Zwycięstwa Pogoni II i Wilgi na trudnych terenach

12:10, 01.06.2017 Kamil Sulej

Środowa kolejka przybliżyła Pogoń II Siedlce i Wilgę Garwolin do utrzymania się w IV lidze. Spadek Czarnych Węgrów jest już praktycznie przesądzony.

Rezerwy Pogoni wyjechały do Wyszkowa w mocnym składzie. Piłkarze z kadry pierwszej drużyny ostatecznie przesądzili o zwycięstwie siedlczan, jednak Bug postawił zdecydowany opór. Mecz ułożył się znakomicie dla drużyny Marcina Tomaszewskiego. Już w 14 minucie o prowadzenie postarał się Piotr Krawczyk, który sprytnie uderzył z rzutu wolnego. Stracona bramka pozytywnie podziałała na wyszkowian, którzy w przeciągu kilku chwil odwrócili wynik na swoją korzyść. Bug schodził na przerwę z korzystnym wynikiem 2:1. Po zmianie stron Pogoń II odzyskała kontrolę nad meczem. W 65 minucie Marcin Paczkowski strzałem z bliska doprowadził do wyrównania, natomiast niedługo później najlepszy na boisku Piotr Krawczyk przesądził o zwycięstwie siedleckich rezerw.

Czarni Węgrów otrzymali trzy punkty bez gry, z racji przypadającego na środową kolejkę meczu z Tęczą Łyse. Walkower nie poprawił sytuacji drużyny dowodzonej przez Pawła Wróbla. Spadek węgrowian jest kwestią czasu.

Mazovia zremisowała 2:2 w meczu przyjaźni z Ożarowianką. Podopieczni Roberta Gójskiego walczyli do końca i wydarli punkt gospodarzom. Do 87 minuty Maza przegrywała 0:2. W końcówce meczu dwukrotnie błysnął Daniel Smuga i remis stał się faktem. Mińszczanie stracili już szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie północnej, ponieważ nikt już nie doścignie Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Mazovii pozostał wyścig z MKS Ciechanów o prestiżowe, choć nic nie dające, drugie miejsce.

Zdegradowane Podlasie przegrało 0:2 w stolicy. Unia objęła prowadzenie już w 4 minucie po strzale Kamila Parzyszka. Od tego momentu warszawianom grało się zdecydowanie łatwiej. Podlasie miało swoje sytuacje, jednak zabrakło precyzji. Unia dobiła sokołowian w drugiej połowie po egzekucji rzutu karnego.

Wilga wygrała w meczu o sześć punktów z KS Konstancin. W poprzednim sezonie piłkarze z podwarszawskiej miejscowości rozdawali karty w grupie południowej IV ligi, a obecnie są cieniem tamtego zespołu. Wilga wykorzystała trwający od dawna kryzys. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego zdawali sobie sprawę z rangi spotkania i zaciekle walczyli o korzystny wynik. KS Konstancin objął prowadzenie po uderzeniu Emila Wrażenia, jednak odpowiedź Piotra Talara była natychmiastowa. Na kwadrans przed końcem meczu trener Wiechowski zdobył bramkę na wagę trzech punktów. 42-letni trener nie pierwszy już raz w rundzie wiosennej potwierdził, że nie zapomniał jak gra się w piłkę.

Bug Wyszków - Pogoń II Siedlce 2:3 (2:1)

Bramki: Damętko 16, Kostrzanowski 22 (k) – P. Krawczyk 14, 71, Paczkowski 65

Pogoń II: Frąckowiak - S. Krawczyk, Panufnik, Łydkowski (79 Karczmarek), Wasiluk (73 Szostek) - Barciak (62 Ciulak), Paczkowski, Dybiec, P. Krawczyk, Eusebio Bancessi - Świerblewski

KS Konstancin - Wilga Garwolin 1:2 (1:1)

Bramki: Wrażeń 37 - Talar 41, Wiechowski 76

Wilga: Fic - Kwiatkowski, Korgul Karol Zawadka, Janisiewicz - Zalewski (88 Migas), Wiechowski (90 Sobieszek), Rękawek (85 R. Macioszek), Kamil Zawadka, Talar - Kępka (78 Pyra)

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2 (0:0)

Bramki: Zawadzki 66, 81 - Smuga 87, Romanow 90 k

Mazovia: Lisiewicz - Matak (73 Janusiewicz), Grabek, Krajewski, Żurawski - Romanow, Noiszewski, Smuga, Kowalczyk (88 Popławski),   Kaczyński (62 Sobótka) - Bondara (67 Słowik)

Unia Warszawa - Podlasie Sokołów Podlaski 2:0 (1:0)

Bramki: Parzyszek 4, Gidelski 56 k

Podlasie: Kotowski - Ł. Buczyński, Komycz, Przybyszewski (65 Kosieradzki), Klimczuk (75 Nowotniak) - Osial (68 Czorniej), Fabisiak, Buga, Grochowski, Goś - Charmuszka (90 Szymański)