Zamknij

Po tragicznej śmierci dwóch 19-latek policja apeluje o rozwagę na drodze

23:28, 15.11.2017 | DN/KPP MIŃSK MAZOWIECKI
REKLAMA
Skomentuj

Tragiczny wypadek drogowy miał miejsce na drodze krajowej nr 2 przebiegającej przez miejscowość Marysin. Doszło tam do zderzenia osobowego opla z ciężarówką. 

Zdarzenie drogowe, do którego doszło w piątek, 10 listopada, na drodze krajowej nr 2 w Marysinie, spowodowało czasowe utrudnienia w ruchu w okolicach Kałuszyna. Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu, zabezpieczając najpierw miejsce zdarzenia, a później pod nadzorem prokuratora – prowadząc czynności dochodzeniowo-śledcze.
W Marysinie doszło do zderzenia osobowego opla i ciężarówki. Siła uderzenia była tak duża, że opel został niemal doszczętnie zniszczony. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły dwie 19-letnie kobiety, kierująca oplem i pasażerka, a do szpitala trafiło jeszcze dwoje pasażerów osobówki: 19-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta. 
Funkcjonariusze wspólnie z prokuraturą będą na etapie prowadzonego śledztwa wyjaśniać wszystkiej okoliczności tej tragicznej kraksy. Policjanci apelują do kierowców wszystkich pojazdów mechanicznych o wzmożoną czujność na drodze. Bezpieczeństwo drogowe w dużej mierze zależy od samych kierowców oraz ich zachowania się i respektowania przepisów prawa drogowego.
Bezwzględne przestrzeganie przepisów to wyznacznik bezpiecznego podróżowania. Zawsze należy o tym pamiętać. Szczególnie teraz jesienią, kiedy pogodowa aura może utrudniać widoczność na drodze, należy wzmóc czujność, po to, żeby podróż do domu zakończyła się szczęśliwie i bezpiecznie.
Należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków ruchu, zachowaniu odstępów od poprzedzającego pojazdu i jeździe z dozwoloną prędkością. Warto też zadbać o dobrą widoczność, sprawdzając działanie i czystość reflektorów i szyby, szczególnie tej z przodu pojazdu. Ponadto telefonów komórkowych należy używać wyłącznie przy zastosowaniu urządzeń głośnomówiących.

(DN/KPP MIŃSK MAZOWIECKI)
REKLAMA

Komentarze (2)

MatyMaty

3 0

Wyprzedzanie na podwojnej ciągłej w dodatki przed wzniesieniem. 00:34, 16.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ale masakra!!!!ale masakra!!!!

1 0

Z chłodnicy strzępy. Boże, ile jechali? 14:10, 16.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018