REKLAMA
12:53, 18.08.2017
Łukowscy policjanci zabezpieczyli w szpitalnym oddziale śrut i wiatrówkę, z której wcześniej została postrzelona 38-letnia pacjentka. Teraz funkcjonariusze ustalają kto z personelu medycznego strzelał z tej broni i naraził pokrzywdzoną kobietę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wczoraj po godzinie 19.00 dyżurny komendy policji, został powiadomiony przez lekarza z łukowskiego szpitala, że pacjentka jednego z oddziałów prawdopodobnie została postrzelona wiatrówką. Policjanci którzy przyjechali do szpitala, zabezpieczyli śrut którym została postrzelona 38-letnia kobieta. Wyjaśniający sprawę funkcjonariusze ustalili, że strzał z wiatrówki został prawdopodobnie oddany z okolic budynku jednego z oddziałów na terenie łukowskiej placówki medycznej. Sprawdzając pomieszczenia tego oddziału funkcjonariusze znaleźli w służbowej szafce wiatrówkę oraz opakowanie ze śrutem. Mundurowi znaleźli też plastikową butelkę z licznymi przestrzelinami. Wstępnie policjanci ustalili, że pracownicy tego oddziału w wolnej chwili strzelali do celu, jakim była plastikowa butelka. Funkcjonariusze ustalili, że w tym czasie w oddziale pracowało kilkanaście osób, część z nich została już przesłuchana. Teraz prowadzący postępowanie policjanci, szczegółowo ustalają kto i kiedy wniósł na teren szpitala wiatrówkę, kto ją używał i kto strzelając wczoraj do plastikowej butelki, przypadkowo postrzelił pacjentkę łukowskiego szpitala.
09:31, 17.08.2017
Podczas minionych 5 dni długiego weekendu na drogach powiatu łukowskiego doszło do 16 kolizji i wypadku drogowego, w którym jedna osoba odniosła obrażenia. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i ponad 230 sprawców wykroczeń. Pięciu z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
13:38, 11.08.2017
Łukowscy policjanci rozpoczęli działania pn. "Bezpieczny weekend". Ich celem jest nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów wynikającym z tzw. "długiego weekendu" Mundurowi będą dążyć do zapewnienia bezpieczeństwa osobom, które w tym okresie będą uczestniczyć w uroczystościach religijnych, będą podróżować i wypoczywać.
13:34, 11.08.2017
Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w okresie wakacyjnym wskazuje, że główną przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Łukowscy policjanci egzekwując od kierujących przestrzeganie przepisów, już jutro przeprowadzą wzmożone działania „Prędkość”.
12:02, 10.08.2017
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łukowie poszukują właściciela plecaka. Osoba która go utraciła może zgłosić się po jego odbiór.
11:50, 10.08.2017
Łukowscy policjanci zabezpieczali trasę przejazdu Konnej Pielgrzymki zmierzającej do Kodnia. Wczoraj pielgrzymka poruszała się po drogach naszego powiatu. Nad bezpieczeństwem pątników na koniach czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.
07:49, 09.08.2017
Wczoraj w kompleksie leśnym w Karwaczu, ponownie znaleziono pociski artyleryjskie. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny policjantów poinformował mieszkaniec Łukowa. Niewybuchy zostały zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.
17:42, 07.08.2017
Łukowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury ustalają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiejszej nocy w Łukowie. Kierujący samochodem marki Audi 33-latek z Łukowa uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia doznał on poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia.
08:48, 07.08.2017
Szczęśliwie zakończyły się wypadki drogowego, do których doszło wczoraj w powiecie łukowskim. Potrąceni przez auta osobowe, kierująca rowerem 9-latka i 52-letni motorowerzysta doznali na szczęście niegroźnych urazów ciała, ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
08:00, 02.08.2017
Starszy aspirant Mariusz Mucha z KPP w Łukowie zajął drugie miejsce w 30 wojewódzkich eliminacjach o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego.
11:01, 29.05.2017
Kierujący motocyklem 25-latek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Policjanci wstępnie ustalili, że młody mężczyzna jechał bez kasku i „na sądowym zakazie”.
06:54, 19.05.2017
Przez wiele lat Patryk Jendruchniewicz toczył walkę z nowotworem. Choroba ustąpiła, ale chłopiec stracił obie gałki oczne. Patryk musi nosić specjalne protezy, które dużo kosztują, a trzeba je wymieniać co roku.
2
19:15, 23.01.2017
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wśród publiczności na turnieju można było spotkać wielu kibiców z Łukowa.
1
21:53, 11.12.2016
Pani Grażyna i jej trójka dzieci z Gąsek pod Łukowem pozostali na święta bez grosza. Komornik z Warszawy zajął konto kobiecie, mimo tego, że spłaciła swój dług, a pieniądze nie podlegały egzekucji.
15:23, 21.10.2016
Niewiele brakowało, a rodzina Pytlików z Zofiboru pod Łukowem spaliłaby się nocą w we własnym domu. Dzięki czujności 13-letniego Patryka wszyscy z pożaru wyszli bez szwanku. Tej nocy wszyscy smacznie spali. Rodzice Patryka wyjechali, a on i rodzeństwo pozostali pod opieką babci.- Tuż po północy usłyszałem dziwne syczenie, jakby ktoś smażył kotlety na patelni - opowiada Patryk. - Zerwałem się z łóżka i pobiegłem w miejsce skąd dochodził dziwny odgłos. Kiedy otworzyłem drzwi, całe pomieszczenie paliło już. Od razu pomyślałem, że trzeba uciekać . Pobiegłem do pokoju i zacząłem budzić babcię i rodzeństwo. Ogień wdzierał się do pokoju gdzie spali. Złapałem ich pod ręce i przez płomienie wyprowadziłem na zewnątrz. Babcia wcześniej wybiegła i nawoływała nas. Nic ze sobą nie zabraliśmy. Spaliło się wszystko, co było w domu - dodaje.
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017