Mecz na szczycie dla Mazovii

10:11, 10.04.2017 P.K

Drużyna Roberta Gójskiego zaprezentowała dwa oblicza. Do 60 minuty grała z rozmachem, dominowała nad rywalem i była zmuszona do ponoszenia wysiłków w obronie. Ostatnie pół godziny należało do MKS, który po czerwonej kartce Sebastiana Kaczyńskiego kończył w przewadze. Gości z Ciechanowa stać było jedynie na kontaktowe (czy też honorowe trafienie).

W 5 minucie piłka zacentrowana przez Łukasza Puciłowskiego z rzutu rożnego minęła kilku zawodników w polu karnym, by spaść pod nogi Jewhena Romanowa. Ukrainiec był zaskoczony i znacznie przestrzelił z kilku metrów. W 10 minucie ani Michał Bondara, ani Kaczyński nie zdążyli zamknąć akcji Romanowa. W 22 minucie Maza dopięła swego. Dominik Lemanek zagrał ręką na granicy pola karnego po centrze Daniela Smugi. Jedenastkę na bramkę zamienił Romanow. Chwilę później popularny Żenia powinien powiększyć swój dorobek, ale nie zdołał na raty pokonać Bartłomieja Folca. Ta sztuka udała mu się w 31 minucie, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W końcówce pierwszej połowy Mazovia powiększyła swoje prowadzenie. Puciłowski strzelił gola Bondarą, a właściwie przy pomocy jego klatki piersiowej. Po drodze do siatki piłka odbiła się od poprzeczki.

MKS mógł wrócić do gry w 47 minucie, ale trafienie Kamila Żylskiego nie zostało uznane przez sędziów. Po godzinie gry Włodzimierz Lisiewicz efektownie obronił uderzenie Lemanka z rzutu wolnego, lecz przy dobitce Bartosza Mroczka był bezradny. Drużyna Piotra Dziewickiego zwietrzyła szansę na remis, jednak nie była w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy. Ciechanowianie próbowali różnymi sposobami dojść do sytuacji strzałowych, jednak Maza grała mądrze. Nie można tego powiedzieć o Kaczyńskim, który w 79 minucie wyleciał z boiska. Skrzydłowy mińszczan mógł uniknąć obu żółtych kartek, ponieważ obejrzał je za symulowanie i ostry faul na połowie gości. Maza wygrała 2:1 i kontynuuje pościg za liderem z Grodziska Mazowieckiego.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - MKS Ciechanów 2:1 (2:0)

Bramki: Jewhen Romanow 22 k, Michał Bondara 42 - Bartosz Mroczek 60

Mazovia: 1. Włodzimierz Lisiewicz - 18. Dawid Matak (76, 7. Piotr Sobótka), 4. Alan Grabek, 14. Jarosław Krajewski, 77. Daniel Żurawski - 16. Jewhen Romanow, 17. Łukasz Puciłowski (89, 9. Marcin Kowalczyk), 6. Karol Nojszewski, 21. Daniel Smuga, 15. Sebastian Kaczyński - 19. Michał Bondara (66, 11. Rafał Słowik)

MKS Ciechanów: 83. Bartłomiej Folc - 11. Kamil Olszewski, 2. Łukasz Nawotczyński, 23. Marcin Podsiadlik, 5. Nazar Litun - 19. Konrad Cichowski (81, 20. Mateusz Matusiak), 7. Paweł Nowotka, 77. Dominik Lemanek, 6. Daniel Witak (39, 15. Bartosz Mroczek), 14. Marcin Kruczyk - 99. Kamil Żylski

Żółte kartki: Sebastian Kaczyński 44, 79, Łukasz Puciłowski 45+1, Jarosław Krajewski 76 - Dominik Lemanek 68

Czerwona kartka: Sebastian Kaczyński 79 (za drugą żółtą)