Zamknij

Bieszczadzkie klimaty w Miętnem

16:13, 15.03.2017 | oprac.JS
REKLAMA
Skomentuj

Inspirowane pięknem górskich krajobrazów, niepowtarzalną atmosferą Podkarpacia – piosenki bieszczadzkie wybrzmiewały w weekend w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Bieszczady to jeden z najmodniejszych regionów Polski - uwielbiają go piechurzy i bardowie. Wszystko za sprawą bogatej i ciekawej kultury tamtejszego regionu. Karpaty zamieszkiwane przez różne narodowości i ludy nasiąknęły swoistymi, niepowtarzalnymi rytmami i melodiami. Część z nich można było usłyszeć podczas sobotniego koncertu. W wędrówkę po muzycznych szlakach Bieszczad zabrał publiczność artysta, muzyk - bieszczadnik - Piotr „Rogalik” Rogala. Bard rodem z gór napisał muzykę do większości piosenek które zagrał na gitarze i zaśpiewał podczas spotkania. Autorami tekstów są poeci związani z Podkarpaciem.  Po „Rogaliku” zaprezentował się lokalny zespół „Namotane” pochodzący z Kozłowa w gminie Parysów.  Mimo że wykonawcy od niedawna występują na scenie, to już mogą się pochwalić licznymi sukcesami. Artystów doceniono na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej i Turystycznej w Łęczycy, Wiosennej Giełdzie Piosenki w Siedlcach oraz na Festiwalu Bazuna. 

Patronat honorowy nad koncertem sprawował starosta garwoliński Marek Chciałowski.

Fragmenty występów można usłyszeć na FB Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem www.facebook.com/dworekmietne .

 

(oprac.JS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone