Sterdyń: unijne pieniądze na rozbudowę i nowe miejsca pracy

Wkrótce rozpocznie się rozbudowa zabytkowego zespołu pałacowego w Sterdyni. Obiekt wzbogaci się o nowe zaplecze hotelowo-konferencyjno-gastronomiczne, a dotychczasowa baza zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 18,1 mln zł, z czego dotacja unijna to przeszło 7,3 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali w środę, 29 maja, członkowie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Wiesław Raboszuk oraz prezes zarządu spółki Pałacowe Centrum Konferencyjne Jan Pacewicz.
Kiedy obecny właściciel kupował w 1996 r. pałac, był on mocno zniszczony. Po latach i wielu inwestycjach, zabytek odzyskał dawny blask.
- Inwestycja, którą wkrótce rozpoczniemy, pozwoli nam stworzyć dodatkowe 140 miejsc hotelowych, powstanie też sala konferencyjna na ponad 300 osób. Do tej pory skupialiśmy się na działalności hotelowo-restauracyjnej, teraz chcemy mocniej zaangażować się w działalność kulturalną i m.in. stworzyć w Sterdyni muzeum – mówi prezes Jan Pacewicz.
Rozbudowa zespołu pałacowego w Sterdyni pozwoli stworzyć 15 nowych miejsc pracy.

BOŻENA GONTARZ
Więcej na ten temat w ŻS z 7 czerwca


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Tragedia na drodze. Dwie osoby nie żyją...

Kierujący hondą civic mieszkaniec Ceranowa i jego matka zginęli na miejscu w wypadku drogowym na trasie krajowej między Ceranowem a Sterdynią. Ranna została narzeczona kierowcy.

» Przegląd Małych Form Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim zaprasza na XIX Przegląd Małych Form Artystycznych, który odbędzie się 31 maja o godz. 10 w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

» Próbował uciec przed policją

Policjanci z sokołowskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę renault laguny, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i próbował uciec policjantom. Po krótkim pościgu ucieczka...

» I Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski

10 czerwca, dokładnie w 17. rocznicę wizyty apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie, odbędzie się I Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski. Motocykliści wyruszą z...

» Wolno, szybko, coraz szybciej

Pod takim hasłem 29 maja w Siedlcach i Sokołowie Podlaskim odbędą się koncerty z cyklu Smykofonia na Mazowszu. Uczestnicy spotkań wyruszą na majówkę przy dźwiękach trąbki i ksylofonu....

Komentarze  

 
+5 # Robert 2013-05-31 08:18
A nasza gwiazda marszałkowska znów podpisywała i przecinała!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # głos wolny 2013-06-01 19:10
...i a w dodatku towarzyszył jej satrapa sokołowski Iwan IV Groźny....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane