Pokonali niepokonanych. Pogoń liderem Ekstraligi!

18:44, 07.05.2017 Kamil Sulej

MKS Pogoń Siedlce wygrał 23:12 z Ogniwem Sopot i powrócił na fotel lidera Ekstraligi.

Podopieczni Andrzeja Kozaka musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Michała Węzki. Osłabienie nie odbiło się jednak na grze siedlczan, pragnących zrehabilitować się za niedawną porażkę w Łodzi. W 7 minucie wynik spotkania otworzył Rafał Janeczko, który popisał się celnym kopem z rzutu karnego. Ogniwo momentalnie zepchnęło siedlczan do defensywy. Pogoniści bronili się dzielnie i twardo. W kolejnych minutach więcej było walki niż składnych akcji. Lwia część pierwszej połowy toczyła się w strefie środkowej. Dopiero w 33 minucie impas przełamał Maciej Panasiuk, który przyłożył. Obie drużyny miały po kilka rzutów karnych, ale piłka nie chciała wpadać między słupy. Do przerwy było 8:0 dla gospodarzy.

Po przerwie siedlczanie rzucili się na rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw przebojowym rajdem popisał się Tomasz Biernacki, a chwilę później karnego na punkty zamienił Janeczko. Po 50 minutach drużyna Kozaka prowadziła 16:0. Sopocianie nie poddali się. Po godzinie gry przyłożenie zaliczył Mateusz Mrowca. Na odpowiedź Pogoni nie trzeba było długo czekać. Sprawy w swoje ręce wziął kapitan Marek Mirosz, który przyłożył po dłuższej chwili naporu (23:5). W końcówce spotkania siedlczanie walczyli o ofensywny punkt bonusowy za cztery przyłożenia, ale nie zdołali przełamać defensywy Ogniwa. W ostatniej akcji meczu sopocianie pokusili się o akcję 5+2. Ostatecznie Pogoń wygrała 23:12 i powróciła na fotel lidera Ekstraligi.

W sobotę 13 maja Pogoń zagra w Gdańsku z Lechią.

Pomeczowe komentarze i szersza relacja z meczu w najbliższym wydaniu Życia Siedleckiego

Awenta MKS Pogoń Siedlce - Ogniwo Sopot 23:12 (8:0)