Pogoń podzieliła się punktami z Chrobrym

20:51, 28.08.2017 KS

Pogoń Siedlce kontynuuje punktową passę. Biało-niebiescy zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów.

Trener Adam Łopatko dokonał jednej zmiany w podstawowej jedenastce. Piotr Mroziński wskoczył do składu w miejsce Miroslava Pastvy.

Pogoń źle weszła w mecz z liderem Nice 1 Ligi. Już w 4 minucie Daniel Chyła dopuścił się faulu we własnej szesnastce. Sędzia wskazał na wapno, a chwilę później jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Mateusz Machaj. W 6 minucie mogło być tragicznie, ale strzelec pierwszej bramki nie zrobił użytku ze zbędnej straty gospodarzy na własnej połowie. Pięć minut później Krystian Stępniowski poradził sobie z uderzeniem Karola Danielaka. Siedlczanie mieli sporo problem z konstruowaniem, ale w miarę upływu czasu rozkręcali się. W 32 minucie Pogoń stworzyła sobie znakomitą okazję do wyrównania. Maciej Wichtowski zacentrował z prawego skrzydła wprost na głowę Grzegorza Tomasiewicza, który nie zdołał pokonać dobrze ustawionego Janickiego. Siedlczanie walczyli do końca pierwszej połowy o odrobienie strat. I dopięli swego. W doliczonym czasie po rzucie rożnym Mateusz Żytko na raty pokonał Janickiego. Do przerwy było 1:1.

Pogoniści wyszli na drugą połowę podbudowani golem do szatni. W 50 minucie Jakub Szrek uderzył z 20 metrów, ale piłka poszybowała nad bramką gości. Kilka chwil później Pogoń wyszła z groźną kontrą. Szrek podał do Dariusza Zjawińskiego, ten zatańczył z kryjącym go obrońcą i oddał strzał w kierunku bliższego słupka, jednak Janicki zaliczył świetną interwencję. W 57 minucie Zjawiński wstrzelił piłkę w pole bramkowe gości, lecz defensorzy Chrobrego uprzedzili Michała Bajdura. Po godzinie gry autor dwóch bramek w Mielcu soczyście uderzył z woleja. Piłka nieznacznie minęła posterunek Janickiego. Pogoń prezentowała się zdecydowanie korzystniej od głogowian, ale w kilku akcjach czegoś brakowało. Ostatecznie biało-niebiescy podzielili się punktami z liderem zaplecza ekstraklasy.

W sobotę 2 września o 18:00 Pogoń zagra na wyjeździe z Drutexem-Bytovią.

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Żytko 45+1 - Mateusz Machaj 5 k

Pogoń: 13. Krystian Stępniowski – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 27. Jakub Szrek (76, 17. Dawid Kieplin), 23. Piotr Mroziński (75, 22. Miroslav Pastva), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (83, 24. Damian Świerblewski) – 9. Dariusz Zjawiński