Pogoń II Siedlce znalazła sposób na Mazovię Mińsk Mazowiecki

14:27, 30.04.2017 Kamil Sulej

Pogoń II Siedlce wzmocniona posiłkami z pierwszej drużyny wygrała 2:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego w dwóch poprzednich pojedynkach w trwającym sezonie - ligowym i pucharowym - ponieśli porażki. Siedlczanie wyciągnęli z nich wnioski i wreszcie znaleźli sposób na ogranie walczących o najwyższe cele mińszczan.

W 2 minucie Patryk Ciulak nieudanie główkował po centrze Łukasza Wójcika. Mazovia próbowała odgryźć się po seryjnie bitych stałych fragmentach gry. Dośrodkowania Łukasza Puciłowskiego nie sprawiały jednak problemów siedleckiej defensywie. Po kwadransie gry Marcin Burkhardt trafił w słupek po dograniu Bartosza Karczmarka. Piłka odbita przez Włodzimierza Lisiewicza przeturlała się po linii bramkowej i wyszła poza boisko. W 28 minucie Daniel Dybiec umieścił piłkę w siatce gości, ale sędzia dostrzegł spalonego. Po stronie Mazy swoich sił próbowali Sebastian Kaczyński i Daniel Smuga.

Kluczowy dla losów meczu okazał się pierwszy kwadrans drugiej połowy. W 48 minucie Piotr Kurbiel trafił w słupek, a ze skuteczną dobitką podążył Ciulak. Po zdobytej bramce siedlczanie zrobili kołyskę na cześć nowo narodzonego dziecka Wójcika. Mazovia rzuciła się od odrabiania strat. Przemysław Frąckowiak znakomicie poradził sobie z uderzeniami Rafała Słowika i Michała Bondary. W 57 minucie na placu gry zameldował się Paweł Łydkowski, a chwilę później powędrował do szatni po bezmyślnym i bezpardonowym ataku na Puciłowskiego. Mińszczanie nie wykorzystali gry w przewadze. W 68 minucie Robert Janicki obsłużył Kurbiela, który strzałem z głowy pokonał Lisiewicza. W końcówce Mazovia była bliższa straty trzeciej niż zdobycia pierwszej bramki.

W 29 kolejce Pogoń II otrzyma trzy punkty za mecz z Tęczą, natomiast Mazovia podejmie Błękitnych Raciąż.

30.04.17, 11:00 - Siedlce

IV liga: Pogoń II Siedlce - Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:0 (0:0)

Bramki: Ciulak 48, Kurbiel 68

Pogoń II: Frąckowiak - S. Krawczyk, Dybiec, Panufnik, Wójcik - Ciulak, Burkhardt (90+2 Zin), Janicki (89 Szcześniak), Karczmarek (57 Łydkowski), Barciak - Kurbiel

Mazovia: Lisiewicz - Matak, Żurawski (73 Kowalczyk), Krajewski, Smuga - Romanow, Nojszewski (75 Sobótka), Słowik (61 Grabek), Puciłowski (75 Parobczyk), Kaczyński - Bondara