Czy teraz znajdzie się chętny na nocne i świąteczne dyżury?

Mazowiecki oddział NFZ ogłosił nowy konkurs na udzielanie świadczeń związanych z nocną i świąteczną opieką zdrowotną na terenie powiatu sokołowskiego. Do poprzedniego nikt się nie zgłosił.

Nocna i świąteczna pomoc lekarska - ambulatoryjna i wyjazdowa - to odrębny zakres świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej. Osoby ubezpieczone korzystają z niej bezpłatnie i bez skierowania. NiŚPL działa codziennie od godz. 18 do 8 rano następnego dnia. Pomoc uzyskać można w soboty i niedziele, a także w święta i inne wolne od pracy dni.
Mazowiecki Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił w czerwcu konkurs na świadczenie nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w powiecie sokołowskim. Powiat liczy 57 tysięcy mieszkańców. Według prawa na jego terenie powinny być dwa zespoły (drugi wg prawa przypada w powiecie, który ma ponad 50 tys. mieszkańców). Ale NFZ ogłosił konkurs tylko na jeden. Dlaczego?

- Dyrektor MOW NFZ, kierując się poziomem wykonania świadczeń na terenie powiatu sokołowskiego w roku poprzednim (średnia liczba porad ambulatoryjnych przypadająca na 1 lekarza w trakcie 14 godzinnego dyżuru, czyli od 18.00 do 8.00 rano dnia następnego, wynosi 26 – czyli ok. 2 pacjentów na godzinę, oraz od 1 do 2 wizyt domowych/dyżur) przyjął, że 1 zespół lekarsko-pielęgniarski zaspokoi potrzeby mieszkańców powiatu w zakresie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – informuje Piotr Kalinowski, zespołu rzecznika prasowego MOW NFZ.
Lekarze pracujący w NiŚPL wskazują, że od chwili przekazania prywatnym podmiotom prowadzenia ośrodków w Jabłonnie, Sabniach i Sterdyni liczba porad udzielanych przez nich systematycznie się zwiększa z powodu wprowadzenia zapisów i kolejki do lekarza rodzinnego. W związku z tym chory zamiast czekać 3-4 dni zgłasza do sokołowskiej NiŚPL.
Do czerwcowego konkursu na udzielanie świadczeń nikt się nie zgłosił. 3 lipca zostało ogłoszone nowe postępowanie konkursowe „w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, na obszarze powiatu sokołowskiego. Oferty mogą składać podmioty posiadające miejsce udzielania świadczeń na obszarze powiatu sokołowskiego, jak również – i to jest nowością w porównaniu z poprzednim postępowaniem - poza tym obszarem. Termin składania ofert upływa 17 lipca. Postępowanie ma zostać rozstrzygnięte do 29 lipca.
Czasu pozostało niewiele, bo nowy podmiot powinien zacząć świadczyć usługi od 1 sierpnia.

BG

O problemach z NiŚPL pisaliśmy tu:

http://www.zyciesiedleckie.pl/sokolow-podl/6248-jak-chce-nas-leczyc-nfz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Szpital w krajowej sieci

Przedstawiciele NFZ poinformowali samorządowców podczas konwentu starostów w Sterdyni, które szpitale na Mazowszu zostały ujęte w projekcie.

» Baza LPR w Sokołowie Podlaskim otwarta

W południe, 24 listopada, uroczyście zainaugurowała działalność Baza Śmigłowcowej Służby Ratowniczej HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim.Sokołowska baza nosi...

» Śmigłowiec LPR po raz pierwszy wylądował w sokołowskiej bazie!

Eurocopter EC 135, który stacjonować będzie w Bazie Śmigłowcowej HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim we wtorek, 22 listopada, dotarł na miejsce. To niezwykle droga...

» Smykofonia w Zwierzątkowie!

Zapraszamy rodziny wraz melomaluszkami (dziećmi 0-5 lat) na spotkania z muzyką klasyczną i nie tylko, w cyklu Smykofonia na Mazowszu w Siedlcach i Sokołowie Podlaskim.

» Sokołów: apel do NFZ podzielił radnych

Radni klubu PiS nie wzięli udziału w głosowaniu nad apelem do Narodowego Funduszu Zdrowia o wypłatę nadwykonań wypracowanych przez szpital w 2016 r. Jak podkreślali, zaprotestowali w ten...

Komentarze  

 
+4 # beata 2013-07-15 21:39
paranoja - weekend to ponad 100 pacjentów a nawet więcej a ja stoję na końcu kolejki i szlak mnie trzaska bo nie mam sił czekać i wić się z bólu i myśleć kogo wykiwać z pacjentów aby mnie przepościł , albo siąść w samochód i jechać do Siedlec , czy do Węgrowa bo znów mnie odeślą do Sokołowa, I co maja zrobić my pacjenci kiedy zabraknie NPL- U !!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # WACŁAW 2013-07-15 21:45
Byłem w Sokołowie w Npl - u w styczniową sobotę było chyba ze sto ludzi , dwóch lekarzy przyjmowało bez przerwy , pielęgniarki latały z góry w dól z badaniami , i robiły zastrzyki i rejestrowały , skąd te średnie statystyczne liczby pacjentów 26 ???? ale kpiny ,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marianna 2013-07-15 21:58
jestem starszą osobą i często korzystam z NPlu w Sokołowie(jeste m astmatyczką z chorym sercem) mieszkam sama dzieci daleko a samochodu nie mam.Pomoc wyjazdowa zawsze zawsze dociera szybko i skutecznie pomaga. Nie wiem co bym bez nich zrobiła.Co zrobię gdy nie będzie Nplu przy szpitalu w Sokołowie?przerażona czekającą mnie perspektywą posanowiłam zabrać głos iodwołać się do sumienia i poczucia przyzwoitość ludzi pracujących w NFZecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # młody gniewny 2013-07-15 22:11
nasi Urzędnicy !!!! z NFZ- u . co wy tu robicie !!!!,
czy powiat Sokołowski to zbyt mały na pańskie progi stolicy warszawy , ???
Czy my mieszkańcy powiatu ludności ponad 50 tyś. to niestety Polska ,, B ,, a może jeszcze niżej , inne Powiaty o niższej liczbie ludności , posiadają dwóch lekarzy i pielęgniarki . Czy Pani Prezes NFZ , potrafi egzekwować swoje przepisy . !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # dociekliwa 2013-07-15 22:31
Mam statystyczne pytanie z jakich miesięcy państwowy urzędnik Nfz -tu , wyliczył średnio przyjmowanych pacjentów na godzinę , byłam , widziałam , wyliczałam ,byłam 49 , dwóch lekarzy przyjmowało równocześnie, a kolejka za mną wciąż rosła , i rosła , ( to był marzec ) , może Pan urzędnik, liczył ,średnio z miesięcy wakacyjnych - ciekawe !!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # raczej nie 2013-07-18 12:31
Cytuję dociekliwa:
Mam statystyczne pytanie z jakich miesięcy państwowy urzędnik Nfz -tu , wyliczył średnio przyjmowanych pacjentów na godzinę , byłam , widziałam , wyliczałam ,byłam 49 , dwóch lekarzy przyjmowało równocześnie, a kolejka za mną wciąż rosła , i rosła , ( to był marzec ) , może Pan urzędnik, liczył ,średnio z miesięcy wakacyjnych - ciekawe !!!!!!!

Też nie. Ostatnio siedziałam w kolejce ponad godzinę, a przede mną był tłum chorych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane