Zamknij

Starosta węgrowski i zarząd powiatu z absolutorium. Było gorąco

19:18, 06.07.2017 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2016 rok. Nie wszyscy jednak radni pozytywnie ocenili pracę zarządu i włodarza powiatu.

Planowane dochody pod koniec grudnia 2016 roku zrealizowane zostały w wysokości 66,504 mln zł, wydatki zaś sięgnęły 68,070 mln zł. Rozchody powiatu wykonano w kwocie 1,252 mln zł, przychody zaś wyniosły 2,818 mln zł. Zadłużenie na koniec roku sięgnęło ponad 20,784 mln zł (1,409 mln zł mniej niż w ubiegłym roku).

Rok bez pożyczki i z wieloma inwestycjami

Sprawozdanie w formie prezentacji multimedialnej omówiła podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Węgrowskiego skarbnik powiatu Anna Pawełas. Pani skarbnik przypomniała o najważniejszych inwestycjach zrealizowanych w 2016 roku, wśród których należy wymienić m.in.: (…)

Starosta Krzysztof Fedorczyk zadowolony był z efektów całorocznej pracy. – Zacznę od podziękowań. Te należą się zarządowi powiatu za to, że tak zgodnie współpracowaliśmy. Dziękuję też pani skarbnik, sekretarz i całej mojej załodze, bo cóż zrobilibyśmy, gdyby nie wy. Rok 2016 był dobrym czasem w wymiarze finansowym, rzeczowym i dobry także w pracy zespołowej. (…)

Czym tu się chwalić?

Tak entuzjastycznego nastawienia nie mieli już radni z Klubu PiS z radnym Markiem Renikiem na czele. Według niego budżet ten nie był tak optymistyczny, gdyby właśnie nie sprzedaż Domu Dziecka „Julin”. Radny Marek Renik nie był zadowolony również z nadzoru budowy dróg, które tak samo jak pobocza pozostawiają wiele do życzenia. – Nie pilnujemy wykonania zadań, tak jak to powinno być. I potem zdziwieni zastanawiamy się, dlaczego te nasze nowe odcinki niszczą się. (…) Panie starosto czym tu się chwalić? Więcej nam dały samorządy, niż uzyskaliśmy środków z zewnątrz. Jak to jest, że od jednej gminy bierzemy 20-30% inwestycji, a od drugiej gminy bierzemy 50%? (…) – dopytywał radny Renik.

(…) Argumenty te nie spodobały się natomiast radnemu Andrzejowi Kruszewskiemu. – Po tej prezentacji pomyślałem sobie, że tylko ślepy i głuchy nie zrozumie, że budżet jest naprawdę dobry. (…)

Dyskusji nie przeciągano. Za przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za 2016 rok opowiedziało się 11 radnych, 5 wstrzymało się od głosu. Za udzieleniem absolutorium zarządowi powiatu opowiedziało się także 11 radnych, pozostałych 5 było przeciw.

Więcej na ten temat, w Życiu Siedlecki, w piątek 7 lipca

 

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018