Wielkie serce babci

Nie ma czasu dla siebie, nie przesypia nocy, całą dobę spędza przy łóżku nieuleczalnie chorego wnuka. Pani Elżbieta bezgranicznie poświęciła się 16-letniemu Damianowi, którym opiekuje się od urodzenia.

Damian cierpi na porażenie mózgowe. Nigdy w życiu nie chodził i nie mówił. Ma sparaliżowane nogi i ręce. Jest zdany na wielkie serce swojej babci.
Mama Damiana ma drugie dziecko. Mieszka z innym mężczyzną, a wszystkie obowiązki związane z opieką nad chłopcem spadły na panią Elżbietę. Kobieta nie załamuje się. Walczy o dobro wnuczka, bo ma nadzieję, że kiedyś zdarzy się cud. Pragnie nad życie, by chłopiec powiedział do niej „babciu” i sam usiadł.

Opiekuńcza babcia pozostawiona sama sobie musi uporać się z wieloma problemami na co dzień. Kobiecie ciągle brakuje pieniędzy na utrzymanie wnuczka. (…)
- Czasem nie mam już na to wszystko siły - opowiada babcia Damiana. - Wnuk jest po prostu roślinką, o którą trzeba dbać w dzień i w nocy. Miałam nadzieję, że kiedyś wstanie, jednak lekarze powiedzieli, że jego los jest już przesądzony. Nie mam co się łudzić, że będzie mówił lub chodził. Nie opuszczę wnuczka nigdy, mimo złych informacji. Damian musi utrzymywać odpowiednią dietę, a to kolejny kolosalny wydatek. (…) Bardzo pragnę żeby znalazł się ktoś i pomógł mi kupić łóżko i pampersy - dodaje.

 

Wszystkim, którzy chcieliby pomóc kobiecie podajemy konto, na które można wpłacać pieniądze: 74922100000013563030000010 z dopiskiem "pomoc Damianowi".

ANDRZEJ WOŹNIAK
Cały tekst w papierowym wydaniu ŻS z 11 października

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Sokołowie

W niedzielę, 1 marca, w Sokołowie Podlaskim odbędą się uroczystości z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

» Dlaczego tak szybko pozbył się majątku?

Dwaj policjanci wysłani 1 października, by zatrzymać pijanego kierowcę z powiatu sokołowskiego swoje zadanie wykonali. Sławomir W. stracił prawo jazdy. Jednak dwa dni później u notariusza...

» Gałczyński inaczej

Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim zaprasza na koncert poezji śpiewanej.

» Cassi w „Szarej” i „Rolniku”

Nietypowy gość odwiedził dzisiaj uczniów dwóch sokołowskich szkół ponadgimnazjalnych – Zespołu Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim i Centrum...

» Pierwsza na Mazowszu

W ogłaszanym corocznie przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP konkursie na Strażaka Roku Województwa Mazowieckiego najwyższy laur za rok 2014...

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane