Sokołów Podlaski

Dyrektor GOKiS w Sterdyni odwołana

Marianna Kobylińska została odwołana z funkcji dyrektora GOKiS i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sterdyni. Jak decyzję w tej sprawie uzasadnia wójt Grażyna Sikorska?

Marianna Kobylińska, która w wymiarze trzech czwartych etatu pełniła funkcję dyrektora GOKiS, a w jednej czwartej etatu - dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej 14 września została decyzją wójta odwołana z obu stanowisk. Powodów, jak wyjaśnia Grażyna Sikorska było kilka.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Rekord w Sokołowie Podlaskim pobity!

Resuscytację krążeniowo-oddechową w hali sportowej ZSW nr 1 prowadziło 150 osób, ponad dwa razy więcej niż przed rokiem. Ale nie tylko o statystyki w tej akcji chodziło…

16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji co roku w połowie października podejmowana jest próba bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem bicia rekordu jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która uczy młodzież w polskich szkołach, jak właściwie prowadzić akcję udzielania pierwszej pomocy. W Sokołowie Podlaskim włączyli się do niej ratownicy medyczni, szkoły, przedszkola, strażacy i policjanci.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sokołów: był magazyn, są 4 mieszkania

Cztery lokale socjalne powstały w świeżo wyremontowanym magazynie, stojącym w rejonie ulic Lipowej i Zaułek w Sokołowie Podlaskim. Zamieszkają tam m.in. rodziny z dziećmi.

Budynek przez lata straszył swoim wyglądem. Miasto Sokołów Podlaski opracowało koncepcję jego przebudowy i zmiany sposobu użytkowania na budynek mieszkalny - wielorodzinny.
- W ramach inwestycji powstały 4 lokale mieszkalne, z których każdy ma powierzchnię ok. 38 mkw i składa się z pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki. Na podłogach w pomieszczeniach mieszkalnych ułożono panele podłogowe, a w aneksach kuchennych terakotę – informuje Michał Janik z UM w Sokołowie Podlaskim. - Aneks kuchenny wyposażono w zlewozmywak z szafką oraz standardową kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym. Łazienki posiadają standardowe wyposażenie: kabinę prysznicową, miskę ustępową i umywalkę. Każdy z lokali posiada ogrzewanie centralne z kotłem elektrycznym oraz ciepłą wodę z ogrzewacza elektrycznego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nowiutki asfalt zamiast dziur

W piątek, 7 października, oddano do użytku drogę w miejscowości Kolonia Hołowienki w gminie Sabnie. Jak na otwarcie przystało, była wstęga i pokropek.

Długość przebudowanego odcinka wynosi 1215 m. Wykonano na nim nawierzchnię składającą się z dwóch warstw: wiążącej i ścieralnej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, proboszcz parafii Zembrów ks. dr Piotr Arbaszewski, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Sabnie Henryk Wdowiński oraz sołtys Justyna Danielak. Następnie droga została poświęcona. W spotkaniu udział wzięli też: radni, pracownicy urzędu gminy oraz mieszkańcy miejscowości.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wandale z parku Ogińskiego zatrzymani

Miały być „idiotoodporne” - bo zniszczenie 150-kilogramowego, betonowego kosza na śmieci wydaje się trudnym zadaniem. Ale sokołowscy wandale udowodnili, że zdewastować potrafią wszystko…

W nocy z 28 na 29 września w sokołowskim parku im. Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego przy ul. Lipowej nieznani sprawcy na celownik wzięli kosze na śmieci. Dwa kosze metalowe zostały zdewastowane, jeden wkład pogięto - przez co nie nadają się do dalszego użytku. Natomiast 4 betonowe kosze, z których każdy ważył 150 kg zniknęły. Prawdopodobnie zostały wrzucone do stawu, bo takie sytuacje już się zdarzały i wyciągnięcie ciężaru z wody było wyzwaniem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 374