Sokołów Podlaski

Walczą o jego zdrowie

Trzyletni chłopczyk porażony prądem w ciężkim stanie trafił do sokołowskiego szpitala, skąd został przetransportowany do Warszawy śmigłowcem LPR. Kiedy doszło do porażenia, na podwórku znajdował się dziadek i ojciec dziecka.

Lekarze wprowadzili dziecko w śpiączkę kliniczną. Według ich diagnozy sytuacja zdrowotna malca normuje się. Zaczął już sam oddychać, a niedługo zostanie odłączony od respiratorów.
3-letni Marek z Repek w powiecie sokołowskim miał wiele szczęścia. Poraził go prąd - 220 woltów. Żeby nie szybka akcja ratownicza jego taty, chłopczyk nie przeżyłby porażenia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nie zniknęła ani złotówka...

Przed Sądem Rejonowym w Sokołowie Podlaskim rozpoczął się w czwartek, 17 lipca, proces dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po trwającym blisko rok postępowaniu prokuratura postawiła mu cztery poważnie brzmiące zarzuty – że jako funkcjonariusz publiczny przekroczył swoje uprawnienia. – To zemsta byłych pracowników, których zwolniłem – mówi o sprawie Krzysztof Iwański.

Dyrektor OSiR przed rozprawą poinformował nas, że chce, by w relacji ze sprawy podawać jego pełne nazwisko, a nie imię i inicjał nazwiska. – Nie jestem przestępcą i nie widzę powodu, by stosować takie skróty – podkreślił Krzysztof Iwański. Choć o prokuratorskim postępowaniu i terminie rozprawy rozpisywały się lokalne media, w czwartek na sali sądowej jedynym dziennikarzem był przedstawiciel Życia Siedleckiego. A trwające pięć godzin posiedzenie sądu było dobrą okazją, by poznać różne wątki toczącej się sprawy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

O krok od tragedii

Bezmyślność ciągle góruje nad rozsądkiem. Policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali ciągnik rolniczy, którym kierował mężczyzna bez uprawnień. Na błotniku siedziało kilkuletnie dziecko, a na dyszlu przyczepy stał ojciec kierującego. Do tego wystarczy dodać kompletnie niesprawny zestaw, którym kierował mężczyzna. Na szczęście policyjna kontrola, zapobiegła dalszej, bezmyślnej jazdy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Kosów pamięta o powstańcach

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza na uroczystość upamiętniającą Powstanie Warszawskie.

Odbędzie się ona w 70. rocznicę wybuchu powstania, 1 sierpnia, o godz. 16.45 na placu przed M-GOK w Kosowie Lackim.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Święto Policji w Sokołowie Podlaskim

W czwartek, 24 lipca, na placu Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. Oprócz policjantów w tym dniu przyszło wielu zaproszonych gości, którzy z racji pełnionych funkcji w samorządach oraz innych instytucjach dbają o właściwy porządek prawny.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 209