REKLAMA

REKLAMA
09:13, 09.01.2018
Wynagrodzenia z tytułu umów-zleceń najczęściej są ozusowane, co oznacza, że pomniejsza się je o składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Dodatkowo pracodawca opłaca również składkę wypadkową. Odlicza się od nich również zaliczkę na podatek dochodowy. Należności z tytułu umów o dzieło najczęściej nie są oskładkowane, ale podlegają opodatkowaniu.
09:11, 09.01.2018
Wszyscy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i większość zleceniobiorców – to grupy podlegające ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowemu, chorobowemu i wypadkowemu. W przypadku zleceniobiorców ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Łączny wymiar składek stanowi nieco ponad 20% wynagrodzenia brutto.
15:11, 27.12.2017
Jak nie zrujnować naszego domowego budżetu kupując sukienkę na bal karnawałowy? Czy to w ogóle możliwe? Jak się okazuje, nie tylko jest to możliwe, ale też bajecznie proste do wykonania. Z odsieczą przychodzą nam tutaj bowiem znane i lubiane sieciówki: Mohito oraz Tally Weijl. Przyjrzyjmy się dokładnie, jak prezentują się kolekcje dostępne w powyższych sklepach oraz przede wszystkim – jak przedstawiają się one pod względem ceny.
09:49, 24.11.2017
Jedna stłuczka wystarczy, by cena obowiązkowego ubezpieczenia OC wzrosła prawie o 50%. We Wrocławiu i Gdańsku problem ten dotyczy aż 19% kierowców. To najwyższy wynik spośród wszystkich miast wojewódzkich. Jak na ich tle wypadli kierowcy z pozostałych regionów?
17:39, 27.10.2017
„Jesteś tym co jesz” - któż z nas nie zna tego powiedzenia? Świadomość tego, co spożywamy, w naszym społeczeństwie jest coraz większa. Nie inaczej rzecz się ma, jeśli chodzi o spożywanie słodyczy. Dlaczego, skoro przywiązujemy wagę do tego, co kupujemy np. na obiad, wybieramy świeże owoce czy warzywa, dobrej jakości wędliny i mięso, nie zwracać uwagi na słodkości? Z czego dokładnie powstają ciastka czy cukierki? Jakie składniki możemy w nich znaleźć? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.
00:00, 21.10.2017
Żyjemy w czasach, kiedy bycie pięknym jest pożądane. Im ktoś jest ładniejszy, ma większe powodzenie u płci przeciwnej oraz nie ma kompleksów. Bardzo ważny jest uśmiech, który potrafi bardzo upiększyć twarz. Jednak żeby powinny być proste i białe. Jednak prosty zgryz to nie tylko ładniejszy wygląd, ale przede wszystkim łatwiejsze dbanie o zdrowie jamy ustnej i dokładniejsze czyszczenie zębów, gdyż nie są one już stłoczone.
00:00, 02.10.2017
Każdy posiadacz pojazdu samochodowego doskonale wie, że ciąży na nim, nałożony przez obowiązujące regulacje prawne, obowiązek ubezpieczenia od odpowiedzialni cywilnej OC. Ze względu na tak olbrzymi popyt tego rodzaju polis większość działających na krajowym rynku towarzystw ubezpieczeniowych wyspecjalizowało się właśnie w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych. Ponieważ sposób naliczania składki ubezpieczeniowej nie jest wprost określony w ustawie, decydują o niej sami ubezpieczyciele. Biorąc pod uwagę ryzyko ubezpieczenia i w oparciu o warunki takie jak dla przykładu marka samochodu, jego przeznaczanie, pojemność silnika, okres bezszkodowej jazdy czy czas posiadania prawa jazdy - ustalają konkurencyjne na rynku zniżki dla swoich klientów. Mając tak olbrzymi wybór ofert towarzystw ubezpieczeniowych, warto przed podpisaniem umowy poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z zadami jakimi należy się kierować w wyborze najkorzystniejszej polisy.
12:01, 21.09.2017
Męczy Cię przeszukiwanie stron w Internecie podczas poszukiwań pracy? Znalezienie atrakcyjnych ofert zabiera Ci zbyt dużo czasu? Może czas spróbować praktyczniejszych form poszukiwania zatrudnienia? Zapoznaj się z możliwościami wyszukiwarki ofert pracy Nuzle.pl
00:00, 18.09.2017
Dekoracje okienne nadają wnętrzom charakter, a jednocześnie chronią przed ostrymi promieniami słonecznymi i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Jednym z najgorętszych trendów wciąż pozostają zasłony rzymskie. Są za razem funkcjonalne i dekoracyjne, dzięki czemu dają możliwości w wystroju wnętrza w każdym stylu.
00:00, 30.08.2017
Wrzesień to miesiąc, w którym większość polskich rodzin boryka się z przejściowymi problemami finansowymi. Zasoby domowego budżetu nie zawsze są w stanie sprostać wydatkom związanym z przygotowaniem wyprawki szkolnej, opłatą szkolnego ubezpieczenia, wynajęciem studiującym dzieciom mieszkania w mieście oddalonym niekiedy nawet o kilkaset kilometrów czy zakupem nowych, jesiennych butów oraz ubrań. Gdy to do tego dojdzie jeszcze konieczność naprawy telewizora bądź pralki każdy zaczyna zastanawiać się nad skorzystaniem ze wsparcia finansowego jakie oferują placówki bankowe bądź poza bankowe instytucje finansowe.
REKLAMA
12:45, 29.08.2017
Pierwszymi powstałymi manekinami były manekiny krawieckie. Miały one dwojaką funkcję. Przede wszystkim umożliwiały krawcowym i krawcom sprawną pracę. Na modelu łatwiej było upinać długie poły materiału, szczególnie podczas rojektowania i szycia wytwornych sukni balowych. Unikatowe stroje były następnie prezentowane klientom na tym samym manekinie. Z manekinów krawieckich korzysta się do dziś i nadal są produkowane z myślą o dwóch funkcjach.
00:00, 29.08.2017
Często dzwonisz za granicę? Zniesienie roamingu w obrębie Unii Europejskiej to dla Ciebie z pewnością dobra wiadomość. Sprawdź, który operator proponuje klientom najkorzystniejsze warunki, gdy mowa o roamingu.
00:00, 28.08.2017
Przez cały 2015 roku branża pożyczkowa udzieliła wsparcia finansowego na łączną kwotę ponad 5 mld złotych. Z oferty firm pozabankowych korzysta obecnie jeszcze więcej osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. W pożyczaniu pieniędzy nie ma nic złego – musisz tylko wiedzieć, jak uniknąć spirali długu. Oto kilka wskazówek.
00:00, 14.08.2017
Wakacje powoli dobiegają końca, ale osobo, które urlop mają jeszcze przed sobą, wciąż mają szansę znaleźć ciekawe oferty letnich wyjazdów. Wśród ofert last minute znajdzie się coś dla każdego, niezależnie od grubości portfela i preferowanej formy wypoczynku.
11:58, 10.08.2017
Od pracownika oczekuje się zaangażowania, nawet jeśli takie informacje nie wynikają bezpośrednio z treści oferty pracy. Chcąc zaprezentować taką cechę podczas rozmowy rekrutacyjnej, warto zadawać pytania potencjalnemu pracodawcy. Eksperci Pracuj.pl podpowiadają, o co pytać.
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018