Wielkie serce babci

Nie ma czasu dla siebie, nie przesypia nocy, całą dobę spędza przy łóżku nieuleczalnie chorego wnuka. Pani Elżbieta bezgranicznie poświęciła się 16-letniemu Damianowi, którym opiekuje się od urodzenia.

Damian cierpi na porażenie mózgowe. Nigdy w życiu nie chodził i nie mówił. Ma sparaliżowane nogi i ręce. Jest zdany na wielkie serce swojej babci.
Mama Damiana ma drugie dziecko. Mieszka z innym mężczyzną, a wszystkie obowiązki związane z opieką nad chłopcem spadły na panią Elżbietę. Kobieta nie załamuje się. Walczy o dobro wnuczka, bo ma nadzieję, że kiedyś zdarzy się cud. Pragnie nad życie, by chłopiec powiedział do niej „babciu” i sam usiadł.

Opiekuńcza babcia pozostawiona sama sobie musi uporać się z wieloma problemami na co dzień. Kobiecie ciągle brakuje pieniędzy na utrzymanie wnuczka. (…)
- Czasem nie mam już na to wszystko siły - opowiada babcia Damiana. - Wnuk jest po prostu roślinką, o którą trzeba dbać w dzień i w nocy. Miałam nadzieję, że kiedyś wstanie, jednak lekarze powiedzieli, że jego los jest już przesądzony. Nie mam co się łudzić, że będzie mówił lub chodził. Nie opuszczę wnuczka nigdy, mimo złych informacji. Damian musi utrzymywać odpowiednią dietę, a to kolejny kolosalny wydatek. (…) Bardzo pragnę żeby znalazł się ktoś i pomógł mi kupić łóżko i pampersy - dodaje.

 

Wszystkim, którzy chcieliby pomóc kobiecie podajemy konto, na które można wpłacać pieniądze: 74922100000013563030000010 z dopiskiem "pomoc Damianowi".

ANDRZEJ WOŹNIAK
Cały tekst w papierowym wydaniu ŻS z 11 października

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Kabaret Skeczów Męczących w SOK

25 listopada na deskach sceny Sokołowskiego Ośrodka Kultury wystąpił Kabaret Skeczów Męczących. Panowie rozbawili sokołowską publiczność do łez!

» Bal Klubu Seniora

We wtorek, 24 listopada, o godz. 17 w sali weselnej „Forest” w Brzozowie na zabawie tanecznej bawili się członkowie sokołowskiego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

» Siedleckie placówki opiekuńcze świętowały

20 listopada w Siedlcach odbyły się jubileusze 25-lecia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz 15-lecia Domu Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami”.Jubileusz rozpoczął się uroczystą mszą...

» Potrącenie pieszego przy szkole

Pisk opon, uderzenie i akcja ratowania życia ucznia szkoły, który przechodził na drugą stronę jezdni. Tragedii na drodze przypatrywały się tłumy kolegów i koleżanek ze szkoły. Na...

» Komornik zajął krowy za alimenty

Komornik z Sokołowa Podlaskiego zajęła 8 sztuk bydła, pieniądze z konta i 2 pługi panu Sławomirowi z Nowej Maliszewy. Wartość zabranych zwierząt i rzeczy czterokrotnie przewyższa dług,...

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane