Zamknij

Dobra wiadomość dla kierowców. Jest zgoda na kolejne odcinki S17.

16:36, 08.03.2017 | JS
REKLAMA
Skomentuj

Szybciej z Warszawy do Lublina już niebawem. Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę 2 odcinków drogi ekspresowej S17: od obwodnicy Garwolina do Gończyc i od Gończyc do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego. O szczegółach inwestycji informował, podczas specjalnie zwołanej konferencji, poseł Grzegorz Woźniak.

– Jest to historyczna chwila dla powiatu garwolińskiego – podkreślał poseł Grzegorz Woźniak, który od kilku lat wspólnie z grupą parlamentarzystów zabiegał o wykonanie ekspresowego połączenia z Warszawy do Lublina. – Bez decyzji wojewody nie moglibyśmy ruszyć z inwestycją – dodał.

Wydanie przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki zezwolenia to znak, że można już rozpocząć szacowanie odszkodowań dla właścicieli terenów, przez które przebiegać będą odcinki ekspresówki. To także sygnał dla wykonawcy, który będzie mógł przystąpić do realizacji inwestycji.

Budową dwóch odcinków trasy szybkiego ruchu o łącznej długości ok. 25 km zajmie się firma Budimex. Przewidziany termin zakończenia robót to 2019 rok.

Przypomnijmy: droga S17 od węzła Lubelska do Kurowa liczy ponad 95 km. Podzielono ją na 7 odcinków. Trzy z  nich otrzymały już pozwolenie na realizację. Mazowiecki Urząd Wojewódzki rozpatruje teraz wnioski o zgodę na budowę dwóch kolejnych – od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz od Kołbieli do Garwolina. Stosowne decyzje powinny zostać wydane do połowy tego roku.

W konferencji prasowej wzięła udział także wicemarszałek Senatu RP Maria Koc.

 

 

(JS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone