Niefortunna porażka biało-niebieskich

17:56, 28.04.2018 KS Aktualizacja: 21:42, 28.04.2018

Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z GKS Tychy. Biało-niebiescy nadal czekają na domowe zwycięstwo w 2018 roku.

Pogoń przystąpiła do meczu z GKS Tychy w tym samym składzie, w którym rozgromiła Ruch Chorzów. Tuż przed pierwszym gwizdkiem chwilą ciszy uczczono pamięć Zbigniewa Konki, byłego trenera i działacza Pogoni.

W pierwszym kwadransie siedlczanie zdecydowanie przeważali. Swoje szanse mieli Maciej Wichtowski, Adrian Paluchowski, Grzegorz Tomasiewicz i Przemysław Płacheta, ale goście z Tych skutecznie się bronili. W 23 minucie Mateusz Żytko musiał opuścić boisko z powodu urazu głowy odniesionego w czasie walki o górną piłkę. Osłabienie wpłynęło na rezultat. W 26 minucie Łukasz Grzeszczyk krótko rozegrał rzut wolny z Dawidem Abramowiczem, ten oddał mocne uderzenie, którego trajektorię lotu szczęśliwie zmienił Daniel Tanżyna. Pogoń była wyraźnie podłamana niezasłużenie straconą bramką. W 30 minucie w słupek z ostrego kąta główkował Łukasz Bogusławski. W końcówce pierwszej połowy siedlczanie odzyskali rezon, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. Co gorsza, w 42 minucie uraz bez kontaktu z rywalem zgłosił Płacheta. Skrzydłowego zastąpił Dawid Polkowski.

Do drugiej połowy siedlczanie przystąpili z misją jak najszybszego wyrównania. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zawęzili jednak pole gry i skutecznie kradli sekundy. W 56 minucie czujność Jałochy sprawdził Polkowski. Po godzinie gry na murawie zameldował się drugi napastnik – Dariusz Zjawiński. Pech nie opuszczał jednak Pogoni. Przy jednej z interwencji urazu doznał Meik Karwot i musiał przedwcześnie opuścić boisko. W 71 minucie Ziggy Gordon zacentrował w kierunku Adriana Paluchowskiego, który nieznacznie pomylił się, uderzając z przewrotki. Tyszanie odpowiedzieli celnym uderzeniem Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego, jednak Przemysław Frąckowiak popisał się skuteczną interwencją. W końcówce na boisku było sporo nerwów, ale brakowało składnych akcji. Ostatecznie Pogoń przegrała 0:1.

W sobotę 5 maja Pogoniści zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

Pogoń Siedlce – GKS Tychy 0:1 (0:1)

Bramka: Daniel Tanżyna 26

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak (60, 9. Dariusz Zjawiński) – 29. Dominik Kun, 8. Daniel Chyła, 55. Meik Karwot (69, 27. Jakub Szrek), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 41. Przemysław Płacheta (44, 35. Dawid Polkowski) – 87. Adrian Paluchowski