Znaleźli dwie samoróbki i amunicję

Policjanci z Komisariatu Policji w Mokobodach podczas przeszukania posesji 37-letniego mieszkańca miejscowości Bojmie w gminie Kotuń znaleźli na niej nielegalny arsenał. Za posiadanie i wytwarzanie broni bez pozwolenia sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 26 sierpnia, podczas przeszukania jednej z posesji w m. Bojmie (gm. Kotuń) policjanci z KP w Mokobodach oraz z Wydziału Kryminalnego KMP w Siedlcach ujawnili na niej nielegalny arsenał. Jego właściciel, którym jest 37-letni mieszkaniec ww. miejscowości, posiadał dwie jednostki broni długiej, tzw. „samoróbki”, dwie jednostki broni krótkiej gazowej oraz 48 sztuk amunicji różnego kalibru. Posiadacz arsenału został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za nielegalne posiadania i wytwarzanie broni mężczyźnie grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom Jerzy Długosz
KMP Siedlce

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Jan Paweł II – Patron Rodziny

Pod takim hasłem 11 października obchodzić będziemy XV Dzień Papieski. Uroczystości z tej okazji odbędą się także w Siedlcach.

» Siedlce znane i nieznane

7 października w Akademickiej Galerii Fotografii przy ulicy Sienkiewicza w budynku Wydziału Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się wernisaż czterech wystaw...

» Zatrzymany z marihuaną

Policjanci Wydziału Kryminalnego siedleckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 33-letniego mężczyznę, u którego ujawniono 265 gramów marihuany.

» Jazdę zakończył w witrynie sklepu

32-letni siedlczanin kierujący samochodem pod wpływem alkoholu na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Świętojańskiej utracił panowanie na autem i uderzył w witrynę sklepu.

» Kradli i wpadli

Siedleccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku ze sprawą kradzieży akumulatorów i paliwa na terenie dwóch firm transportowych.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane