Awarie prądu: najgorzej w okolicach Sokołowa Podlaskiego

W wyniku intensywnych opadów śniegu i obciążeń linii energetycznej na Mazowszu w piątkowe południe wyłączonych było 199 podstacji energetycznych. Jeszcze ponad 5,8 tys. odbiorców pozostaje pozbawionych prądu. Awarie są usuwane przez służby energetyczne.

Z informacji zebranych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że najwięcej odbiorców pozbawionych jest prądu w okolicach Sokołowa Podlaskiego - 2200 oraz Siedlec – 1113. Uszkodzeniu uległo odpowiednio 69 i 40 podstacji energetycznych. Ograniczenie w dystrybucji energii elektrycznej obejmuje także rejony: Garwolina (611), Wyszkowa (648), Radomia (210), Kozienic (140) i Zwolenia oraz Lipska (925).
W październiku ubiegłego roku gwałtowne opady śniegu spowodowały uszkodzenia linii energetycznych. Na Mazowszu ok. 70 tys. odbiorców nie miało zasilania. Braki w dostawie prądu odnotowano także w województwach: dolnośląskim, łódzkim, opolskim i podlaskim.
We wrześniu 2012 r. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki podpisał porozumienie z przedstawicielami dziesięciu spółek energetycznych. Zgodnie z nim spółki energetyczne informują WCZK o awariach energetycznych.

IVETTA BIAŁY
Rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» W hołdzie Janowi Pawłowi II

25 kwietnia o godz. 17 w sali widowiskowej „Podlasie” w Siedlcach odbędzie się koncert Zespołu Artystycznego „Seniorynki” pod hasłem „Ojcze Święty, pamiętamy! Hołd Świętemu Janowi...

» Ósmy sezon Wieczorów Muzycznych

W niedzielę, 26 kwietnia, rozpocznie się ósmy sezon Wieczorów Muzycznych przy organach Wagnera w Siedlcach. Na inaugurację wystąpi niemiecki organista z Dusseldorfu Heiner Grasst.

» Kobieta zginęła, dziecko w szpitalu

24 kwietnia, około godz. 7 w Przewozie Nurskim w gminie Ceranów na drodze krajowej nr 63 doszło do zderzenia fiata cinquecento i dostawczego fiata ducato. W wyniku wypadku zginęła kobieta...

» Echo wspomnień

Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach zaprasza na wieczór poezji Danuty Waliszewskiej i Jarosława Wolańskiego.

» Majowe święta w Siedlcach

Siedlce uczczą 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości centralne zaplanowano na skwerze gen. Tadeusza Kościuszki. Odbędą się także wydarzenia towarzyszące.Program...

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane