Wielkie serce babci

Nie ma czasu dla siebie, nie przesypia nocy, całą dobę spędza przy łóżku nieuleczalnie chorego wnuka. Pani Elżbieta bezgranicznie poświęciła się 16-letniemu Damianowi, którym opiekuje się od urodzenia.

Damian cierpi na porażenie mózgowe. Nigdy w życiu nie chodził i nie mówił. Ma sparaliżowane nogi i ręce. Jest zdany na wielkie serce swojej babci.
Mama Damiana ma drugie dziecko. Mieszka z innym mężczyzną, a wszystkie obowiązki związane z opieką nad chłopcem spadły na panią Elżbietę. Kobieta nie załamuje się. Walczy o dobro wnuczka, bo ma nadzieję, że kiedyś zdarzy się cud. Pragnie nad życie, by chłopiec powiedział do niej „babciu” i sam usiadł.

Opiekuńcza babcia pozostawiona sama sobie musi uporać się z wieloma problemami na co dzień. Kobiecie ciągle brakuje pieniędzy na utrzymanie wnuczka. (…)
- Czasem nie mam już na to wszystko siły - opowiada babcia Damiana. - Wnuk jest po prostu roślinką, o którą trzeba dbać w dzień i w nocy. Miałam nadzieję, że kiedyś wstanie, jednak lekarze powiedzieli, że jego los jest już przesądzony. Nie mam co się łudzić, że będzie mówił lub chodził. Nie opuszczę wnuczka nigdy, mimo złych informacji. Damian musi utrzymywać odpowiednią dietę, a to kolejny kolosalny wydatek. (…) Bardzo pragnę żeby znalazł się ktoś i pomógł mi kupić łóżko i pampersy - dodaje.

 

Wszystkim, którzy chcieliby pomóc kobiecie podajemy konto, na które można wpłacać pieniądze: 74922100000013563030000010 z dopiskiem "pomoc Damianowi".

ANDRZEJ WOŹNIAK
Cały tekst w papierowym wydaniu ŻS z 11 października

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Nowe czarne punkty nad wodą

Jak pokazują policyjne statystyki, wakacje to czas, kiedy dochodzi do największej liczby utonięć. Tylko w ubiegłym roku na terenie całego Mazowsza doszło do 63 tego typu zdarzeń. Dlatego aby...

» W małym kinie

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl muzyczny pt. „W małym kinie" w wykonaniu grupy wokalnej Voci Cantati i zespołu Manufaktura Dźwięków.

» Otwarcie wystawy członków Koła Plastycznego

22 czerwca o godz. 17 w Galerii „Dom” Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy uczniów z pracowni plastycznej SOK. To zwieńczenie całorocznej pracy młodych ludzi...

» Podsumują rok

21 czerwca o godz. 16:30 w sali widowiskowej SOK odbędzie się koncert podsumowujący rok artystyczny w grupach tanecznych i teatralnych działających w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

» Sokołowski policjant wicemistrzem Polski

Post. Jakub Puchała, policjant pracujący w Posterunku Policji w Kosowie Lackim, został wicemistrzem Polski w IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Tegoroczne mistrzostwa...

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane