Awarie prądu: najgorzej w okolicach Sokołowa Podlaskiego

W wyniku intensywnych opadów śniegu i obciążeń linii energetycznej na Mazowszu w piątkowe południe wyłączonych było 199 podstacji energetycznych. Jeszcze ponad 5,8 tys. odbiorców pozostaje pozbawionych prądu. Awarie są usuwane przez służby energetyczne.

Z informacji zebranych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że najwięcej odbiorców pozbawionych jest prądu w okolicach Sokołowa Podlaskiego - 2200 oraz Siedlec – 1113. Uszkodzeniu uległo odpowiednio 69 i 40 podstacji energetycznych. Ograniczenie w dystrybucji energii elektrycznej obejmuje także rejony: Garwolina (611), Wyszkowa (648), Radomia (210), Kozienic (140) i Zwolenia oraz Lipska (925).
W październiku ubiegłego roku gwałtowne opady śniegu spowodowały uszkodzenia linii energetycznych. Na Mazowszu ok. 70 tys. odbiorców nie miało zasilania. Braki w dostawie prądu odnotowano także w województwach: dolnośląskim, łódzkim, opolskim i podlaskim.
We wrześniu 2012 r. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki podpisał porozumienie z przedstawicielami dziesięciu spółek energetycznych. Zgodnie z nim spółki energetyczne informują WCZK o awariach energetycznych.

IVETTA BIAŁY
Rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Mecz rundy

W niedzielę w Siedlcach przy obecności kamer Orange Sport dojdzie do starcia Pogoni Siedlce i Widzewa Łódź.Pogoń Siedlce – Widzew Łódź – mecz, na który czekano od momentu awansu...

» Euroliga w Siedlcach

W sobotę, 25 października, o godz. 17 MKK Siedlce zagra na własnym parkiecie z Energą Toruń.Po zaciętym boju z najlepszą drużyną w Polsce, jaką jest bez wątpienia Wisła Kraków, na...

» Działania „Trzeźwy poranek”

W środę, 22 października, policjanci z siedleckiej komendy przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

» Papierosy w samochodzie i domu

Blisko pół tysiąca paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy oraz krajankę tytoniową ujawnili sokołowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami siedleckiego Zespołu Zadaniowego Izby...

» Uszkodził maskę w bmw

Za przestępstwo uszkodzenia mienia odpowie w najbliższym czasie 48-letni siedlczanin, który umyślnie poprzez porysowanie powłoki lakierniczej uszkodził przednią maskę w samochodzie bmw.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane