Strzelali tylko juniorzy Mazovii (fotogaleria)

13:20, 03.03.2024 KU Aktualizacja: 13:23, 03.03.2024

W meczu sparingowym juniorzy Mazovii Mińsk Mazowiecki pokonali ŁDK Łosice 5:0.

Sparing odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na ul. Budowlanej w Mińsku Mazowieckim. Przeciwnikiem reprezentanta okręgówki była złożona w większości z piłkarzy z rocznika 2007 drużyna Akademii MOSiR Mazovii, która w minionym roku wywalczyła awans do wojewódzkiej Ekstraligi.

Gospodarze od samego początku częściej utrzymywali się przy piłce i kreowali grę. Nisko ustawieni łoisczanie nastawili się w pierwszej połowie na kontry i stałe fragmenty. Pierwszą groźną akcję miała drużyna ŁDK, kiedy po rożnym w 6 minucie odbitą od słupka piłkę wybili z linii bramkowej obrońcy młodej Mazy. Gospodarze na dobre zaczęli granie po 30 minucie. Błędy w szeregach obrony ŁDK wykorzystał Norbert Piecyk i Jakub Oleksiejuk.

W drugiej połowie zespół ŁDK był zdecydowanie częściej przy piłce, ale wciąż trafiali tylko gospodarze. W 55 minucie bramkę głową strzelił Jakub Ruszpel. W 85 minucie obrońcom urwał się Jan Dzięcielski, a trzy minuty później dzieło zwieńczył ładną podcinką Jakub Kozaczek. Łosiczanie mogli honorowo trafić choćby po strzałach Pawła Niciporuka, Macieja Szpury lub Dawida Ułasiuka, ale za każdym razem piłka mijała bramkę i nie znajdowała drogi do sieci.

Łosiczanie przed startem ligi zagrają w weekend 9-10 marca jeszcze jeden sparing - miejsce i przeciwnik jest w trakcie ustaleń.

Mazovia Mińsk Mazowiecki U-17 - ŁDK Łosice 5:0 (2:0)

Bramki: Norbert Piecyk 33, Jakub Oleksiejuk 37, Jakub Ruszpel 55, Jan Dzięcielski 85, Jakub Kozaczek 89

Mazovia U-17: Igor Ostrowski - Adrian Abelski, Ryszard Zwierz, Jakub Ruszpel, Jakub Oleksiejuk, Antoni Przedlecki, Szymon Gójski, Kamil Krasuski, Norbert Pieck, Mateusz Różański, zawodnik testowany 1. Ponadto zagrali: Kacper Araźny, Jan Dzięcielski, Rafał Borcuch, Jakub Kozaczek, Jakub Piętka, Kacper Tomasiuk, Filip Gwiazdowski i zawodnik testowany 2, trener: Roberta Gójski

ŁDK: Bartłomiej Radziwonka - Michał Niciporuk, Paweł Sawtyruk, Bartłomiej Radziwonka, Jakub Głuchowski - Bartłomiej Olędzki, Mateusz Chmielnicki, Dominik Jaszczuk, Dawid Ułasiuk, Kamil Kasjaniuk - Maciej Szpura. Ponadto zagrali: Aliaksandr Sukhanau, Filip Izdebski, Paweł Niciporuk, Józef Chibowski, trener: Jacek Izdebski