Zamknij

Debata społeczna w Łosicach

08:47, 30.10.2017 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łosicach odbyła się debata społeczna przedstawicieli Policji i samorządu z mieszkańcami powiatu łosickiego. Podczas spotkania omówiono stan bezpieczeństwa, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda oraz rolę dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku.

Debata społeczna odbyła się pod hasłem „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, instytucji, placówek edukacyjnych współpracujących z łosicką Policją. Debata społeczna była okazją do rozmowy z mieszkańcami o występujących zagrożeniach i problemach w ich najbliższym otoczeniu.

Komendant Powiatowy Policji w Łosicach insp. Dariusz Borkowski przedstawił zebranym analizę stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu łosickiego, omówił najważniejsze programy i działania profilaktyczne prowadzone przez łosickich policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz przybliżył założeń programu „Dzielnicowy bliżej nas”, który nadaje znaczeniu  roli dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku. Następnie omówiony i zaprezentowany został uczestnikom debaty  sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Najważniejszym etapem debaty był dyskusja na temat bezpieczeństwa, zgłaszanie problemów przez mieszkańców oraz pomysłów na zapobieganie zagrożeniomi zjawiskom uciążliwym społecznie. Jednym z głównych wniosków, który padł w debacie była rozbudowa systemu monitoringu na terenie miasta.

Komendant Powiatowy Policji w Łosicach podsumowując debatę podziękował wszystkim obecnym za udział w spotkaniu oraz za zabranie głosu w dyskusji. Podkreślił również, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo i bardzo ważnym elementem w tej dziedzinie jest współpraca różnych instytucji z lokalnym społeczeństwem.

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018