli samochodem pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich stracił dożywotnio prawo jazdy, muszą też zapłacić grzywnę wysokości 10 tys. zł, dodatkowo jeden z nich został też skazany na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Natomiast trzeci, 19-letni, trafił za kraty…

W sobotę, 20 czerwca, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę. W pojeździe jechało dwóch mężczyzn. Szczególną uwagę zwrócili jednak na kierowcę. Wydawało im się, że kierowca może być pijany. Podczas kontroli podejrzenia się potwierdziły. Kierujący samochodem 44-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane w 2012 roku. Wtedy sąd zabronił mu uprawnienia do kierowania pojazdami do 2016 roku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Pijany sprawca kolizji chciał podstawić żonę

Mieszkaniec gminy Ceranów, po uderzeniu swoim samochodem w drzewo, aby uniknąć odpowiedzialności namówił swoją żonę, aby wzięła winę na siebie. Policjanci jednak szybko doszli prawdy i nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie kary. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wpadki pijanych kierowców

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców. Rekordzista miał blisko 3,3 promila alkoholu. W dwóch przypadkach kierowcy jechali drogami krajowymi. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za swoją bezmyślność.

W piątek, 17 lipca, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich wpadł na placu Księdza Brzóski, czyli w miejscu, gdzie przebiegają drogi krajowe nr 62 i 63. Około godziny 16.20 oficer dyżurny sokołowskiej policji odebrał telefoniczne zgłoszenie, że w kierunku centrum jedzie toyota rav4, której kierowca jest najprawdopodobniej pijany. Zgłaszający cały czas informował, gdzie przemieszcza się „podejrzany” pojazd. Dzięki tej postawie kierowca toyoty po krótkiej chwili został zatrzymany. Przypuszczenia zgłaszającego były słuszne. Kierowca miał w organizmie blisko 2,3 promila alkoholu. Mieszkańcowi gminy Sabnie zatrzymano prawo jazdy, a samochód trafił na policyjny parking.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 281