Wysoki poziom sportowy i organizacyjny

12:47, 23.10.2017 KS

Puchar Polski kadetek i juniorek gościł w Siedlcach. Organizatorem zmagań był WLKS Siedlce-Nowe Iganie i znakomicie wywiązał się z obowiązków gospodarza.

W rywalizacji kadetek toczono walki w 10 kategoriach wagowych. Reprezentantki WLKS zgarnęły dwa medale. Karolina Urban (kat. 43 kg)  w finale poradziła sobie z Katarzyną Jargiełą (LUKS Stróża) i sięgnął po złoto. O srebro postarała się Dominika Rymuza, która w najlżejszej kategorii wagowej - kat. 38 kg - przegrała w decydującej walce z Moniką Dziewulską (Olimpijczyk Chełm). Monika Białach (Armaty Stoczek Łukowski) zajęła trzecie miejsce w kat. 46 kg. W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadł AKS Piotrków Trybunalski. WLKS zajął miejsce tuż za podium.

Medali nie zabrakło również w zmaganiach juniorek. Dorota Kopyść (Orlęta Łuków) zgarnęła srebro w kat. wagowej 44 kg. Medal z tego samego kruszcu wywalczyła przedstawicielka gospodarzy - Elwira Sprzonczak (kat. 48 kg). Jej klubowa koleżanka - Magdalena Kisielińska - zdobyła złoty medal w kat. 63 kg. Zapaśniczka WLKS sięgnęła po krążek z najcenniejszego kruszcu bez konieczności walki o niego, ponieważ rywalka nie przystąpiła do finału. W klasyfikacji drużynowej najlepszy był Sobieski Poznań. WLKS był trzeci.

- Rywalizacja wśród kadetek była toczona na wysokim poziomie. Nasze zawodniczki zaprezentowały się z dobrej strony. W juniorkach mieliśmy dwie reprezentantki i zdobyliśmy dwa medale. Z zapaśniczkami w WLKS pracuję od roku. Muszę przyznać, że z każdym miesiącem jest coraz lepiej. Magdalena Kisielińska była na mistrzostwach świata juniorów młodszych, a to sukces, który nie był widziany w Siedlcach przez kilka ładnych lat - powiedział trener zapaśniczek w WLKS, Sebastian Pawlak.

Nad prawidłowym przygotowaniem imprezy czuwał Komitet Organizacyjny na czele z przewodniczącym Mariuszem Saraczewskim (dyrektor Biura Reklamy Życia Siedleckiego, członek zarządu WLKS). Funkcje wiceprzewodniczących pełnili Cezary Grochowski (Cemax) oraz Krystian Sierzputowski (Horbram). Członkami komitetu byli: Roman Garwacki (Uniqa), Andrzej Głaz (Sekretarz Generalny PZZ), Kazimierz Gugałka (właściciel ośrodka wypoczynkowego "Tęcza" Jabłonowiec), Janusz Krysiak (Agroinstal), Michał Kurowski (Trafica), Mieczysław Księżopolski (właściciel przedsiębiorstwa usługowo-handlowego KiK), Stanisław Paczóski (Marpol), Wojciech Papakul (Elektromor), Krzysztof Redesiuk (LiR), Paweł Strus (Transmot) i Stefan Długosz (dyrektor WLKS).