Wielkie serce babci

Nie ma czasu dla siebie, nie przesypia nocy, całą dobę spędza przy łóżku nieuleczalnie chorego wnuka. Pani Elżbieta bezgranicznie poświęciła się 16-letniemu Damianowi, którym opiekuje się od urodzenia.

Damian cierpi na porażenie mózgowe. Nigdy w życiu nie chodził i nie mówił. Ma sparaliżowane nogi i ręce. Jest zdany na wielkie serce swojej babci.
Mama Damiana ma drugie dziecko. Mieszka z innym mężczyzną, a wszystkie obowiązki związane z opieką nad chłopcem spadły na panią Elżbietę. Kobieta nie załamuje się. Walczy o dobro wnuczka, bo ma nadzieję, że kiedyś zdarzy się cud. Pragnie nad życie, by chłopiec powiedział do niej „babciu” i sam usiadł.

Opiekuńcza babcia pozostawiona sama sobie musi uporać się z wieloma problemami na co dzień. Kobiecie ciągle brakuje pieniędzy na utrzymanie wnuczka. (…)
- Czasem nie mam już na to wszystko siły - opowiada babcia Damiana. - Wnuk jest po prostu roślinką, o którą trzeba dbać w dzień i w nocy. Miałam nadzieję, że kiedyś wstanie, jednak lekarze powiedzieli, że jego los jest już przesądzony. Nie mam co się łudzić, że będzie mówił lub chodził. Nie opuszczę wnuczka nigdy, mimo złych informacji. Damian musi utrzymywać odpowiednią dietę, a to kolejny kolosalny wydatek. (…) Bardzo pragnę żeby znalazł się ktoś i pomógł mi kupić łóżko i pampersy - dodaje.

 

Wszystkim, którzy chcieliby pomóc kobiecie podajemy konto, na które można wpłacać pieniądze: 74922100000013563030000010 z dopiskiem "pomoc Damianowi".

ANDRZEJ WOŹNIAK
Cały tekst w papierowym wydaniu ŻS z 11 października

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Okradał kościoły – trafił do więzienia

Kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca Sokołowa Podlaskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzieże z sokołowskich kościołów. Za jedną z nich trafił na rok do zakładu karnego.

» Inwestycje dla bezpieczeństwa

Za kilka dni rozpocznie się rok szkolny. Już widzimy zwiększony ruch na drodze i w rejonie sklepów. Policjanci dbają, aby na drodze było jeszcze bezpieczniej. Dzięki współpracy samorządów...

» Dwie osoby w szpitalu po wypadku w Żanecinie

Dwie osoby trafiły do szpitali po zderzeniu trzech pojazdów w Żanecinie na drodze krajowej nr 63. Przez blisko trzy godziny ruch na drodze był zablokowany. Pomagający policjantom strażacy...

» Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powstanie w Sokołowie Podlaskim

Obsługiwać będzie teren w promieniu ok. 100 km od miasta. Uchwałę o przejęciu terenu pod jej lokalizację na sesji 27 sierpnia mają przyjąć radni powiatowi.W związku z trwającym...

» Faworyci górą

Początek sezonu w siedleckiej okręgówce rozpoczął się zgodnie z przedsezonowymi typowaniami. Już po dwóch kolejkach duet liderów stworzyły: Pogoń II Siedlce i Podlasie Sokołów Podlaski.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane