Czy teraz znajdzie się chętny na nocne i świąteczne dyżury?

Mazowiecki oddział NFZ ogłosił nowy konkurs na udzielanie świadczeń związanych z nocną i świąteczną opieką zdrowotną na terenie powiatu sokołowskiego. Do poprzedniego nikt się nie zgłosił.

Nocna i świąteczna pomoc lekarska - ambulatoryjna i wyjazdowa - to odrębny zakres świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej. Osoby ubezpieczone korzystają z niej bezpłatnie i bez skierowania. NiŚPL działa codziennie od godz. 18 do 8 rano następnego dnia. Pomoc uzyskać można w soboty i niedziele, a także w święta i inne wolne od pracy dni.
Mazowiecki Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił w czerwcu konkurs na świadczenie nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w powiecie sokołowskim. Powiat liczy 57 tysięcy mieszkańców. Według prawa na jego terenie powinny być dwa zespoły (drugi wg prawa przypada w powiecie, który ma ponad 50 tys. mieszkańców). Ale NFZ ogłosił konkurs tylko na jeden. Dlaczego?

- Dyrektor MOW NFZ, kierując się poziomem wykonania świadczeń na terenie powiatu sokołowskiego w roku poprzednim (średnia liczba porad ambulatoryjnych przypadająca na 1 lekarza w trakcie 14 godzinnego dyżuru, czyli od 18.00 do 8.00 rano dnia następnego, wynosi 26 – czyli ok. 2 pacjentów na godzinę, oraz od 1 do 2 wizyt domowych/dyżur) przyjął, że 1 zespół lekarsko-pielęgniarski zaspokoi potrzeby mieszkańców powiatu w zakresie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – informuje Piotr Kalinowski, zespołu rzecznika prasowego MOW NFZ.
Lekarze pracujący w NiŚPL wskazują, że od chwili przekazania prywatnym podmiotom prowadzenia ośrodków w Jabłonnie, Sabniach i Sterdyni liczba porad udzielanych przez nich systematycznie się zwiększa z powodu wprowadzenia zapisów i kolejki do lekarza rodzinnego. W związku z tym chory zamiast czekać 3-4 dni zgłasza do sokołowskiej NiŚPL.
Do czerwcowego konkursu na udzielanie świadczeń nikt się nie zgłosił. 3 lipca zostało ogłoszone nowe postępowanie konkursowe „w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, na obszarze powiatu sokołowskiego. Oferty mogą składać podmioty posiadające miejsce udzielania świadczeń na obszarze powiatu sokołowskiego, jak również – i to jest nowością w porównaniu z poprzednim postępowaniem - poza tym obszarem. Termin składania ofert upływa 17 lipca. Postępowanie ma zostać rozstrzygnięte do 29 lipca.
Czasu pozostało niewiele, bo nowy podmiot powinien zacząć świadczyć usługi od 1 sierpnia.

BG

O problemach z NiŚPL pisaliśmy tu:

http://www.zyciesiedleckie.pl/sokolow-podl/6248-jak-chce-nas-leczyc-nfz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Policjo, zaglądaj tu częściej

Mieszkańcy domów położonych za sokołowską pływalną, obok zbudowanego kilka miesięcy temu skateparku za naszym pośrednictwem apelują, by w rejon ten częściej odwiedzały patrole…Na...

» Letni Koncert Disco Polo

Miasto Sokołów Podlaski oraz Sokołowski Ośrodek Kultury zapraszają na Letni Koncert Disco Polo w niedzielę 21 sierpnia.

» Większe bezpieczeństwo i może będzie taniej…

Przedstawiciele spółki PGE Energia Odnawialna, miasta Sokołów Podlaski i sokołowskiego PUIK-u zrobili pierwszy krok w kierunku stworzenia w mieście Lokalnego Klastra Energii. Jaki efekt ma dać...

» Z Woody Allenem i Trochę Jazzu w Duecie

W piątek, 12 sierpnia, w ramach Plenerowego Kina Letniego w Sokołowie Podlaskim zapraszamy na film „”O północy w Paryżu”. Film poprzedzi minikoncert z cyklu „Wieczorową Porą,” a...

» Okradł pacjentów, ukrył się pod świerkiem koło szpitala

Sokołowscy dzielnicowi zatrzymali mieszkańca gminy Kosów Lacki, który ukradł telefony pacjentom znajdującym się na oddziale szpitalnym. Dzięki sprawnym działaniom policjantów, niedługo po...

Komentarze  

 
+4 # beata 2013-07-15 21:39
paranoja - weekend to ponad 100 pacjentów a nawet więcej a ja stoję na końcu kolejki i szlak mnie trzaska bo nie mam sił czekać i wić się z bólu i myśleć kogo wykiwać z pacjentów aby mnie przepościł , albo siąść w samochód i jechać do Siedlec , czy do Węgrowa bo znów mnie odeślą do Sokołowa, I co maja zrobić my pacjenci kiedy zabraknie NPL- U !!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # WACŁAW 2013-07-15 21:45
Byłem w Sokołowie w Npl - u w styczniową sobotę było chyba ze sto ludzi , dwóch lekarzy przyjmowało bez przerwy , pielęgniarki latały z góry w dól z badaniami , i robiły zastrzyki i rejestrowały , skąd te średnie statystyczne liczby pacjentów 26 ???? ale kpiny ,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Marianna 2013-07-15 21:58
jestem starszą osobą i często korzystam z NPlu w Sokołowie(jeste m astmatyczką z chorym sercem) mieszkam sama dzieci daleko a samochodu nie mam.Pomoc wyjazdowa zawsze zawsze dociera szybko i skutecznie pomaga. Nie wiem co bym bez nich zrobiła.Co zrobię gdy nie będzie Nplu przy szpitalu w Sokołowie?przerażona czekającą mnie perspektywą posanowiłam zabrać głos iodwołać się do sumienia i poczucia przyzwoitość ludzi pracujących w NFZecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # młody gniewny 2013-07-15 22:11
nasi Urzędnicy !!!! z NFZ- u . co wy tu robicie !!!!,
czy powiat Sokołowski to zbyt mały na pańskie progi stolicy warszawy , ???
Czy my mieszkańcy powiatu ludności ponad 50 tyś. to niestety Polska ,, B ,, a może jeszcze niżej , inne Powiaty o niższej liczbie ludności , posiadają dwóch lekarzy i pielęgniarki . Czy Pani Prezes NFZ , potrafi egzekwować swoje przepisy . !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # dociekliwa 2013-07-15 22:31
Mam statystyczne pytanie z jakich miesięcy państwowy urzędnik Nfz -tu , wyliczył średnio przyjmowanych pacjentów na godzinę , byłam , widziałam , wyliczałam ,byłam 49 , dwóch lekarzy przyjmowało równocześnie, a kolejka za mną wciąż rosła , i rosła , ( to był marzec ) , może Pan urzędnik, liczył ,średnio z miesięcy wakacyjnych - ciekawe !!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # raczej nie 2013-07-18 12:31
Cytuję dociekliwa:
Mam statystyczne pytanie z jakich miesięcy państwowy urzędnik Nfz -tu , wyliczył średnio przyjmowanych pacjentów na godzinę , byłam , widziałam , wyliczałam ,byłam 49 , dwóch lekarzy przyjmowało równocześnie, a kolejka za mną wciąż rosła , i rosła , ( to był marzec ) , może Pan urzędnik, liczył ,średnio z miesięcy wakacyjnych - ciekawe !!!!!!!

Też nie. Ostatnio siedziałam w kolejce ponad godzinę, a przede mną był tłum chorych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane