Oszust z Irlandii trafił prosto do aresztu

Irlandzka policja zatrzymała i przekazała polskimi organom ścigania Pieere'a E. Kameruńczyk z trzema rodakami oszukał na 100 tys. euro mieszkankę Wilgi. Kobieta uwierzyła, że czarnoskórzy goście z Afryki potrafią przemienić czarną folię w pieniądze.

Kameruńczycy byli od sierpnia 2008 roku poszukiwani przez garwolińska prokuraturę. Za oszustami wydano później europejski list gończy. Na trop jednego z mężczyzn trafiła policja w Irlandii.

Na początku roku Pierre E. został przetransportowany do Polski. - Prokurator Rejonowy w Garwolinie wystąpił do miejscowego sądu o przedłużenie czasu trwania tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku w tym przedmiocie i przedłużył izolacyjny środek zapobiegawczy do 3 kwietnia - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.

Obecnie prokuratura w Garwolinie wykonuje czynności procesowe związane z udziałem Pierre E. w oszustwie na terenie Wilgi. Pozostała trójka obywateli Kamerunu jest nadal poszukiwana na terytorium Unii Europejskiej. W 2008 roku czarnoskórzy przekonali właścicielkę zakładu obuwniczego w Wildze do przekazania im 100 tys. euro. Banknoty miały posłużyć Kameruńczykom do "przemiany" czarnej folii, polanej specjalnym preparatem, w prawdziwe banknoty o nominale 100 euro.

Łukasz Korycki

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Krzysztof Bosak spotka się z garwolińskimi wyborcami

Kandydat Ruchu Narodowego spotka się dziś, 2 września z mieszkańcami Garwolina.Spotkanie odbędzie się w sali OSP Garwolin przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 5.

» Spotkanie z Dariuszem Jaszczukiem

Jutro odbędzie się spotkanie z kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach uzupełniających do senatu. Dariusz Jaszczuk odwiedzi Garwolin w we wtorek, 2 września.

» Jarosław Kaczyński w Garwolinie

Prezes PiS ponownie odwiedził Garwolin.Przypomnijmy, że ostatnia wizyta byłego premiera w grodzie nad Wilgą odbyła się w maju podczas Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Tym...

» Czy Garwolin zna angielski?

Będzie się można o tym przekonać już 14 września podczas Wielkiego Testu Języka Angielskiego.Siedemdziesiąt miast w kraju, a wśród nich Garwolin. Kilka tysięcy osób, a wśród nich...

» 75 rocznica bombardowania Garwolina

8 września w Garwolinie zaczęła się wojna. W tym roku mija 75. rocznica wybuchu II wojny światowej i bombardowania Garwolina. Na obchody zaprasza Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Burmistrz...

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane