Zamknij

Policjanci będą czuwać w czasie świąt

08:44, 30.10.2017 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. W tym szczególnym, pełnym zadumy okresie, wielu z nas pokona setki kilometrów, by zapalić znicz i pomodlić się przy grobie najbliższych. W trosce bezpieczeństwo podróżujących na drogach powiatu łukowskiego pojawi się więcej patroli policyjnych. Mundurowi informując o czasowej zmianie organizacji ruchu apelują o zwracania uwagi na znaki drogowe.

Już od 27 października w powiecie łukowskim policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Mundurowi poinformują o utrudnieniach, pomogą wszystkim w dotrzeć do celu i zadbają by na drogach było bezpiecznie.

Policjanci będą także bezwzględnie reagować na wszelkie naruszenia przepisów w ruchu drogowym. Szczególnie zwrócą uwagę na kierujących przekraczających dozwolona prędkość, a także popełniających wykroczenia szczególnie niebezpieczne.

Mundurowi apelują do pieszych by na każdy popołudniowy i wieczorny spacer zabierali odblaski. Używanie elementów odblaskowych powinno być naturalne - to nie tylko obowiązek prawny, ale także obowiązek dbania o życie własne i innych. Podczas działań policjanci będą zwracać uwagę nie tylko na zachowania kierowców wobec pieszych ale także samych pieszych.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo przede wszystkim zależy od nas samych. Dlatego zadbajmy o prawidłowy stan techniczny i oświetlenie pojazdów, elementy odblaskowe dla pieszych, przemyślmy trasę i zaplanujmy czas przeznaczony na podróż.

Łukowscy policjanci informują iż, z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu pieszych na ul. 700-lecia w Łukowie zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto pojawi się znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „PIESI”
W miejscowości Jedlanka na drodze Krajowej 76 na wysokości cmentarza po jego przeciwnej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Po stronie cmentarza będzie znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „Cmentarz”.

Przypominamy, że w ubiegłym roku w okresie Wszystkich Świętych na drogach powiatu łukowskiego doszło do 13 kolizji i 3 wypadków drogowych, gdzie 2 osoby zostały ranne, a pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018