Awarie prądu: najgorzej w okolicach Sokołowa Podlaskiego

W wyniku intensywnych opadów śniegu i obciążeń linii energetycznej na Mazowszu w piątkowe południe wyłączonych było 199 podstacji energetycznych. Jeszcze ponad 5,8 tys. odbiorców pozostaje pozbawionych prądu. Awarie są usuwane przez służby energetyczne.

Z informacji zebranych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że najwięcej odbiorców pozbawionych jest prądu w okolicach Sokołowa Podlaskiego - 2200 oraz Siedlec – 1113. Uszkodzeniu uległo odpowiednio 69 i 40 podstacji energetycznych. Ograniczenie w dystrybucji energii elektrycznej obejmuje także rejony: Garwolina (611), Wyszkowa (648), Radomia (210), Kozienic (140) i Zwolenia oraz Lipska (925).
W październiku ubiegłego roku gwałtowne opady śniegu spowodowały uszkodzenia linii energetycznych. Na Mazowszu ok. 70 tys. odbiorców nie miało zasilania. Braki w dostawie prądu odnotowano także w województwach: dolnośląskim, łódzkim, opolskim i podlaskim.
We wrześniu 2012 r. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki podpisał porozumienie z przedstawicielami dziesięciu spółek energetycznych. Zgodnie z nim spółki energetyczne informują WCZK o awariach energetycznych.

IVETTA BIAŁY
Rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Sesja gminy Siedlce

Trwa sesja rady gminy Siedlce. Przewodnicząca na wstępie określiła ją jako historyczną. A to z uwagi na „cyfryzację” - przed każdym z radnych pojawił się laptop. Istotnym punktem sesji...

» Siedlce – kino Helios zaprasza

Repertuar na 30 września - 6 października (piątek - czwartek).

» Czarny charakter

Podopieczni Roberta Parzonki pomimo poważnych osłabień kadrowych poradzili sobie z solidnie wzmocnionymi rezerwami siedleckiej Pogoni.

» Konkurs ekologiczny "Energia ze słońca"

Zgłoszenia tylko do 7 października, czekają atrakcyjne nagrody.

» Przystanek PaT w Sokołowie 1 i 2 października

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc objęła patronatem V Mazowiecki Regionalny Przystanek PaT. To znak, że to ważne dla młodzieży wydarzenie, jest również ważne dla osób pełniących kluczowe...

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane