Sokołów Podlaski

Sokołów Podlaski ma nową halę sportową

Olimpijczyk Piotr Małachowski był gościem podczas oficjalnego otwarcia hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

Budowa trwała dwa lata, inwestorem był powiat sokołowski, a wykonawcą siedlecka firma Zeltech Stanisława Przesmyckiego. Obiekt kosztował 6,5 mln zł, z czego 2 miliony złotych stanowiły pieniądze z zewnątrz. Oprócz boisk do gry, szatni, łazienek i zaplecza sportowego, w hali jest siłownia, sauna, sala konferencyjna oraz łącznik z budynkiem ZS nr 1. Na widowni zasiąść może blisko 300 osób.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Całą dobę dyżurują przy matach

Działania, które mają zapobiec przeniesieniu wirusa afrykańskiego pomoru świń na teren powiatu sokołowskiego angażują wiele służb i niemało kosztują.

W ubiegłym tygodniu podpisane zostało porozumienie między starostwem, a gminami z powiatu sokołowskiego, dotyczące działań związanych ze zwalczaniem ASF.
Uregulowano w ten sposób m.in. sprawę wysyłania jednostek OSP na dyżury przy nadzorowaniu mat dezynfekcyjnych, ułożonych przed mostami we Frankopolu i Przewozie Nurskim oraz na drodze Treblinka - Kosów Lacki. Część samorządowców obawiała się bowiem, że Regionalna Izba Obrachunkowa może zakwestionować wydatki tych samorządów, które nie leżą w strefie objętej zagrożeniem ASF, a swoje straże do działań w tych trzech miejscach kierują.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sesja w ekspresowym tempie

Choć punktów do omówienie było wiele, to pierwsza po wakacjach sesja Rady Powiatu Sokołowskiego, w poniedziałek, 26 września, trwała zaledwie dwie godziny.

Większość uchwał przyjęto bez dyskusji, bo zostały one dokładnie omówione na posiedzeniach komisji. Tak było z zatwierdzeniem sprawozdania finansowego SP ZOZ w Sokołowie Podlaski oraz sprawozdania z wykonania budżetu powiatu za pierwsze półrocze czy sprawozdaniem WIOŚ w Mińsku Mazowieckim na temat stanu środowiska w powiecie sokołowskim. Radni nie mieli też wątpliwości co do regulaminu korzystania z hali sportowej, która zostanie oddana do użytku w czwartek, 29 września i zmian w statucie SP ZOZ związanych z uruchomieniem Dziennego Domu Opieki Medycznej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Szkoła w Rozbitym Kamieniu świętowała 100-lecie

W placówce swoją szkolną edukację rozpoczynali m.in. prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, lekarz i obecny przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jarosław Puścion i właściciel sieci sklepów Topaz Zbigniew Paczóski.

Szkoła przez 100 lat istnienia zrośnięta była z losami mieszkańców miejscowości i dotykały ją zawirowania historii. Powstała w roku szkolnym 1915/1916 z inicjatywy Polskiej Macierzy, a w II Rzeczpospolitej funkcjonowała dzięki wsparciu miejscowej społeczności i parafii. W czasie II wojny światowej Niemcy zniszczyli szkolny majątek, a sale lekcyjne zajęli na kwatery dla żołnierzy. Nauczyciele mimo zakazów prowadzili tajne nauczanie, a kierownik szkoły Wiktor Szajkowski zapłacił za to najwyższą cenę – został aresztowany i rozstrzelany przez Niemców w Sokołowie Podlaskim 27 października 1943 r.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sokołowski szpital znów w trudnej sytuacji

Strata za pierwsze osiem miesięcy funkcjonowania SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim to 2,3 mln zł. Sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby NFZ płacił za nadwykonania.

W piątek, 23 września, na posiedzeniach komisji stałych Rady Powiatu Sokołowskiego radni zajmowali się m.in. sprawozdaniem w wykonania planu finansowego SP ZOZ za pierwsze półrocze 2016 r. Na posiedzeniu Komisji Budżetu, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na pytania radnych odpowiadały dyrektor Ewa Wojciechowska i główna księgowa Hanna Kamińska.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 373