Sterdyń: unijne pieniądze na rozbudowę i nowe miejsca pracy

Wkrótce rozpocznie się rozbudowa zabytkowego zespołu pałacowego w Sterdyni. Obiekt wzbogaci się o nowe zaplecze hotelowo-konferencyjno-gastronomiczne, a dotychczasowa baza zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 18,1 mln zł, z czego dotacja unijna to przeszło 7,3 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali w środę, 29 maja, członkowie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Wiesław Raboszuk oraz prezes zarządu spółki Pałacowe Centrum Konferencyjne Jan Pacewicz.
Kiedy obecny właściciel kupował w 1996 r. pałac, był on mocno zniszczony. Po latach i wielu inwestycjach, zabytek odzyskał dawny blask.
- Inwestycja, którą wkrótce rozpoczniemy, pozwoli nam stworzyć dodatkowe 140 miejsc hotelowych, powstanie też sala konferencyjna na ponad 300 osób. Do tej pory skupialiśmy się na działalności hotelowo-restauracyjnej, teraz chcemy mocniej zaangażować się w działalność kulturalną i m.in. stworzyć w Sterdyni muzeum – mówi prezes Jan Pacewicz.
Rozbudowa zespołu pałacowego w Sterdyni pozwoli stworzyć 15 nowych miejsc pracy.

BOŻENA GONTARZ
Więcej na ten temat w ŻS z 7 czerwca


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Spotkanie z Irena Filipczuk

19 listopada Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim gościła poetkę i malarkę Irenę Filipczuk.Autorka zbiorów wierszy i ilustratorka urodziła się w...

» Recytowali wiersze patrona biblioteki

25 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego. Każdy ze zwycięzców eliminacji...

» Są po to, aby je rozwiązywać

Dla większości samorządów oczkiem w głowie jest budowa i remonty dróg. Wszak to one są wymiernym i najbardziej widocznym elementem kampanii wyborczych, to z obietnic dotyczących drogowych...

» Kabaret Skeczów Męczących w SOK

25 listopada na deskach sceny Sokołowskiego Ośrodka Kultury wystąpił Kabaret Skeczów Męczących. Panowie rozbawili sokołowską publiczność do łez!

» Bal Klubu Seniora

We wtorek, 24 listopada, o godz. 17 w sali weselnej „Forest” w Brzozowie na zabawie tanecznej bawili się członkowie sokołowskiego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

Komentarze  

 
+5 # Robert 2013-05-31 07:18
A nasza gwiazda marszałkowska znów podpisywała i przecinała!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # głos wolny 2013-06-01 18:10
...i a w dodatku towarzyszył jej satrapa sokołowski Iwan IV Groźny....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane