Udana inauguracja Awenty. Beniaminek bez szans

20:42, 25.03.2017 ROBO/foto: Daniel Strzaliński

W pierwszej kolejce Ekstraligi rugby Awenta Pogoń Siedlce pokonała na własnym boisku KS Budowlanych Łódź 41:0. Po dziesięć punktów dla podopiecznych Andrzeja Kozaka  zdobyli Tomasz Biernacki i Mateusz Lament.

Aspirująca do medalu Awenta Pogoń Siedlce przystępowała do starcia z beniaminkiem w roli zdecydowanego faworyta. Przewidywania przedmeczowe znalazły swoje potwierdzenie na placu gry. Od pierwszych minut gospodarze dominowali nad rywalami i już do przerwy wypracowali sobie dużą przewagę. Prowadzenie 24:0 pozwalało kontrolować boiskowe wydarzenia w drugiej połowie w której zawodnicy z Siedlec dokończyli dzieła. W następnej kolejce Awenta zagra na wyjeździe z Arką Gdynia. Początek spotkania 1 kwietnia o 13.

Awenta Pogoń Siedlce – KS Budowlani Łódź 41:0 (24:0)

Punkty: Tomasz Biernacki 10, Mateusz Lament 10, Daniel Gdula 9, Maciej Panasiuk 5, Michał Węzka 5, Rafał Janeczko 2

Pogoń:  Wierzejski, (R. Biernacki), Chróściel,Tokarski (Zając), Dybowski (D.Rajewski), Mirosz(Łódzki), Muszyński, Antoszczuk (Krasuski), Panasiuk, Trybus (Janeczko),Gdula, T. Biernacki, Rokicki, Węzka, Lament, (Dąbrowski),P.Rajewski (Dudek).

(ROBO/foto: Daniel Strzaliński)