Zamknij

Od 20 lat w Garwolinie, zatrudnia 1600 osób

20:49, 27.12.2017 | MAT. PRASOWE AOP
REKLAMA

W tym roku AVON Operations Polska obchodzi swój okrągły jubileusz. To już 20 lat, od kiedy fabryka światowej marki kosmetycznej rozpoczęła swoją działalność w Garwolinie!

Mamy pierwszy kwartał 1997 r.… Taśmę produkcyjną nowej fabryki „Esmeralda” w Garwolinie opuszczają pierwsze kosmetyki AVON – światowego lidera rynku kosmetycznego. Wtedy nikt jeszcze nie przypuszczał, że jest to początek 20-letniej obecności światowej korporacji w mieście. W 1998 r. firma przejmuje fabrykę, aby uruchomić AVON Operations Polska. Wkrótce do części produkcyjnej dołącza również Linia Kompletacji Zamówień, która realizuje zamówienia dla konsultantek. W 2002 r. do Garwolina przeniesiona zostaje całość produkcji z Wielkiej Brytanii, a zakład zaczyna pełnić coraz ważniejszą rolę w międzynarodowej strukturze firmy. 

Lider w skali światowej 
20 lat obecności zakładu w Garwolinie upłynęło pod znakiem rozwoju i innowacji, dzięki czemu może on dziś poszczycić się mianem drugiej pod względem wielkości i jednocześnie najbardziej zaawansowanej technologicznie fabryki AVON na świecie. - AOP dużo inwestuje w innowacje i efektywność produkcji. Przywiązujemy wielką wagę do tego, jak najlepiej wspierać nasze konsultantki, oferując im wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej cenie. Obecnie AOP w Garwolinie zaopatruje rynki 34 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Południowej. Każdego roku fabrykę opuszcza około pół miliarda kosmetyków, w tym aż 3,5 miliona szminek. To właśnie ten produkt jest perłą w koronie zakładu. Mało kto wie, że aby móc produkować ten kolorowy kosmetyk, fabryka musi spełniać najbardziej wyśrubowane wymagania, zarówno techniczne, jak i jakościowe – mówi Wolfram Braun, wiceprezydent ds. Globalnej Produkcji AVON.
Oprócz części produkcyjnej, zorganizowanej w ramach 3 operacji, które specjalizują się w określonej gamie produktów, w AOP mieszczą się również laboratoria chemiczne i mikrobiologiczne wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe i kontrolne oraz Regionalne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe. Sam łańcuch dostaw, którego centrum stanowi garwolińska fabryka, oprócz produkcji obejmuje również działy Planowania, Zakupów i Dystrybucji. Ponadto w 2004 roku uruchomiono Regionalny Dział Badań i Rozwoju, który wspiera wszystkie cztery zakłady produkcyjne AVON w Europie.

Sukces, za którym stoją ludzie
Podczas swojej 20-letniej historii AVON Operations Polska na stałe wpisało się w funkcjonowanie miasta.

Jak podkreśla burmistrz Garwolina, Tadeusz Mikulski - Dynamiczny rozwój Avon Operations Polska przynosi wymierne korzyści mieszkańcom naszego regionu, gdyż rozwój Garwolina związany jest z rozwojem firm działających na naszym terenie. AVON to nie tylko duża firma zatrudniająca wielu mieszkańców. To firma, która wspiera wiele inicjatyw samorządowych przeznaczając dofinansowania na budowę i utrzymanie obiektów sportowo-rekreacyjnych np. pływalni miejskiej „Garwolanka”, przedszkoli czy boisk sportowych. Dzięki współpracy z AVON organizowane jest jedno z najważniejszych miejskich wydarzeń: bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Wydarzenie to stało się marką promującą nasze miasto na szerokim polu. Można powiedzieć, że współdziałanie z AVON Operations Polska to przykład dobrych praktyk skutecznego połączenia sił biznesu z samorządowymi instytucjami na rzecz społeczności lokalnej.

Obecnie w fabryce zatrudnionych jest ponad 1600 osób, zarówno na stanowiskach związanych z produkcją, jak i ekspertów z obszarów m.in. logistyki, zarządzania, inżynierii produkcji czy HR. AVON jest jednym z największych pracodawców w regionie i ma znaczący wpływ na lokalny rynek pracy – nie tylko wspiera rozwój osób zatrudnionych, ale również aktywizację zawodową osób bezrobotnych. 
- Sukces fabryki AVON nie byłby możliwy bez wspólnego wysiłku wszystkich naszych pracowników. Bardzo ważne jest dla nas ich bezpieczeństwo, a także chęć czynnego uczestnictwa we wprowadzanych w firmie zmianach. Dlatego prowadzimy programy wewnętrzne skupione na innowacji. Kto lepiej zna naszą firmę niż ludzie, którzy budują ją od lat? Z okazji naszego jubileuszu, chcemy im podziękować za wspólnie prowadzone działania, które złożyły się na sukces i rozwój AVON Operations Polska w Garwolinie – mówi Christof Vollstedt, dyrektor Zakładu AVON Operations Polska.
Dzięki realizowanemu rokrocznie Programowi Praktyk Letnich, adresowanemu do studentów i absolwentów uczelni wyższych z Warszawy, Lublina czy Siedlec, firma jest również miejscem rozwoju talentów. Trzymiesięczny staż dla młodych ludzi to doskonała okazja do zmierzenia się z realnymi zagadnieniami, jakie pojawiają się przy prowadzonych projektach, a także rozszerzenia zdobytej podczas studiów wiedzy. W codziennych działaniach towarzyszą im doświadczeni pracownicy firmy, a wakacyjne praktyki na przestrzeni kolejnych lat okazują się dla wielu ich uczestników początkiem dłuższej obecności w firmie. 

Lokalne aktywności
Firma chętnie angażuje się w wydarzenia ważne dla mieszkańców. Od 8 lat jest organizatorem biegu AVON Kontra Przemoc, którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej problemu przemocy wobec kobiet. W ramach tego wydarzenia obok biegu na 10 km odbywa się także bieg rodzinny – unikalna w skali całego Mazowsza inicjatywa pozwalająca na wspólną aktywność sportową całych rodzin. 

Co przyniesie przyszłość? 
AVON w Garwolinie jest jednym z największych oddziałów regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), obsługującym rynek polski, czeski oraz niemiecki. Stale doskonali się w obszarach procesów wytwarzania i dystrybucji, co prowadzi do zwiększenia efektywności działalności, a dzięki nowatorskim rozwiązaniom, przedsiębiorstwo wciąż się rozwija. 

(MAT. PRASOWE AOP)
REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018