Awarie prądu: najgorzej w okolicach Sokołowa Podlaskiego

W wyniku intensywnych opadów śniegu i obciążeń linii energetycznej na Mazowszu w piątkowe południe wyłączonych było 199 podstacji energetycznych. Jeszcze ponad 5,8 tys. odbiorców pozostaje pozbawionych prądu. Awarie są usuwane przez służby energetyczne.

Z informacji zebranych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że najwięcej odbiorców pozbawionych jest prądu w okolicach Sokołowa Podlaskiego - 2200 oraz Siedlec – 1113. Uszkodzeniu uległo odpowiednio 69 i 40 podstacji energetycznych. Ograniczenie w dystrybucji energii elektrycznej obejmuje także rejony: Garwolina (611), Wyszkowa (648), Radomia (210), Kozienic (140) i Zwolenia oraz Lipska (925).
W październiku ubiegłego roku gwałtowne opady śniegu spowodowały uszkodzenia linii energetycznych. Na Mazowszu ok. 70 tys. odbiorców nie miało zasilania. Braki w dostawie prądu odnotowano także w województwach: dolnośląskim, łódzkim, opolskim i podlaskim.
We wrześniu 2012 r. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki podpisał porozumienie z przedstawicielami dziesięciu spółek energetycznych. Zgodnie z nim spółki energetyczne informują WCZK o awariach energetycznych.

IVETTA BIAŁY
Rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Bez konserwantów

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na „Piosenki bez konserwantów”. Podczas tego jesiennego koncertu wystąpią artyści związani z Grupą Piosenki Poetyckiej prowadzonej przez...

» Inauguracja ze Stanisławą Celińską

W środę, 7 października, w sali widowiskowej „Podlasie” MOK odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dla słuchaczy i...

» Wojciech Pszoniak w monodramie „Belfer”

We wtorek, 13 października, o godz. 19:00 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce będzie można zobaczyć monodram „Belfer” w mistrzowskim wykonaniu Wojciecha Pszoniaka.

» Pogoń zagra z przyjaciółmi

Dzień po ligowym meczu z GKS Bełchatów, piłkarze Pogoni Siedlce zmierzą się w charytatywnym meczu z drużyną przyjaciół i sponsorów.

» Dachował pod Kisielanami

W czwartek, 1 października, po południu w Kisielanach Kucach na trasie Siedlce - Węgrów dachował samochód osobowy. Trzy osoby podróżujące samochodem, w tym dziecko, trafiły do szpitala.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane